Kirjoituksen jollekin naiselle, jossa mainitsi myös sen naisen vakavat itsetunto-ongelmat. Se viesti oli niin sanoinkuvaamattoman paha ja ilkeä, koska sen kirjoittaja oli tietoinen sen naisen itsetunto-ongelmista, ja silti pystyi kirjoittamaan niin kamalan herjausviestin hänelle. En tiedä mitä sellaisen kirjoittajan päässä liikkuu, en todellakaan haluaisi tuntea irl noin julmia ihmisiä. En voi jotenkin edes sisäistää sitä miten pahoja ihmisiä on olemassa. Haluan sulkea silmäni sellaiselta.
Joku kirjoitti hirvittävän ruman ja ilkeän
Anonyymi-ap
59829
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Eipä tosiaan tarvi onneksi oikeassa elämässä olla sellaisten ihmisten kanssa tekemisissä, kuin mitä täällä palstalla pyörii.
Juu niinpä. Kaikki minun tutut ovat tavallisia ja mukavia ihmisiä. Jos tulisi joskus vastaan joku luonteeltaan ilkeä, niin en tutustuisi häneen ollenkaan. Ap
Miten sinä sait tehtyä aloituksen? Mulla ei onnistu vieläkään?
Mitä järkeä tässä aloituksessa on? Jos ihminen on noin tyhmä niin älä anna sille enempää huomiota. Sitähän se kerjää.
Ei onnistu minullakaan.
Sivusta
Kokeilin vielä kahdella eri selaimella. 🙃
Tuli mieleen, että onkohan kaikki nämä uudet aloitukset ihmisiltä, joilla on myös rekisteröity nimimerkki, mutta jotka postaavat aloituksia kuitenkin anonyyminä? Tämä aloittaja kuulostaa nimittäin siltä K-naiselta, ja tuolla on toinen aloitus joka kuulostaa siltä ikävöitsijä-nimimerkiltä. 🤔 Pystyykö rekisteröitymättömät tekemään aloituksia vieläkään?
Se selittäisi. Mulla ei ole nikkiä enkä pysty tekemään aloituksia. Kokeilin vpn:lla ja ilman sitä. Kokeilin myös kännykällä ja läppärin boottasin kerran. Ei toimi. Nikkiä en aio tehdä.
Ohan niitä itsetunto ongelmia, ku mies yrittää viekotella miehiä, naisena eziintyen!
Tääl ei paljo muut tee aloituksiikuin gubbe ja mustasusi, nämä naismaiset gay pojat"!
Näillä ihmisillä on tarve esittää toisia ihmisiä luodakseenn jotain kaaottista aikaan. Ainakin kuvittelevat noin. Melkein kaikki aloitukset ja kommentit pientä vihjausta. Kuluuhanse aika noinkin.
Niin, kuten esimerkisi tämä usein naisena esiintyvä aloittajaäijä, joka kirjoittelee itse kokemuksistaan näiden surullisten raapustusten vastaanottajan roolissa kun ketään muuta kuin markan pyöristelijää ja naisen maalittaja ei kiinnosta kommentoida näitä ylkönäköhaukkuja sun muita no voi ei- kirjoitelmia. Teennäistä peliä
Selvästi on myös naisia aloittajina.
Saa olla jo aina hidasälyinen jos ei osaa mies oikolukea yritystä saada tyydytystä ns aikaansaannoksistasi, jotka on aina yhtä turhia jokelluksia hakuammunnalta kohdistumatta keneenkään. Pistäkäähän elämänkoulujeet paremmaksi analyysi
Kieliasu johtuu lapsellisten piiloaggressiivisten lapsekkaista vatuloinneista eli rinse the sand and grow up grls
Onko vielä luettavissa? Mietin onko minulle eräältä
samainen henkilö pystyy käymään luvatta toisen kotona ja aiheittaa terveydelle vaaraa, että sellainen ihminen!! Tuo oli siis mulle, tiedän sen.
Oletko palstamies huomannut ettei aloitustesi nk algoritmi uusiudu enää kovin?
Ja varastaa!
Joo, joku kirjoitti tuollaisen aloituksemme, ihan omaksi pönkäksensä.
"...totuus on ulkona, tuolla jossain....*
https://m.youtube.com/watch?v=j3X8tV4jk4w
Miten tää yksi saa tehtyä aloituksia. Onko sulla avoin näkymä että näkevät sun IP:n. johtuuko siitä? Mulla on vpn enkä viitsi ilman sitä tänne kirjoitella.
Miten sen ip näkee
Olisit lukenut koko ketjun, niin olisit ehkä ymmärtänyt mistä oli kyse. Sen naisen itsetunto-ongelmat näkyvät narsismina, muiden kiusaamisena. Kommentti oli suoraan käännetty siitä mitä hän sanoi minulle.
Päinvastoin taitaa mennä. Merkkejä on siitä, että alituinen tunne-elämän tonkiminen saattaa jopa lisätä ahdistusta.
Mitä hän sanoi sinulle?
Onko naisella taustalla narsistinen suhde? Sivusta
Uskot ihmisistä pahaa, koska haluat uskoa niin. Voit myös valita toisin ja olla uhriutumatta.
Tarkoitti varmaan zinua gubbe, mut erehtyi ja luuli sua naiseks!
Kyllä se sä apgubbe olet se narsisti psykopaatti kiusaaja, kaikkihan sen tietää!
No nytpä meni miesaloittaja tiiviiksi tämä tunnelma, päämäärä si todin ihan aukea
No niinpä voisiko enää läpinäkyvämmin mässäillä näillä nk aikaansaannoksillaan
Mikä saa hönön ihmisen vatvomaan jonkun naisoletetun asioita ja saamaan suunnattomia elämyksiä siitä mitä tarinaäijä kirjoittelee monologeihinsa? Sinulla taitaa olla ihan vaan pieniä ongelmia latvassa, kumma toksinen tonttu
Minusta on näyttänyt jo pidempään siltä, että ns tunne-elämän tonkijar on pantanneet päänsä tälle saitille yrittäessään vatvoa toisten asioita trollipalstan kautta. Sitä saa mitä tilaa ns
Olet henkisesti aika pahassa paikassa jos elämäsi tarkoitus on tiedustella omiaan horisevalta miesaloittajalta lisää tietoa näinkin epäjärjestyneen puheenparren perusteella. Hanki elämä ja joku uusi pakkomielle, ehkä jopa tuottava ns
Ymmärsinkö nyt tämän kommenttisi oikein, että koet, että tässä miehen pitkäveteisessä monologissa puhutaankin nyt sinusta naisoletetusta, jonka narsistiset piirteet ja itsetunto-ongelmat näkyisi kiusaamisena? Nii eihän sellaisesta uhriutua tartte, juuri näin🙄
Menee varmaan palstan piikkiin miltä näyttää.
Ehkä sitä eletään heilahtaneista juroista yliherkiksi nyyhkijöiksi täällä pinkeänä tunnepuhetta, kirjoituksia lukiessa. Onkohan aidosti hyödyllistä poteroitua omien tunteidensa panttivangiksi ja säpsähtää jokaista ikävää tuntemusta. Täällä sitä tulee helposti leimatuksi ja kuultua " jolla on itsellä jotain omia ongelmia " Rohkeesti vois todeta.
Niin onkin, mutta en vietä päiviäni niitä palvoen.
Jos hän sai aloituksen tänne kirjoitettua niin hän on niitä nikkityyppejä.
Me nikittömät ei olla saatu tehtyä moneen päivään tänne uusia.
Ei saanut vaan joku toinen selkeesti.
Missä se on se ilkeä? en ole nähnyt.
Sul o tuhansia nikkejä täällä, joten lopeta se valehtelu ns aikuinen miäs!
Älä valehtele! Tutkijat on perässäsi!
Kerrotko oletettavasti tuksari lisää tästä, että kuinka kattava ryhmä on ottanut prioriteetiksi tämän sinun paranoiasi?
Juu, ei tarvitse olla niin kovin einstein tai knatterton osatakseen yhdistää tämän äijän kirjalliset maneerit
Nyt on pakko kyllä kysellä sinulta sarviska vähän lisää tietoa tästä käsityksestäsi miten systeemi mielestäsi toimii- meneekö se niin, että annat niille ns työmääräyksen kokemiesi asioiden perusteella ja seuraavaksi tekninen ryhmä jahtaa lakkaamatta yötä päivää ja seuraamuksena on kuusi vuotta kiinteää tai kuritushuonetta?
Voihan tällainen katatoninen tepastelija ehkä vakuuttaa aikansa ihmisiä jotka ei niinikään ymmärrä proseduureista
Onpa vaan ikävä tuo entisen jääkiekkoilijan tapaus.
Tässä sen taas näkee, että päälle 50v, joka rakastuu alle 20v (silloin kun tapasivat), ei ole ihan normaali.
Pitäisi suhtautua kuin omiin lapsiinsa. Kuulostaa jo vähän hyväksikäytöltä, koska toinen on vasta teini, hikisesti täysikäinen ja sitten tappaa vielä lopuksi. Yöks
Hullut on hulluja, jotka toisia satuttaa ja murhaa,. Saa varmaan reilustirauta kakkua se mies!
Täällä on yksi joka kirjoittaa tosi inhottavasti silloin tällöin. Olen ajatellut että olisi ehkä nainen kuitenkin. En vaan löydä tuota kommenttia mihin viittaat. Missä se on?
Gub be mies on!
Varsinainen golddiggeri man.
Niinhän sinä miesaloittaja olet varmasti fundeerannut, että on varmaan nainen kuitenkin. Surkuhupaisinta tässä on, että järjen satamasta lähteneet yrittää enemmän tai vähemmän muokata ymmärrystään vastaavaan muottiin, koska ovat tavattoman toksisia ja sekaisin
Voisko joku linkata tän
Niihän se moorinki teki!
Miten teki sekin ? Miten toi liittyy tähän ?
Siinäpä sinulle puuhaa tehdä miesaloittajan ölinästä joku koherentti kokonaisuus
Kerrotko mitä se teki myös?
Jos voi aistia purkauksia paremmin milloin se loppuu milloin käydään rajalla jne. mutta jutut välillä eskaloituvat nopeasti ja on mahdoton lepytellä toista siinä tilanteen ollessa päällä. Ei voi koskettaa tai halata. Harmi.
Minne kirjoitti ja mitä kirjoitti?
Siellä joku ns viimeistä varaslähtöä yrittävä yrittää vähän yhdistellä asioita. Vimmaisen kyselyn läpi näkee ihan lapsikin
Näistä uskomattoman ilkeistä viesteistä on jotkut elämäänsä kyllästyneet maalailijat kyllä jaksaneet alustaa. Hirveän tärkeää miettiä jonkun köppäukon leuhottamista. Teennäistä piilovihaa, siinähän ukko ulisee mitä ulisee🥱