Anna-Maja Henriksson (RKP) veti kotiinpäin , suosiessaan Pietarsaaren nuuskatehdasta, kokoomuksen mukaan, siltarumpupolitiikkaa.
Miksi voisi sanoa Petteri Orpon (kok) tunnin junaa Turkuun, omaan kotikaupunkiin, miljardien investointi, josta ei asiantuntijoiden mukaan muuta hyötyä, kuin että vartin ennemmin Turussa.
Miksi voisi sanoa Petteri Orpon (kok) tunnin junaa Turkuun, omaan kotikaupunkiin, miljardien investointi, josta ei asiantuntijoiden mukaan muuta hyötyä, kuin että vartin ennemmin Turussa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juuri näin !!
Tuo nuuskatehdas on sentään tuottavaa ja parempi kuin ulkoa tuotaisiin tuota paskaa.
Petterin rata on taas mitä älyttömin hanke, varsinkin kun kaikesta leikataan ja kansaa kyykytetään.
Hurrit osaa kotiinpäin vedon, Yle fem, Dragsvik, sairaalapäivystys Vaasa jne.....
Tuo takiaispuolue on joka hallituksessa, ne ovat tarpeen mukaan sossuja, kommareita, kepuja, koodareita ja etenkin kokkareita. Joka hallituksessa ne kiristävät itselleen pari etua. Eläinmaailmassakin on joku lisko joka osaa muuttaa suojaväriään ympäristön mukaan.
Anna-Maija on vähän kuin nuuskamuikkunen
Vastasyntyneellä rantaruattalaasella on lovi ikenes valamiina. Evoluutio nääs.
Ei ollut kysymys nuuskatehtaasta, vaan nikotiinipussitehtaasta.
Myrkkypusseja kummatkin, nikotiini/nuuska.
Lapuan kultakaivos olikin ennen pietarsaari ja hurrit.