Mutta eipä hätiä.
Maamme puolustusvoimat osallistui Naton ydinsotaharjoitukseen koska Ruotsilla ja Norjalla ei riittänyt niihin papua.
Lisäksi pillikinttu-pressallemme ollaan rakentamassa ydiniskun kestäviä toimitiloja kämppänsä alle.
Budjetti on rapiat 50 000 000 € mutta eiköhän tuo tule maksamaan ainakin 150 000 000 €..?
Mutta rahasta viis koska nyt olemme valmistautuneet täysin ydinsotaan...
Seläski sanoi maansa rakentavan ydinaseen parissa viikossa..!
6
158
Vastaukset 6
"ZELE HITSAA SEN YDINTÄYTELANGALLA VANHASTA KATTOPELLISTÄ,RÄJÄHDYSAINEEKSI PASKAPUHETTA"!!!
- Anonyymi
Iso osa neukkulan teknisestä osaamisesta tosiaan tuli Ukrainasta. Kun lopulta pääsivät eroon venäläisistä, ukrainalaiset suuntasivat osamisen ja tarmonsa muuhun kuin sotimiseen, venäläisten keskittyessä yhä tappamisen suunnitteluun. Lopputulos on nyt nähtävissä.
- Anonyymi
Ja menivät silloin valitettavasti Venäläiseen Halpaan, antoivat ydinaseensa Venäjälle "turvallisuustakuita" vastaan.
Yksi syy miksi Venäjä juuri Ukrainaa halajaa on se että ovat tuossa parissa vuosikymmenessä tajunneet että se Neuvostoliiton aikainen Äly oli Ukrainassa, ei Venäjällä, ja tarvitsevat sen takaisin jotta eivät vajoa kehitysmaaksi.
Tosin koska sitä Älyä ei ollut alunperinkään Venäloisilla eivät tajunneet että tuo temppu koittaa mennä Ukrainaan takaa sen että siihen Kehitysmaa statukseen päästiin paljon nopeammin.
Sodan alussa aivopako, se vähä mitä enää oli jäljellä, maasta oli massiivinen, eikä se palaa.
Päälle se että sukupolvi on pääosin tuhottu rintamalla, tulevaisuus on synkkä.
Ja se on vain hyvä asia.
- Anonyymi
Nyt Zelensky puhui että Ukraina voi alkaa rakentaa ydinasetta.
Yksikään lännen johtajista ei ole siihen puuttunut sanallakaan.
Se on merkillistä.- Anonyymi
Mitäs ne on sanomaan itsenäisen maan Johtajalle mitä tää omassa maassaan teettää?
Paino sanalla "omassa maassaan", Venäjä kun ei ole Ukrainan alueelle mentyään enää omassa maassaan, jotenka turha siitä alkaa vikisemään.
Ja siis Ukrainahan antoi ydinaseensa pois sillä ehdolla että Venäjä turvaa; sen jälkeen kun Venäjä hyökkäsi tuo sopumus purkaantui. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs ne on sanomaan itsenäisen maan Johtajalle mitä tää omassa maassaan teettää?
Paino sanalla "omassa maassaan", Venäjä kun ei ole Ukrainan alueelle mentyään enää omassa maassaan, jotenka turha siitä alkaa vikisemään.
Ja siis Ukrainahan antoi ydinaseensa pois sillä ehdolla että Venäjä turvaa; sen jälkeen kun Venäjä hyökkäsi tuo sopumus purkaantui.Joo, ei ollut koko Ukrainaa aikoinaan.
Ja onhan Ukraina joukkoja nyt Venäjäjälläkin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470
