Li haukkui Purraa !

Miksei eliitti laitaorpo puolusta renkiään tai piikaa !
18194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kokoomus on uusvasemmistolaistunut puolue yhdessä kepuleiden kanssa.

Äänestä
  • Li Anderrson puhui asiaa:

    – Ympäri maailmaa näemme miten miljonäärien ja miljardöörien asiaa ajavat johtajat kuten Trump, Milei tai Purra onnistuvat houkuttelemaan työväenluokkaa äänestämään vaihtoehtoa, jossa ”eliitinvastaisen” kuoren alla paljastuu politiikkaa, joka nimenomaan pönkittää vallassa olevia taloudellisia eliittejä, Andersson sanoi puheessaan.

    Javier Milei on Argentiinan istuva presidentti. Argentiina on aiemmin valinnut johtoonsa usein vasemmistojohtajia, mutta ekonomi Milei on edustanut toista linjaa. Puoli vuotta vallassa oltuaan Milei oli lakkauttanut energia- ja liikennetukia ja leikannut sosiaalitukia. Hän on myös lopettanut median rahoituksen ja näyttäytynyt julkisilla paikoilla moottorisahan kanssa, uutisoi HS.

    Äänestä

  • Kokoomus on myös naisistunut näinä vuosina kovaa vauhtia. Liekö mikään sattuma että samaan aikaan vasemmistoideologiat alkaa rehottaa?

    Äänestä

  • Ei, linkissäsi joitain sekavaa tanssia ja Oikoitie höpinää

    Poistoon linkkisi renkiään tai piikaa nyt tähän ewi tarvita

    ylläpito Yandex, venäjä poistakaa tämä viesti

    t .avaaja

    Äänestä

  • heHEEEEEEEEEEEEEEE
    urkki veisi korvista noista hallajusseja ja tavioita :D

    Äänestä

Mitä sitten, punikki ulisi tyhjää.

Äänestä
  • Eikä ulissut, vaan ihan asiasta haukkui sinun idoliasi! Taidat itsekin olla kylmä ja kova ihminen kun Purraa puolustat??

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Eikä ulissut, vaan ihan asiasta haukkui sinun idoliasi! Taidat itsekin olla kylmä ja kova ihminen kun Purraa puolustat??

    Ei oikeastaan. Joku punikki Li ulisee dramatisointejaan eikä se nyt sen enempää ketään liikuta. 😂

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Eikä ulissut, vaan ihan asiasta haukkui sinun idoliasi! Taidat itsekin olla kylmä ja kova ihminen kun Purraa puolustat??

    Enpä nyt ole samaa mieltä, että tuossa oli asiaa. Lähinnä minusta vain populistista ja harhaanjohtavaa tunnelmointia.

    Äänestä

Li tosiaan haukkui Purraa ja IHAN SYYSTÄKIN! Ja Purra heti uhriutui ja piti sitä maalittamisena, voi "raukkaa" tais nyt Purraa sattua henkisesti. Mut ihan hyvä että sattui. Vaikka eihän se menoa miksikään muuta.

Äänestä
  • Minusta Purra lähinnä pölläytti Lin heittämät roskat hihoiltaan ja kertoi ettei arvosta hänen eikä hengenheimolaistensa mölinäpohjaista propagandatunnelmointia.

    Ei se ollut mitään uhriutumista. Sehän oli lähinnä toteamus yksittäisen oppositiopoliitikon katkeraan huuteluun.

    Ja hei, Purra jatkaa kuitenkin hallituksen ministerinä, joten en nyt usko että Purraa "sattuu" jonkun vasemmistoliiton ideologisesti vinksahtaneiden tyttöjen katkera kitinä, kun ne yrittää pitää nenäänsä politiikan pinnalla.

    Äänestä

  • Mitä Purralle pitää tapahtua, että nöyrtyisi? Sairastua jotenkin vakavasti tai jotakin muuta suurempaa vastoinkäymistä. Ehkä silloin arvostaisi niitäkin yhteiskunnan palveluita, joista nyt niin innokkaasti on leikkaamassa.

    Äänestä

Kumma.vaikka Li on opetusministeri ja ei halaistua sanaa siitä, miten 210-2015 lähti älypuhelinten takia mielenterveysongelmat, itsensä vahingoittaminen, itsemurhat, keskittymisvaikeudet etc tilastoissa lähes tilkusuoraan nousuun melkeinpä jokaisessa ikäluokassa.

Ei kiinosta, mkten B. J. Fogg, professori Stanfordissa, kirjoittanut kirjoja kuten Persuasive Technology: Using Computers to Change What We Think and Do, piti Stanfordissa luentoja mm. siitä, miten eläimille tarkoitettuja behaviorismi-tekniikoita voi soveltaa ihmisiin ja miten useat näillä luennoilla käyneet ihmiset jatkoivat myöhemmin sosiaalisen median yrityksissä, kuten instagramin perustajajäsen Mike Krieger.

Tämä on valtava ongelma kansanedustajienkin parissa, miksi ei tähän puututa? Mitä on Li vailla, kannatusta vain pitäisi saada?

Lähde on kirja: Jonathan Haidt, The Anxious Generation, How the Great Rewiring of Childhood Is Causing an Epidemic of Mental Illnes

Äänestä

Persaukiset vassarit kuolisivat nälkään ilman rikkaita, siitä ei pääse mihinkään.

Äänestä

Äkkiä se Li oppi Brysselissä putinistien retoriikan.

Äänestä

Miksi se Orpo mitään puolustaisi se on vaan yksi persurenki joka saa mennä kun rengin työ (kaikkinainen oikeuksien vieminen ja kurjistaminen) on saatettu päätökseen

Äänestä

Vihervassut teki jo toisen kerran sannat,kun ne ei oppinu mitää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei eliitti laitaorpo puolusta renkiään tai piikaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu