Ei jaksa. Suomalainen geriatri diagnosoi: Trump on romahtamassa henkisesti ja fyysisesti.. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1f230e6e-81b3-4123-8ad3-6a500ed5e4a3
Liian seniili hoitamaan maailman johtajan virkaa!
TRUMP UUPUI!!!
24
296
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhainkotiin joutaa!
- Anonyymi
Trumppi on valinnut tyylin, joka on omiaan peittämään henkisen toimintakyvyn pettämisen: hän puhuu mitä sattuu, ei pysy faktoissa ja on käyttäytymisessään ennustamaton. Sen alle jää piiloon helposti se, jos se ei olekkaan enää valittu tyyli, vaan hän ei kerta kaikkiaan pysty muuhun, kun keskittymiskyky pettää, ajatus harhailee ja impulssikontrolli katoaa.
- Anonyymi
Demented makes America great again?
- Anonyymi
Buhahaa, vassarit ulvoo ja valehtelee minkä kerkee, mutta Trump se vaan puksuttaa voittoon!
https://www.realclearpolling.com/betting-odds/2024/president- Anonyymi
Kenen etu on se, että USA:n, Suomen tärkeimmän liittolaisen ja ydinasevaltion johtoon tulee harhainen ja dementoitunut vanhus?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen etu on se, että USA:n, Suomen tärkeimmän liittolaisen ja ydinasevaltion johtoon tulee harhainen ja dementoitunut vanhus?
Justhan siitä päästään eroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Justhan siitä päästään eroon.
haista nyt vittu.. trump on USA:n parhaiten pihalla oleva oranssi lumiukko
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
haista nyt vittu.. trump on USA:n parhaiten pihalla oleva oranssi lumiukko
Ei vassareiden valheet ja höpöpuheet kiinnosta enää ketään.
- Anonyymi
Miten kestäisi presidentinviran paineen, joka moninkertaistaa vanhenemisnopeuden.
Obamakin oli ennen presidentinvirkaa nuori jätkä, mutta viran lopussa harmaantunut ukko. Muutos presidenteillä on yleisestikin kovempi kuin neljä vuotta muuten antaisi odottaa.
https://www.goodhousekeeping.com/life/career/g3918/presidents-before-and-after-office/ - Anonyymi
Sen tönkköä tanssahtelua ja naamansa vääntelyä katsellessa ei voi kun tuntea syvää myötähäpeää.
- Anonyymi
Vähemmästäkin uupuu kun koko päivän kun pastoi mc donaldsissa kissaburgereitaan.
- Anonyymi
Trump oli "töissä" n. 20 minuuttia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump oli "töissä" n. 20 minuuttia.
No kyllä siinä jo pari kissabureria kerkesi tekemään pitää kuitenkin muistaa että meidän donnie vaari eläkeläinen on jo 78v.
- Anonyymi
Hyvinhän tuo jaksaa
- Anonyymi
Trump on hapantunut nopeasti. Että nyt vain eläkkeelle ja tohvelit jalkaan. Hetken ehtii nauttia elämästä.
- Anonyymi
Äläs nyt. Hänellä on tärkeää tehtävää vielä ihmiskunnan hyväksi.
Hän tulee vaatimaan sen että natomaat laittavat puolustuksen kuntoon eivätkä vain siipeile mukana. Elleivät ne laita, hän vähentää tukea niille jotka eivät hoida puolustusta kuntoon.
Tämä on oikein hyvä asia. Se auttaa Suomenkin tilannetta.
Reaganin toisen kauden vaaliväittelyssä tuli sama asia humoristisesti esiin;
https://www.youtube.com/watch?v=T-kGUyqOpFA- Anonyymi
Trumpista tulee USA:n Kekkonen.
"Misssä minä olen?"
"Missä äiti on?"- Anonyymi
Kumma juttu...vaikka UKK kävi teräviä keskusteluja Svinhufvudin kanssa.
- Anonyymi
”Kamalassa talossa”.
- Anonyymi
Trumpista ei voi kukaan tietää.. Tuskin edes Putin tietää, vaikka hän on Donin paras ystävä..
Onko silti niin että harhainen dementia-Trump on mailman paras tae maailmanrauhalle? - Anonyymi
Juu kannattaa aina uskoa kaikkeen, mikä lukee internetissä :D Heikon antiikkikalustolla sotivan Venäjänkin piti olla lyöty 10-20 päivässä "asiantuntijalausuntojen" mukaan :D
- Anonyymi
Juu valdemir pieni jo 3 päivän operaatio kiovaan joka saa nauraa? hahahah buahahaha.
- Anonyymi
Mutta kun on jääräpää ja itsekeskeinen, niin ei voi itse tunnustaa asiaa ja luovuttaa. Kansa se on vastuussa ja tyhmää, jos äänestää seniilin kukon presidentiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121226
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1201101- 138993
- 96812
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten306787Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82694Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54626Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49609Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592- 75514