Päivästä toiseen palstalla, hokevat korruptiopoliitikoiden nimiä ja riitelevät keskenään, velkaa valtiomme nimissä tekevien korruptiopoliitikoiden trolliarmeijat täällä palstalla. Asiakysymyksistä, yhteiskunnan vakavista ongelmista, niitä ei saa keskustelemaan, eikä etsimään ratkaisuja ongelmiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18675376/talousviisaat-yhteiskuntatieteilijat-neuvovat-panostamaan-kansalaisten-taloudelliseen-oikeusturvaan
Yksipuoluejärjestelmän trollien keskinäinen DRAAMA
13
727
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen valtion ja yhteiskunnan todella vakavien ongelmien ratkaiseminen, ei valtaan päässeitä ahneita korruptiopoliitikoita ja pörssirikollisia kiinnosta. Yhteydet idän suuntaan kommunismiin, löytyvät nyt vanhoillislestadiolaisten PetosKokPersuihin, muka islamia pakoon liittymisestä, vaikka sutta pakoon karhu vastaan, nimittäin rasismi ja islamfobialla sitä maahanmuuttoa vasta onkin lisätty ennätysmääriin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18675509/petoskokpersut-ovat-nyt-tutkijoiden-todistamina-kommunistinen-puolue#comment-131881168 - Anonyymi
ÄärifasistiSdp ja PetosKokPersut ovat YKSI ja sama puolue, vaan kuinka kertoa se viha-raivo-vellontaan mukaan vedettäville, pörssirikollis-äärifasistien uhreille ?
- Anonyymi
Yksipuoluejärjestelmän ja Usan äärifasisti-pörssirikollisten veroparatiisipresidentin, Suomen historian tuntemus on pahasti pielessä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18735600/suomen-itsenaisyytta-ei-olekaan-sanoo-veroparatiisipresidentti-stubb#comment-132694300
Usan äärifasistityrannien mielestä, Suomi on ollut sosialistinen valtio, osa Neuvostoliittoa, mitä Suomi ei ole koskaan ollut.
Suomen itsenäisyys hankittiin kovilla kansamme uhrauksilla, niiden tekojen häpäisemistä on tuo Veroparatiisipresidentin äärifasistinen, kansamme ja valtiomme historian totaalinen vääristely. Erottakaa veroparatiisipresidentti. - Anonyymi
Niinhän se on, sillä ei ole väliä mitä puoluetta kannattaa, sillä yksikään ei ole Suomen ja suomalaisten etua ajamassa kaikki on samaa.
- Anonyymi
Kommunistit kuitenkin tuntuvat nyt olevan äänessä tässä vistiketjussa! Ei juuri viitsi osallistua noin typerään keskusteluun!
Sanoisin vain, että hahahahah!!!!!!
- Anonyymi
Asiakeskustelua yrittäville satunnaisille kävijöille tiedoksi.
- Anonyymi
Maailmanlaajuinen ilmiö: äänestää miten vain niin juutalainen voittaa
- Anonyymi
Palstan heikkous on se, että ylläpidetään yksipuoluejärjestelmän, eli korruptiopuolueitten trollien keskinäistä teatteria, länkytystä jolla tarrautuvat valtaan, eikä keskustella asioista kuten ne ovat, kansalaisten näkökulmasta aidosti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18958843/elakelaisten-toimeentulo-ei-ole-riittava-kun-se-ei-riita-ruokaan-ja-laakarikaynteihin#comment-135755270 - Anonyymi
Kuten huomaatte älyllinen keskustelu asiapohjalta on estetty, palstalla eduskunnan korruptiopuoleita mainostavien tahojen toimesta ja sananvapauksia estämällä.
https://kaivosvaltuuskunta.fi/2022/09/16/vetoomus-paremman-kaivoslain-puolesta/- Anonyymi
Juutalaiset pyrkivät aina estämään vapaan keskustelun
- Anonyymi
Kyllä se on eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, äärioikeiston isoimmat talousrikolliset, korruptio pörssirikolliset poliitikot, jotka sananvapauksia mm. Ylessä jatkuvasti Suomen kansalaisilta estävät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi - Anonyymi
PetosKokPersujen aivopesu-palstalla saippua vaahtoaa, kun mustaa pestään valkoiseksi, ennätysmaahanmuuttoa maahanmuuton vastustamiseksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19096488/stubbin-ja-ilomaen-kasitys-huoltovarmuudesta-1930-luvulla-the-guardian-lehdessa - Anonyymi
Samaa jatkumoa, kuin KorruptioKok-Niinistö sanoilla laeista ja oikeusvaltio-periaatteesta irti venkoilu, puhumalla "liberaalidemokratiasta", jota käsitettä ei aidosti ole olemassakaan, kuin äärioikeiston veroparatiisivarkaiden kosteissa unissa.
On joko aito oikeusvaltio, perustuslakiin nojaavine kansalaisten taloudellisine ym oikeuksineen, aito demokratia, tai sitten on BANAANIVALTIO jota KorruptioNiinistön kaltaiset Kok-veroparatiisivarkaat ovat Suomen oikeusvaltiota ja kansalaisoikeuksia tuhoamalla jo vuosikymmenet toteuttaneet, Pohjolan verokeidas isoimmille talousrikollisille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770