Herätkää jo!

Anonyymi-ap

Rauhaa!

Enkeli julisti 1970 luvulla että AIKA ON LOPUSSA. 1880 luvun jälkeen tulleista ei kukaan pelastu.

Paratiisi ja taivas ovat täynnä pelastuneita hyviä asukkaita. Maapallo on jätetty heitteille saasteen, myrkkyjen, ydinvoiman, ilmastonmuutoksen ja ydinsodan armoille.

Kun hyvät vietiin paratiisiin maan päälle jäi vain pilkkaajia ja ainainen maailmanlopun odotus.

Ilmestys 7:3

Älkää vahingoittako maata, älkääkä merta älkääkä puita ennen kuin olemme sinetöineet Jumalamme orjat otsastaan.

1880 luvulla alkoi puiden kaato paperiksi ja muu Lopun hetken toiminta. Ennen sitä luontoa suojeltiin.

27

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikessa näkyy ettei maan päällä enää ole hyviä ihmisiä , vaan vain petoja ja pakanoita.
      Yksin ylösnousemus kuolleiden saattaa tuoda maailmaan jotain hyvää.

      Mitä enemmän katselee ympärilleen sitä enemmän näkee vain pahuutta ja kurjuutta.

      Raamattu kertoo lukijoille ne vaihtoehdot jotka tässä tilanteessa maailmalla on.

      • Anonyymi

        Miksei iloiset JT anna ajan kulua loppuun vaan joka ilta vetävät vieterin ja taas on uusi aamu edessä?


      • Anonyymi

        Kaikki minkä Jumala on luonut oli hyvää. Mutta maa saastuu tietysti on tulivuoria on tulvia on tehtaat. Ihmiset tarvitsee lämmitystä ja muuta. Mutta niinkauan kuin HARMAGEDDON on JISREELIN laaksossa ja te ette älyä muuttaa sinne asumaan mitään ei tapahdu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki minkä Jumala on luonut oli hyvää. Mutta maa saastuu tietysti on tulivuoria on tulvia on tehtaat. Ihmiset tarvitsee lämmitystä ja muuta. Mutta niinkauan kuin HARMAGEDDON on JISREELIN laaksossa ja te ette älyä muuttaa sinne asumaan mitään ei tapahdu.

        Pietarin kaupungista on suorat lennot Tel Aviv ja myös Istanbul Tel Aviv muuttopuuhissa .


    • Peräilmaa!
      raamatun mukaan Peräilmaa kannattaa ihmisen laskea niin paljon kun rektum rupeutumatta kestää. Sillä pyllykaaasu on erittäin elvyttävää kasveille ja elikoille, myös karvaisille paviaaneilla ja kaneleille.
      Jo tase russel teki henkistyytneitä laskelmia, joissa todettiin, että 19,14 ihmisen elinaikainen runsas Peräilman päästely ennallistaa yhden hehtaarin lepikkoa. Tai keskikokoisen paviaanilauman.

      • Anonyymi

        Ai niin se Russell ,amerikan jättipää perusti :)) lahkon.


    • Anonyymi

      Vaikka enkeli taivaasta julistaisi muuta evankeliumi a kuin alussa oli olkoon kirottu - Paulus.

      • Anonyymi

        Harhaoppisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Harhaoppisia.

        Saitteko rahat takaisin kun maailmanloppu ei tullutkaan silloin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saitteko rahat takaisin kun maailmanloppu ei tullutkaan silloin.

        Ei denaareja saa takaisin. 20000 denaaria jos keräsi niin teki väärin sillä denaarit oli tarkoitettu päivittäiseen kulutukseen joka tapauksessa. Kun antaa ne pois ei niitä uusina denaareina takaisin saa.

        MUTTA KUN ON ANTANUT POIS NUO 20000 DENAARIA SAA TALENTIN TAI JOPA KOLME TALENTTIA SEKÄ VIELÄ PIDENNETYN ELINIÄN JOS EI SYNTIIN SITÄ TUHLAA. VAKAVISTA SAIRAUKSISTA PARANNETAAN.

        Itse olen jo nyt saanut 20 vuotta pidennettyä elinaikaa. 2000 sydän pysähtyi ja Jumala laittoi takaisin käyntiin sähköshokilla.
        2010 oli ihosyöpä joka havaittiin ajoissa ja leikattiin ajoissa.

        Denaareja ei paljoa enää näe, mutta talentti virkistää ja tuo iloa. Vanhurskaus on se joka on kansojen kunnia. Turva ja voima. Löysin kirpputorilta 7 e talvikengät. Ja muutakin. Ilman vanhurskaita asukkaita ei elämä ole mahdollista.


      • Anonyymi

        > Vaikka enkeli taivaasta julistaisi muuta evankeliumi a kuin alussa oli

        "vaikka enkeli taivaasta julistaisi teille evankeliumia, joka on vastoin sitä, minkä ME olemme teille julistaneet, hän olkoon kirottu."


    • Anonyymi

      Täällä voisi useampi varata ajan lääkärille!

    • Anonyymi

      HERÄTKÄÄ, HERÄTKÄÄ VARTIOTORNI TULESSA!!!!

    • Anonyymi

      Niin, Herätkää nro 23 v. 1968 sanoi esittelevänsä vartiotorniseuran ylitsepursuavat todisteet maailmanlopusta vuodelle 1975.

      Valtakuntamme palvelus kesäkuu 1974 neuvoi myymään asunnon tai edes vähäisempää omaisuuttaan ja antamaan rahat vartiotorniuskonnolle koska aikaa oli niin vähän. Se olisi järkevää, jatkoi lehti

      • Anonyymi

        Entä sitten? Jos vuoden 1962 todisteet pursuivat ylitse, nyt seuralla on taas uudet todisteet.! Onko jokin syy olla uskomatta niitä?


    • Anonyymi

      Uusi uskonpuhdistus on alkamassa, uskovaiset paljastavat joukoissaan olevat pedofiilit ja kaappihomot. Vain siten he lunastavat itselleen taivaspaikan.

    • Anonyymi

      Anonyymi 2024-10-23 07:36:51

      " uskovaiset paljastavat joukoissaan olevat pedofiilit "

      Jehovan todistajien ylin johto syytteeseen pedofiilien suojelusta – Myös USA:n korkein oikeus ottaa kantaa tietojen peittelyyn
      Lastensuojelulain muutos New Yorkin osavaltiossa saattaa tuoda oikeuteen suuren määrän vuosia sitten tapahtuneita lasten hyväksikäyttötapauksia.
      https://yle.fi/a/3-10925059

      11-vuotias Josefina katsoo arkana edessään seisovia iäkkäitä miehiä. Josefinan on kerrottava heille, mitä tapahtui, kun perheen tuttavamies käytti häntä seksuaalisesti hyväkseen. ... Hänen kertomustaan ei uskottu.
      Kuitenkin he painottivat, että jos jotain olikin tapahtunut, kenellekään ei saanut kertoa. Ei poliisille, ei edes terveydenhoitajalle, vaikka oireilin koulussa pahasti.
      Josefina Pakomaan nöyryytyksen huipentuma oli, että hänen käskettiin antaa miehelle anteeksi. Anteeksiannon osoituksena hänen piti tarjota miehelle kotonaan pullakahvit “koska maailmanlopun jälkeen tulevassa paratiisimaassa vanhoja ei muistella”.
      https://yle.fi/a/3-10106328

      • Anonyymi

        "Vanhoja ei muistella........"

        Jaa, outo on asia. Yleensä kun uskova vihaa maailmaa ja toivoo siitä pois pääsyä ei hän kai tahdo tavata pahantekijöitä enää toiste.

        Ilmestys 6:9-11 viides sinetti

        ... kuinka kauan ... sinä pidättäydyt kostamasta.....


        Jos jollakin on niin suuri anteeksiantamus että sydämestään antaa anteeksi pahuuden niin hän on kyllä vanhurskaista vanhurskain. Sillä raamatun mukaan vanhurskas ei kykene kostamaan omia kolhujaan. Vaan hänen pitää nöyrtyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Vanhoja ei muistella........"

        Jaa, outo on asia. Yleensä kun uskova vihaa maailmaa ja toivoo siitä pois pääsyä ei hän kai tahdo tavata pahantekijöitä enää toiste.

        Ilmestys 6:9-11 viides sinetti

        ... kuinka kauan ... sinä pidättäydyt kostamasta.....


        Jos jollakin on niin suuri anteeksiantamus että sydämestään antaa anteeksi pahuuden niin hän on kyllä vanhurskaista vanhurskain. Sillä raamatun mukaan vanhurskas ei kykene kostamaan omia kolhujaan. Vaan hänen pitää nöyrtyä.

        Niinpä

        Lahkossa kun käytetään väärennettyä Raamattua, niin myös sekoitetaan maanpäällinen elämä ja heidän tuonpuoleisensa, "paratiisi"

        Siellä käytetään paratiisia perusteena olla pitämättä järjestystä elämässä, mitä elämme.
        Lapsia ei suojella pedofiileilta. Pedofiilit kahvitetaan.

        Tuolla tavoin "moukaroidusta" lapsesta voisi tulla hyvä vartiotornikaupustelija, se olisi ainoa mihin hän pystyisi, millä voisi yrittää saa arvonantoa, ihmisyyttä osakseen.
        Tässä kertomuksessa oli onnellinen loppu. Lahko jäi taakse.

        Ja jos hyllyssä vielä oli lahkon kirjallisuutta, on vartiotorniseura suositellut itsekin ne nyt takapuolen pyyhkimiseen


    • Anonyymi

      Tv 7 : lla oli taas Israelista ohjelmaa. Näytti siltä kuin olisi kenraalit siellä odottavalla kannalla tilanteen rauhoittamisen suhteen USA:n presidentin vaihtumisen myötä. Marraskuun 5. päivä on tärkeä päivä. Jos valituksi tulee Israelille myötämielinen taho niin asiat saattavat kohentua?

      Mutta todellisuudessa niin ei ole. Kaikki odotukset rauhasta ovat valerauhaa ja ennemmin on odotettavissa Isiksen ja Hamasin jälkeen vielä kolmas koko maailman laajuinen terroriaalto. Jonain aamuna Mekassa torveen puhalletaan lähtömerkkinä Judgement Daylle. Tai sitten Presidentti Trump on Ilmestyksen kuudes trumpetti, joka saa aikaan kolmasosan ihmiskuntaa tuhoutumisen. Eufrat virta kuivuu ja Idän monarkialle avautuu tie.

      Nyt ei ole rauhaa odotettavissa vaan sodan eskaloituminen todella pahaksi kriisiksi. Kaikki tähän mennessä on ollut vasta pientä varoittelua siitä mitä on tuleva. Eräs muslimivideo antaa ymmärtää, että Allah on antanut luvan jopa ydinsodan mahdollisuudelle ja onkin netissä islam videoita joissa pohditaan ydinpommien tuhovaikutuksia Ukrainan sodassa. Muslimit eivät siis välitä vähääkään jos syttyy ydinsota.

      On aivan turha huutaa: Rauha, rauha kun Yhdysvalloissa vaihtuu presidentti. Islamin eskatologia puhuu muistaakseni punaisesta kuolemasta ja valkoisesta kuolemasta, joissa tuhoutuu ainakin kolmasosa koko ihmiskuntaa.

      Verenvuodatus ja sota eivät lopu. Vasta kun Imaami Mahdi tulee ja alkaa hallita on pieni mahdollisuus että tulee rauha. Toivotaan, että niin tapahtuisi pian ja että Ilmestyksen kuudes trumpetti jäisi väliin ja tulisi jo SEITSEMÄS TRUMPETTI JA JUMALAN VALTAKUNTA. Sen on määrä tulla 2028 ja jos kolmasosa ihmiskuntaa tuhoutuu kuudennen trumpetin tähden niin se tapahtuu ehkä ennen sitä?

      • Anonyymi

        Eräs islam video esittää että jos tulee ydinsota niin enkelit suojelevat ne jotka pelastuvat. Heidät temmataan eri aikadimensioon eli viedään esim. 2003 vuoteen tms. Vain tämä meidän aikadimensiomme tuhoutuu ja ne ihmiset jotka elävät täällä.
        Niin onkin vuodesta 1998 lähtien nähty paljon asiaan liittyvää. 2003 Ilmestyksessä Kristus avasi aikadimensioiden arvoituksia melko paljon. Ja vielä 2012 Ilmestyksessä syvennettiin käsitystä siitä, että on erilaisia aikadimensioita. Ja käytännössähän monet ovat siis jo tutustuneet aikadimensioihin.

        Onko tuo aikadimensioiden avaaminen merkki siitä, että maailmanloppu on lähellä? Kukaan ei tunnu enää piittaavan siitä vaikka tulisi ydinsota. Pelastuvat pelastuvat eri aikaan kuin missä tuho tapahtuu ja jatkavat elämää normaalisti?

        Itse asiassa aikadimensioiden käyttö avattiin jo 1991 Persianlahden sodan aikana. Eräitä Irakin joukkoja katosi kuin tyhjään keskellä kirkasta päivää. Enkelit veivät heidät eri aikaan. Samoin 911 WTC tornien tuhoutuessa yksi lentokoneista matkustajineen ja miehistöineen vietiin eri aikadimensioon. Itsekin kun sain Pyhän Hengen 1991 koin, että Pyhä Henki salasi sen ajan jossa vuodatus tapahtui ja vei minut eri aikadimensioon.

        Tämä ei ole tavatonta, mutta on syytä pitää mielessä, että islam ei kavahda nykyisin ydinsodan mahdollisuutta ja uskoo enkelien avulla selviävänsä siitä.


    • Anonyymi

      Vähän kuin jt, eikös hekin luule enkelin sovittaneen heidän syntinsä.

    • Anonyymi

      Shalom
      Veli on oikeassa. Kaikki joutuvat helvettiin.

    • Anonyymi

      Mitä sitä sitten vaikuttaa herätä, jos pelastus on kuitenkin evätty?

      Vetäkää hulluna huumeita ja rellestäkää loppuun asti!

    • Anonyymi

      Jehovien mukaan vain osa pelastuu..ja osa heistäkin jää rannalle hanskaamaan,voi viddu.
      He 1900-luvun sirkus tirehtöörit tulevat oville ja sitten lähtevät surusilmin,kun harva kääntyy alistettavaksi ja he tivolit vievät perinnön jenkki tivolille..kun on voideltu oikein,Aamen !
      Kyllä Saatana osaa vietellä,kuten he.

    • Anonyymi

      Anonyymi 2024-10-24 10:58:40

      Niinpä

      Lahkossa kun käytetään väärennettyä Raamattua, niin myös sekoitetaan maanpäällinen elämä ja heidän tuonpuoleisensa, "paratiisi"

      Siellä käytetään paratiisia perusteena olla pitämättä järjestystä elämässä, mitä elämme.
      Lapsia ei suojella pedofiileilta. Pedofiilit kahvitetaan.

      Tuolla tavoin "moukaroidusta" lapsesta voisi tulla hyvä vartiotornikaupustelija, se olisi ainoa mihin hän pystyisi, millä voisi yrittää saa arvonantoa, ihmisyyttä osakseen.
      Tässä kertomuksessa oli onnellinen loppu. Lahko jäi taakse.

      Ja jos hyllyssä vielä oli lahkon kirjallisuutta, on vartiotorniseura suositellut itsekin ne nyt takapuolen pyyhkimiseen
      ---------------

      Kuinka kukaan yksikään voi olla enää JT ?

      Mikseivät JT:t valitse kunnon valtakunnansalijohtajia ?

      1.Timoteuksen kirje: 3:1 Varma on tämä sana: jos joku pyrkii seurakunnan kaitsijan virkaan, niin hän haluaa jaloon toimeen.

      Pyrkiköön kaikki tästä perille päässeet JT:t seurakunnissaan kaitsijan virkaan, ja poistakoon pahuuden.

    • Anonyymi

      Perkile vie .kyllä Jehova (onko nää intiaaniejä amerikasta) mutta varmaan on oikeassa jos on Intiaani.Eikös sillä ole myös muitakin,kuten Apache ja Kiovat mitä olen lukenut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      145
      4075
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      64
      3760
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3024
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      123
      2628
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      179
      2306
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      32
      1594
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      49
      1457
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1282
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1080
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      113
      1070
    Aihe