Onko oikein antaa veronmaksajien rahaa tuollaisille sekopäille? Ja yle vielä ostaa tuon oksennuksen.
Parvet elokuvalle puolimiljoonaa?
Anonyymi-ap
90651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 90
Vanhimmat
Katsojia ei tunnu kiinnostavan.
Samaan aikaan vähemmistökultamunien terrori jatkuu niin Suomessa kuin Ruotsissakin:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010780866.html
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b2c0401c-e4c0-416b-b150-17e75e3e5817
Vielä on luvassa monia hauskoja pelihetkiä äärivasemmiston lemmikkien kanssa...
Minkä pyhälle YLE-lehmälle mahtaa?
Persujen kanssa on hauskaa kun ne tippuuuuu.....
Kysy kokoomukselta tai persuilta ylen hallituksessa.
"Elokuvaa" ei ole nähnyt, mutta ehkä tässä olisi konsepti, jolla nykyisin onnistutaan voittamaan Oskareita. https://www.youtube.com/watch?v=bSNwudFGUOU&ab_channel=Dropout
Harmi, että meillä vallitsee demokratia.
Uli uli persut persut. Montako katsojaa tämä teidän vihapropagandatekeleenne saikaan?
Mistä sinä persut nyt tähänkin oikein revit? Ja miltei jokainen kotivideokin saa enemmän kuin 88 katsojaa mitä tämä super woke floppi sai.
Elämme aivan sairaassa yhteiskunnassa, jossa tuollaista kuvottavaa woke-roskaa yritetään tuputtaa 24/7 vaikka ketään ei oikeasti kiinnosta.
Tuon äärivasemmistopropaganda pläjäyksen katsojaluvut kertovat kaiken tarpeellisen...
"Parvet-elokuva keräsi ensi-iltaviikonloppuna vain 88 katsojaa 13 teatterissa."
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000010781685.html
Kiviäkään ei kiinnosta kyseinen saarnaava ja sairas sekopääpropaganda.
Minusta katsojia yllättävän paljon.
No siis pelottavan monta potentiaalista äärivasemmistoterroristia kyllä. Aiheen huomioon ottaen huvittava luku tuo 88.
Siinä se 88 taas tuli. Kauheaa
Kertoo ketkä ovat nykypäivän hitlereitä.
Siis nämä äärivasemmiston woke-fanaatikot.
Mikäs siinä, tuputtakoon kukin, mitä haluaa, mutta minä en haluaisi rahoittaa tuollaista.
Haa 88. Kenen luku.
T: Salla Liittonen
Kone tukee aina sekopäitä.
Kone edistää suomalaisen yhteiskunnan rappeuttamista tukemalla moista harhaista ääripropagandaa.
Elokuva todellinen varpusparvi pöntön reunoilla
Arviosi on turhan antelias...
elokuva aliarvioi katsojia, lukee.. no eihä se tyhmä ken pyytää vaan maksaja, näitä riittää..
Ns. "elokuvan" tekijät halveksuvat sitä enemmistöä joka tämänkin kurakaaren maksoi.
tuho aho sanoisi tähän, "juna meni jo, nyt on kyse nauramisesta "
pitää edestää elokuvalla kaikkia vähenmistoja,
Renny lähti Suomesta ovet paukkuen.
Koiranpaskattajia valtio tukee 30 miljoonalla vuosittain verohelpotuksin.
Miten?
Koiran omistajana helppo raha kiinnostaa🐶
Useimpien hyödykkeiden alv on 25,5%.
Koiranpaskatushaitakkeiden alv on alennettu 14%. Se ero tekee reilut 30 miltsiä vuodessa.
On se niin väärin!
Väität ihan pehmoisia.
"Paskallakin on tekijänsä" YLE tosiaan on voinut tilata tuomoisen hyöryävän vielä, kansalaiset maksaa paskata vaikka pakolla,-D
Verot maksavalle oikeita töitä tekevälle enemmistölle v-ttuilu loppuu aina jossain vaiheessa kun kyllästymispiste saavutetaan...
Ameriikassa alkaa terve järki jo voittaa. Rahoittajat = kansa, alkaa saada tarpeekseen.
Elokuva on onnistunut saavuttamaan juuri vähemmistöt. Ne todelliset vähemmistöt. Enemmistö on suosiolla jättänyt sen omimatta itselleen.
Rahat otettiin taas enemmistöltä, jolle ainoa viesti tekijöiltä on keskisormen heiluttelu.
Eiköhän tämä tuotoksen vääntänyt Emilia Haukka saanut muhkean potin itsekkin varmaa osa naamioitu kulukorvauksiin jne.
Tämä on tosiaan eräs puoli tätä vasemmiston mamutusbisnestä.
Rahan haaskausta.... 😟
Otetaan pois vaikka vanhustenhoidosta, kyllä tähän woke-propagandaan aina rahaa riittää, Tyhmä enemmistö maksaa mielellään.
Aihe ei kiinnosta Suomen kansaa🙈
Se on varmaa.
Mamutusta koko leffa
Ja vielä ratsastetaan kolonialismilla. Se on niiiiiiin menneen ajan juttu tuo kolonialismista jauhaminen.
Kohta saamme seurata elokuvaa Ylen kanavilta viikkotolkulla uusintoina ja jatkuvasti ohjelmien välissä pyörivinä mainoksina.
Ylen rahoitusta pitää kyllä leikata rajusti.
Suomalaiselokuva sai tukia yli 500 000 euroa – Vain 88 katsojaa
Kuinka kauan tällaiseen omaa yhteiskuntaa tuhoavaan kalliiseen hulluuteen on varaa?
88 = HH
Jep. Jotenkin osuvaa, kun ottaa huomioon että kyseessä on fanaattisen äärivasemmiston ihmisryhmiä eriarvoistava propagandatekele.
Tärkeä elokuva tästä ajasta.
Ehkä tulevat sukupolvet arvostavat millaisessa maailmassa Suomessa on eletty tänä aikana.
Rahavalta laittaa kaikelle hintalapun. Ja kutsuu vanhuksiakin loisiksi!
Me eletään nyt sellaista aikaa.
Täysin merkityksetön tekele elokuvana, mutta mitä puhtainta äärivasemmistopropagandaa. Onneksi tämä on unohdettu täysin jo muutaman kuukauden kuluttua, sillä juuri kukaan ei halua maksaa nähdäkseen wokeroskaa.
Täyttä sontaa koko raina...rahoilla varmaan maksettu tuottajan asuntolaina pois.
Äärivasemmiston hyvävelikoplausta.
Vaiko peräti viherkommunistien suhmurointia?
Missä matu, siellä ongelma ja rikollista rahojen käyttöä.
Kyllä, meidän täytyy sanoa tiukka ei maturaatiolle!
Katsoin trailerin, ei olisi kannattanut. Noloa tummaihoisen perseen nuolemista koko elokuva. 🤮
Miten suomalaiset ovat näin ALAS vajonneet???
Äärivasemmisto yrittää tuhota yhteiskuntaa käänteisrasismillaan.
Ilo olla maksuhenkilönä tuollekkin saastalle
Festarit NE vain saastuttaa luontoa ja ovat haaskausta siis
Viherkommunistit saastuttaa ja tuhoaa yhteiskunnan.
"Taide" ja "kulttuuri" elättävät liian suurta joukkoa työtä vieroksuvia.
Suurenman järkytyksen välttämiseksi määrärahat voisi leikata ensin puoleen, mutta pitkän päälle pitäisi leikata enemmän.
Ei määrärahoja tarvitse leikata, mutta niitä ei pidä antaa lainkaan tällaiselle propagandaroskalle.
88 wokevassaria kävi katsomassa ensi-illassa tuon.
On selvää, että kansa EI halua nähdä minkäänlaista tekotaiteellista wokepaskaa, mutta sitä kuitenkin koitetaan pakottaa verkkokalvoille.Miten hitossa ohjaaja sai melkein 80,000Eur omiin taskuihinsa tukirahoja jotain taiteilua varten? Uskomatonta.Useimmat meistä joutuvat tekemään oikeita töitä haaveilun ja pelleilyn sijaan jotta saa rahaa elämiseen.
Mistä elokuvasäätiö sitten rahat saa joita se jakaa tällaisen ripulin valmistamiseen? No varmaan veronmaksajien taskuista tukiaisina.
Tuet pois, mielellään heti.Kortistoon wokeripulin tekijät tai kadunlaitoja harjaamaan elantonsa eteen.
Ihan käsittämätöntä touhua kyllä. Mamutus- / wokebisneksellä on monia ulottuvuuksia.
Siinä on jokaista katsojaa tuettu isolla summalla, n. 5700 euroa, että ovat kerran saaneet käydä katsomassa kyseisen elokuvan...
Aika käsittämätöntä, että mm. terveydenhuoltoa ajetaan alas samaan aikaan kun tämmöiseen absoluuttiseen p*skaan on yhteiskunnalla muka varaa laittaa yli 500.000 € tukirahaa.
Köyhät tarttee kulttuuria. Ja nimenomaan vasemmisto lgbtq..ta!
Näitä rahoja voi heitellä, koska ne tulee takaisin muuta kautta. Kyse on pikemminkin sijoittamisesta.
Tietysti terveydenhuoltokin pitäisi nähdä sijoittamisena, mutta sitä voittoa on vaikea mitata.
Justiinsa niin. Välillä tuntuu että tämä kansa anaitsee sodan. Ehkä sen jälkeen poat olis poikia ja tytöt tyttöjä.
demarin limainen käsi on varastanut sinun verorahojasi 500.000 euroa !!!!!
demaripuolue kannattaisi LAKKAUTTAA
muille kunnon kansalaisille VAHINGOLLISENA.
Vasemmisto tekee kyllä kovasti työtä tuhotakseen hyvinvointiyhteiskunnan, tai siis sen kantaväestölle suunnatut komponentit.
Sopiville uhreiksi roolitetuille etnisyyksille ja suuntauksille onkin sitten vasemmiston mielestä oltava piikki auki, koska kolonialismi ja rasismi ja syrjintä ja yhyy ähää.
Vasemmisto ajaa köyhien asiaa.vaalipäivänä!
Tuo on kovin pieni raha, kun on kyse elokuvasta. Ei ole mitään merkitystä.
No tulipas kunnon emävalhe sinulta. Tuo on suomalaisissa ympyröissä iso raha elokuvalle, varsinkin kun kyseessä on tällainen surkea propagandaroska, jolla ei ole mitään mahdollisuuksia saada lipputuloja.
Ja kun syydetään rahaa puoli miljoonaa kerrallaan tällä tavoin kankkulan kaivoon, niin niistä "pikku puroista" muodostuu äkkiä kohiseva koski...
Hesalauiset kulttuurisosialisti!kalliiksi tulee!
Aloittaja,,ja kun YLE Kin pyörii veromaksajan
rahalla!
Kulttuuri on LUXUSTA!
Mitä "kulttuuria" tuollainen alaspäinkatsova ja saarnaava propaganda on?
Maailman valloitus alkaa,,nyt nopsaan joku sosialistivasemmistolainen maailmalta
rahalla kehumaan.!
Kylläpä taas onkin päästy kertomaan miten jotkut värit on kivempia kuin toiset - niiden ihan tyhmän väristen rahoilla.
Kovin moni itsensä suvaitsevaiseksi noin ylipäätään kokeva ihminenkään ei ole kyennyt tuota elokuvaa katsomaan. Se kun on suurimmassa osassa suvaitsevaisiksi itsensä kokeviakin, myötähäpeää ja ahdistuksen tunteita herättävä, propagandistinen turahdus.
Kuitenkin siihen on tungettu puoli miljoonaa euroa suomalaista verorahaa.
Nykyajan fanaattinen "suvaitsevaisuus" muistuttaa aika lailla aivan jotain muuta kuin suvaitsevaisuutta...
Hyvä muistutus siitä, miten tätä "kulttuurin tukemiseen" käytettävää rahaa törsätään.
Ihan puhdasta korruptiota.
Tällaisiin paskaelokuviin tuhlataan verovaroja.
Kivahan niitä on tehdä hyödyllisen tekemisen sijaan.
Parvet woke floppi!
Sateenkaarisaastaa rahoitetaan verovaroin. sairasta!