Jos Camilla elää pidempään kuin Charles III. . .

Anonyymi-ap

. . . niin mikä tulee olemaan Camillan virallinen  s u o m e n k i e l i n e n  titteli sitten kun William on kuningas? Eihän häntä voi kuningataräidiksi kutsua koska hän ei ole uuden hallitsijan äiti. Onko hän sitten 'kuningatarleskirouva' ?

9

744

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuningas Charlesin rinnalla seisoo hänen puolisonsa, kuningatar Camilla. Mikäli Charles kuolisi ennen Camillaa, kuningattaren titteli muuttuisi. Yhdistyneen kuningaskunnan kuningatar Camillaa kutsuttaisiin kuninkaan kuoleman jälkeen leskikuningattareksi eli tittelillä Queen Dowager.

    • Anonyymi

      Vaikka en koskaan oikein ole Camillasta pitänyt, niin jotenkin kosketti kuva hänestä itkuisena Kuningas Charlesin jäähyväispuheen aikana Samoalla.
      Onkohan todella niin että kuninkaalla alkaa elinpäivät olla lopuillaan, onhan hän laihtunutkin aivan valtavasti kruunajaistilaisuuden jälkeen.
      Ensi vuonna heillä 20-vuotis hääpäivä, vaikkakin ovat tunteneet toisensa jo 54 vuoden takaa. Monelta murheelta olisivat säästyneet jos olisivat saaneet mennä näimisiin keskenään jo 70-luvun alussa.
      Prinssi Williamkin maininnut veljensä jopa nimeltä. Ja Harry ostanut kiinteistön Portugalista.

    • Anonyymi

      Eläkeläinen. Niitähän ihmiset ovat kun työt loppuu.

    • Anonyymi

      Queen dowager - leskikuningatar.

    • Anonyymi

      Prinssi Williamin vähän tunnettu "salainen" sisko liittyy kuninkaalliseen perheeseen
      tänä jouluna
      Onpa kurja tilanne Cammillan tytär ja William eivät ole hyvissä väleissä
      Kerta Wiliam syyttää Camillaa äitinsä kohtalosta , raivoisia riitoja heillä ollut
      Nyt Wiliam perheineen ei osallistu joulu lounaalle

      • Anonyymi

        Mitä ihmettä sä oikein selität? Keksitkö näitä juttuja ihan itse vai onko kyse jostakin vakavammasta?


    • Anonyymi

      Britanian Kuninkaalliset ovat saksalaista syntyperää, joten he viettävät juhlansa saksalaisten perinteiden mukaan. Iltapäiväteen jälkeen he avaavat lahjoja jouluaattona, kuten saksalainen perinne on." Kuninkaallisten on tapana levittää kaikki lahjansa eri pöytiin, joten jokaisella vieraalla on oma pieni kasa.

      • Anonyymi

        Aivan niinkuin Suomessakin.


    • Anonyymi

      Hupsista , Kuningatar Camilla tekee räikeän virheen julkisella vierailulla
      Miten tämä oli mahdollista? Moka oli hieman nolo
      Hän ollut monarkisti jo niin kauan että tuollaiset lipsahdukset ei oikein sovi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2558
    2. 135
      1964
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1291
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1286
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1141
    6. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1133
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1089
    9. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1053
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1048
    Aihe