PS pettäjänä

Piti olla ensimmäinen sairaspoissaolopäivä palkaton. Näin sovittiin mutta nyt PS ei siihen suostu.
Varsinkin duunarit pinnaavat töistä. Myös hoitoalan naiset ovat usein "sairaana".
Miksi persut petitte?
17269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tuosairaspoissaolopäivä asia kuulemma korjataan

Äänestä

Persukat pelkää ettei tule ääniä seuraavissa vaaleissa niin nyt pitää taas valehdella oikein tosissaan.

Äänestä

"Pettäjän tie,
on tuskainen,
vie harhaan......"

Äänestä
  • Näinhän se käy.

    Nyt kun persujen kenttäväki, tai entinen kenttäväki, on kääntänyt selkänsä puolueen johdolle ja vaalit lähestyvät, pitää johdon keksiä jotain pientä kädenojennusta.

    Ruma totuus persuista ehti kuitenkin tulla esiin. Sitä ei pikkukikoilla enää korjailla.

    Äänestä

  • "En tyttööni sua tiennyt Petteriksi...."

    Äänestä

Toiseksi suurin hallituspuolue perussuomalaiset vaati talouspoliittisessa ohjelmassaan vaalien alla, että työmarkkinoiden joustavuutta tulee vastaisuudessakin kehittää yleissitovien työehtosopimusten puitteissa.

Perussuomalaiset ei ajanut vaalien alla niitä muutoksia, joita hallitus nyt edistää. Puolue päinvastoin linjasi työntekijäjärjestö SAK:n kyselyssä muun muassa vastustavansa lakko-oikeuden rajoittamista.

Samassa kyselyssä perussuomalaiset varoitteli yrityskohtaisen sopimisen vaaroista ja vannoi ammattiliittoihin nojaavan luottamusmiesjärjestelmän nimiin.

SItten kääntyi takki ja kesämekko

Äänestä
  • Kaikkien tekemiensä heikennysten ja leikkausten jälkeen, persut kuvittelevat jytkyttävänsä vaaleissa tekemälle pikkiriikkisen "korjauksen" yhteen yksityiskohtaan.

    Todella säälittävää äänestäjien aliarviointia persueliitiltä - jälleen kerran.

    Äänestä

Persu pettää aina

Äänestä
  • Muijas vain viikonloppuisin?

    Äänestä

Suomslainen duunari on laiska juoppo haisev ihmisen irvkuva. Sellaiselle i. Pitäisi maksaa ollenksn palkaa.

Äänestä
  • Milloin persupalstalle saadaan alkolukko?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Milloin persupalstalle saadaan alkolukko?

    Demareille kiljulukko.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Demareille kiljulukko.

    Ei demarit koske tuohon persun "juhlajuomaan".

    Äänestä

Ehkä persuduunarit pinnaa, mutta älä persu mustamaalaa muita !

Äänestä

Ensimmäisen sairauspoissaolopäivän palkattomuudesta päätetään työehtosopimuksissa, ei eduskunnassa.

Äänestä

Ihan sama mitä mieltä persut on tänään. Se on valhetta ja huomenna
niillä on taas eri valhe.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Piti olla ensimmäinen sairaspoissaolopäivä palkaton. Näin sovittiin mutta nyt PS ei siihen suostu.
Varsinkin duunarit pinnaavat töistä. Myös hoitoalan naiset ovat usein "sairaana".
Miksi persut petitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu