Väestövaihto käynnissä

Anonyymi-ap

Tilastokeskuksen tuoreen väestöennusteen mukaan lisääntyvä maahanmuutto varmistaa väestönkasvun Suomessa ja Lapualla lähivuosina. Oletko valmis? Tarvitaanko Lapualla maahanmuuttajia tai kantaväestöä?

24

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei maahanmuuttajat piittaa Lapuan kaltaiseen pikkupaikkaan muuttaa. Liian vähän vuokra-asuntoja tarjolla. Eikä oo sitä tekemistä niille, kuten ostareita jossa hengailla, yms. Kyllä maahanmuuttajat muuttaa Vaasan kaltaiseen paikkaan, jossa on kaikenlaista säpinää ja paikkoja missä viihtyä.

      • Anonyymi

        kuten kivitalo


      • Anonyymi00021

        Lapualla uskotaan omistusasumiseen.


    • Anonyymi

      Punavihreä aate ja globalismi kaipaavat aina oikeutettua kritiikiä.

      • Anonyymi

        samoin kuin kapitalismi,kokoomuksen ryöstöpolitiikka


      • Anonyymi00022
        Anonyymi kirjoitti:

        samoin kuin kapitalismi,kokoomuksen ryöstöpolitiikka

        kapitalismi on voittanut sosialismin onneksemme


    • Anonyymi

      Minne Lapuan persut ovat muuttamassa?

      • Anonyymi00012

        Ei tule ikävä.


    • Anonyymi

      Kokoomuksen halpatyövoiman käytön ymmärtää mutta suvakkipuolueiden maahanmuuttopolitiikka ristiriitaista, pitäis saada haittamaahanmuuttoa muttei palkkoja polkevia, ihan sekopäistä kaikki

    • Anonyymi

      Ne kuuli kelan tuista ja tulevat tänne heinäsirkkaparven tavoin syömään satoa niin kauan kun sitä on jäljellä. Laarin pohjia kaivethan.

    • Anonyymi

      Älkää olko liian sinisilmäisiä.

    • Anonyymi00011

      Ukrainassa se väestönvaihto on menossa.

      Venäjä aikoo siirtää satojatuhansia ihmisiä Ukrainaan
      Venäjä aikoo siirtää lähes 114 000 kansalaista miehitetyille Ukrainan alueille vuoteen 2045 mennessä, kertoi venäläinen Vedomosti-lehti maanantaina.

      Ensin alueilla pitää kuitenkin käynnistää valtavat rakennusprojektit, sillä Venäjä on pommituksillaan tuhonnut kaupunkeja ja infrastruktuuria laajalti.

      Suunnitelmaa pidetään osoituksena siitä, että Venäjä aikoo venäläistää alueet muutenkin kuin ukrainalaisväestöä alistamalla. Ukrainalaisia on muun muassa painostettu ottamaan Venäjän kansalaisuus.

      Vedomosti-lehti viittaa hallituksen suunnitelmiin Donetskin, Luhanskin, Zaporizzjan ja Hersonin alueiden kehittämiseksi.

      Vuoden 2025 lopussa noin 116 000 neliökilometriä Ukrainan alueista oli Venäjän miehityksen alla ukrainalaisen DeepState-kartoitusprojektin mukaan, kertoo Kyiv Independent.

      Venäjän joukot ovat toistuvasti käyttäneet poltetun maan taktiikkaa näillä alueilla, tuhonneet koteja ja kriittistä infrastruktuuria. Valtaosa miehitetyistä alueista on raunioina, usein ilman sähköä tai juoksevaa vettä.

    • Anonyymi00013

      On Lapualla loppunut nussiminen tai ei olla vaan pantu kunnolla, oikiasti. Homoillaan ja lesboillaan, kissin tai koiranpenikkoja vaan hommataan. Siksi kouluja pannaan kiinni kun ei oo oppilaita.
      Pankaa täkit heilumaan, kaupunki vois osoittaa rahaa jokaisesta syntyvästä kersasta, vaikka sen tonnin, Kauhajärvelle kaksi. Kyllä euro on kova konsultti. Haapakoskelle ei rahaa, sisältä tulee vaa päässilimäässiä.

    • Anonyymi00014

      Kaikki lisä geenit on hyvää lapualle!! Vähän edes laimenisi tuo serkkujen kanssa naiminen

    • Anonyymi00015

      Hämmästyttää kauhiasti, että joillekin on vielä epäselvää, ettei Lapuallakaan ole enää "jauhonaamoja" 30-40 vuoden päästä.

      30 vuoden päästä Lapualaiset ovat nykyistäkin kauniimpia mulatteja.

      Saa paljon paremmin nukuttua yönsä, kun hyväksyy tosiasiat ilman kitinää.

      • Anonyymi00017

        Ei mene niin kauan kun blondit on historiaa.
        Mistään et löydä enää kuvaa, mainosta tai yhtään mitään julkista julkaisua jossa olisi neljä valkoihoista henkilöä. Perhevalokuvissakin on vähintään yksi lapsista n*****i, vaikka molemmat vanhemmat olisivat valkoihoisia.

        Ei tarvitse mennä kuin Prismaan, niin vastaan tulee puolet kiinalaisia, afrikkalaisia ym.


    • Anonyymi00016

      Lapuvalaiset voisi siirrättää jonnekin turvenevan laitaan.

    • Anonyymi00018

      >>>Ukrainassa se väestönvaihto on menossa.

      Venäjä aikoo siirtää satojatuhansia ihmisiä Ukrainaan
      Venäjä aikoo siirtää lähes 114 000 kansalaista miehitetyille Ukrainan alueille vuoteen 2045 mennessä, kertoi venäläinen Vedomosti-lehti maanantaina.<<<
      ___________________________

      Suomi taisi ryssiä jälleenrakentamisenkin uusille Venäjän alueille?

      • Anonyymi00019

        Ei ne venäjän ole...


    • Anonyymi00020

      Kantaväestön ja ikäihmisten kansanmurha on käynnissä rokotteiden, myrkkypiikkien muodossa.

      • Anonyymi00023

        Kopsasin sulle vanhan uutisen vuodelta -21

        "Rokottamattomilla suurin koronakuoleman riski
        Yhdysvaltain tartuntatautiviraston CDC:n keräämän alustavan aineiston mukaan viime kuukausina lähes kaikki – 99,5 prosenttia – Yhdysvalloissa koronaan kuolleista oli rokottamattomia.

        – Käytännössä kaikki Covid-19-viruksesta johtuvat sairaalahoidot ja kuolemat tapahtuvat Yhdysvalloissa nyt rokottamattomille. Nuo kuolemat olisi ollut estettävissä yksinkertaisella ja turvallisella rokotteella, Walensky sanoi.

        Walensky myös arvioi, että rokottamattomien koronasta aiheutuvat kuolemat ja sairaalahoitoa vaativat tartunnat kasvavat edelleen viruksen deltamuunnoksen vuoksi. Intiasta lähtöisin oleva deltavariantti on aiemmin todettuja virusmuunnoksia helpommin tartuttava."


    • Anonyymi00024
    • Anonyymi00025

      Seinäjoella on jo väestö vaihtunut ainakin päivällä niin sanotun keskustan väestä on pualet näitä tummiaihoisia ihmisiä ukrainalaisia ei erota kantasuomalaisista

      • Anonyymi00026

        Saman huomion tein Prismassa. Jäädään hyvin äkkiä vähemmistöön, kun kekkaavat kuinka hyvän sosiaaliturvan täältä saa tekemättä yhtään mitään.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      342
      2770
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      58
      2235
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1929
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      1569
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1512
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      60
      1044
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1009
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      898
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      200
      815
    10. 36
      719
    Aihe