ihan hyviä nuo. Jos olisi kokoomuslainen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7814cb88-54d2-447d-91f3-9e9a6845b49c
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7814cb88-54d2-447d-91f3-9e9a6845b49c
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
SDP:n puheenjohtaja Sanna Marinin ratkaisu oli se, että sattumapääministerinä lahjoitti veronmaksajien rahaa ulkomaille miljardeja euroja ja kun pääministeripesti ei jatkunutkaan, alkoi hän kerätä omaa osuuttaan miljardeista takaisin "puhujapalkkioina".
Nyt ainakin Sanna osaa itse rikastua.
Sanna puuhui kuin Susanna Koski. Sanna on valedemari.
Demarit ovat rosvoja, 100% faktaa. Kysy vaikka Rinteeltä.
Demarit ovat rosvoja, 100% faktaa.
Sannan rikastumis vinkki, ota 2 maksa 6, kuseta ja maksa duunarilla kaikki, vedä välistä verorahoja niin paljon kun saat. Suomalaisesta köyhästä ei mitään väliä ym. Sekin vielä rupea demariksi niin saat kavaltaa rahoja laillisesti ja pääset vielä pääministeriksi kusettamaan suomen kansaa.
Kun olet ministerinä vedä välistä niin paljon kun saat, köyhältä voi viedä loputkin ym, Sinun rahasi on myös minun rahoja sanoo mariini, vaikka varastamalla. Siinä vähän mariinin rikkauksien alkuperää.
Hyvin menee sanoo Sanna. Ei siis tarkoita Suomea, mutta hänellä itsellään menee hyvin.
Nythän Sanna hyödyntää noita vanhoja vinkkejä itse omassa elämässään. Ei ihme että Julkisen Sanan Neuvoston sisaret ovat käyneet Lauri Nurmen kimppuun kun moisia heidän ylipapittarestaan paljastelee!
Siis lyhyesti. Pillu ja puhelin.
Pillu, suuret puheet ja puhelin. Ei Marinilla ole muuta neuvoa tarjottavana. No ehkä ristikkäisiä hampaita.