Suomi24 kusettaa!!!

NellaMelinda

Suomi24 kusettaa käyttäjiään täysin mielivaltaisesti!!! Kerronpa esimerkin joka todella nostatti minulta niskakarvat pystyyn!!!
Keväällä otettiin vastaan uusia palstaehdotuksia. Minun ehdottamani palsta meni läpi, EHTONA SE, että ryhtyisin itse sheriffiksi kyseiselle palstalle.
Odottelin jonkin aikaa kutsua sheriffiksi ja ketään muutakaan ei ko. palstalla sheriffinä ollut. Nyt tulivat sitten nämä Hae sheriffiksi-jutut ja ajattelin että HAA, siinä on minun tilaisuuteni päästä lopultakin ehdottamani palstan sheriffiksi, kuten oli alkuperäinen ehtokin.
Sähköpostivastaus hakemukseeni olikin aivan jotakin muuta. "Valitettavasti valintamme ei tällä kertaa kohdistunut sinuun".
Kuka tällaista voi tehdä?? Miksi minulta evättiin oikeudet??
Onneksi olkoon. Käyttäjätunnukseni poistuu NYT. Minä en halua sietää moista paskaa enää yhtään.
Varokaa vain, vielä se viilaa linssiin muitakin teistä. Tää mesta siis!!!

7

1876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmasti

      Ei kuulosta reilulta! Aika pahaa hutilointia 24 palvelulta. Veikkaan, että asiaa hoiti joku nuorempi henkilö, sillä työelämässä moisesta toiminnasta tulee hankaluuksia.

      • NellaMelinda

        Nyt pistin uuden hakemuksen vetämään, missä kerroin, mitä minulle oli ehdotettu ja mitä vaadittu. Jos ei nyt ala tapahtua, pitää miettiä, mitä seuraavaksi. Miten tällaista voi tapahtua?!


      • NellaMelinda kirjoitti:

        Nyt pistin uuden hakemuksen vetämään, missä kerroin, mitä minulle oli ehdotettu ja mitä vaadittu. Jos ei nyt ala tapahtua, pitää miettiä, mitä seuraavaksi. Miten tällaista voi tapahtua?!

        ootkos nyt ihan varma että sulla itselläsi meni nuo periaatteelliset oikeudet ja velvollisuudet ihan oikein?

        meinaan vain ettei tuollainen "vaatiminen" kyllä sido ketään osapuolta millään tavalla. Itselläsikin lienee iso tehtävä todistaa että ideat olivat vain sinun eikä ylläpito saanut vastaavia muiltakin...

        ehkäpä tuolla ajattelunlahjalla (vai olitko vain väsynyt?), teatraalisuudella (pelkkää draamaa, elämää suurempaa) ja äkkipikaisuudella (olithan jo vetämässä töpseliäkin irti suomi24:stä) on kuitenkin vain parempi ettei sinua valittu..?


    • Fiksu Kotiäiti

      Katos kun sä oot häirikkö pyrkyri,joka terrorisoi esim naapurit palstaa keväällä.

      • potter-05

        hyvä hahhahhahhahhhah


    • Kertokaa nyt ihmeessä

      Ymmärtääkseni seriffinä olosta ei makseta. Suomi 24 ei ole mikään yleishyödyllinen hyväntekeväisyyslaitos ja te peelot oletta valmiita käyttämään laitteitanne, sähköänne ja aikaanne vastikkeetta tämän putiiikin eteen!

      Mikä teitä vaivaa?!

      Tuutteko tekemään mulle töitä myös ilmaiseksi?

    • potter-05

      MOI!kiitos kun kerroit mutta jälkikäteen...koska ne on tehny jo tommoi mulle

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      408
      5984
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      81
      5323
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4344
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3931
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      52
      3719
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      165
      3429
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      107
      3188
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      53
      3173
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2279
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2205
    Aihe