ex- mtk- mies pimensi puoli Kiuruvettä

Entinen mtk- pomo keksi uuden keinon kiusata ihmisiä, innostui lauantai- iltana nousuhumalassa kaivelemaan tukiais kaivurillaan poikki sähköverkon maakaapeleita, siinäpä pilattiin monen duunarin lauantai päivä. Itsellä kun on ainainen sunnuntai veronmaksajien piikkiin.
61356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitihän se arvata!

Äänestä

Millon vesiputki poikki millon sähkökaapeli.

Äänestä
  • Sunnuntaina pellonteko jatkui, mutta kauha yletti vain raapimaan kaapelia joten katkos jäi lyhyeksi, varmaan kaivaja selvittyään yrittää uudelleen.

    Äänestä

Vahinkoja sattuu,
mutta tämän päivän yleinen ongelma on median mukaan koko Suomenmaassa ja varsinkin etelässä "villit" kaapeliurakoisijat, jotka vetelevät valokuitukaapeleita miten sattuu ja aiheuttavat vahinkoa sähkö- ja muille maahan asennetuille kaapeleille.
Ikään kuin vähät muista välittäisivät.

Äänestä
  • No kenestäkähän se ex- mtk- mies sitten välittää? Kaikki mulle heti nyt ja veronmaksajien piikkiin?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    No kenestäkähän se ex- mtk- mies sitten välittää? Kaikki mulle heti nyt ja veronmaksajien piikkiin?

    Ei se muista välitä mutta muistaa kyllä valittaa tukiaisten pienuudesta vaikka veronmaksaja parka kustantaa ylimyksen huippueläkkeetkin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entinen mtk- pomo keksi uuden keinon kiusata ihmisiä, innostui lauantai- iltana nousuhumalassa kaivelemaan tukiais kaivurillaan poikki sähköverkon maakaapeleita, siinäpä pilattiin monen duunarin lauantai päivä. Itsellä kun on ainainen sunnuntai veronmaksajien piikkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu