ex- mtk- mies pimensi puoli Kiuruvettä

Anonyymi-ap

Entinen mtk- pomo keksi uuden keinon kiusata ihmisiä, innostui lauantai- iltana nousuhumalassa kaivelemaan tukiais kaivurillaan poikki sähköverkon maakaapeleita, siinäpä pilattiin monen duunarin lauantai päivä. Itsellä kun on ainainen sunnuntai veronmaksajien piikkiin.

6

1263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitihän se arvata!

    • Anonyymi

      Millon vesiputki poikki millon sähkökaapeli.

      • Anonyymi

        Sunnuntaina pellonteko jatkui, mutta kauha yletti vain raapimaan kaapelia joten katkos jäi lyhyeksi, varmaan kaivaja selvittyään yrittää uudelleen.


    • Anonyymi

      Vahinkoja sattuu,
      mutta tämän päivän yleinen ongelma on median mukaan koko Suomenmaassa ja varsinkin etelässä "villit" kaapeliurakoisijat, jotka vetelevät valokuitukaapeleita miten sattuu ja aiheuttavat vahinkoa sähkö- ja muille maahan asennetuille kaapeleille.
      Ikään kuin vähät muista välittäisivät.

      • Anonyymi

        No kenestäkähän se ex- mtk- mies sitten välittää? Kaikki mulle heti nyt ja veronmaksajien piikkiin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No kenestäkähän se ex- mtk- mies sitten välittää? Kaikki mulle heti nyt ja veronmaksajien piikkiin?

        Ei se muista välitä mutta muistaa kyllä valittaa tukiaisten pienuudesta vaikka veronmaksaja parka kustantaa ylimyksen huippueläkkeetkin!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3495
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      196
      2226
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2090
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1822
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1649
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1088
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      830
    8. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    9. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      49
      821
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      129
      773
    Aihe