Sana sunnuntaiksi 27.10 -artikkelin analysointia

4271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aikamoinen analyysi :O

Äänestä

niin, kerran yksi opiston rehtori alkoi todistelemaan Raamatulla että alkoholia ei saisi uskovaisen juoda. Hän oli kerännyt kaikki "älä juovu" kohdat Raamatusta, mutta jätti poimimatta ne kohdat missä alkoholia kehotetaan nauttimaan kohtuudella ja jopa vatsavaivoihin.

Rehtori oli siten epärehellinen.

Äänestä
  • Tyypillistä "kristityn"käyttäytymistä. Voimakasta manipulaatiota oman agendan puolesta, mutta vääryyden keinoilla. Ikään kuin tarkoitus pyhittäisi keinot.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tyypillistä "kristityn"käyttäytymistä. Voimakasta manipulaatiota oman agendan puolesta, mutta vääryyden keinoilla. Ikään kuin tarkoitus pyhittäisi keinot.

    tarkoitus ei pyhitä keinoja tässä tapauksessa, koska tuon rehtorin tarkoitus oli Raamatun vastainen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JuusoLehtola kirjoitti:

Täällä:

https://youtu.be/2Iab2_qpTh0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu