Missä on Lapin Profeetta?

Anonyymi-ap

Täällä oli aikoinaan mies Lapista joka piti vaikuttavia puheita ilmeisesti Lapissa. Juttu hänestä katosi täältä yllättäen, mutta miksi samaan aikaan loppuivat hänen puheensa, kuoliko hän.

21

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se pälli on muilutettu Venäjälle.

    • Anonyymi

      Paikallinen kirkkoherra lienee kieltänyt ja ukko vaikeni!

      • Anonyymi

        Niin tosiaan kävi.


    • Anonyymi

      Eilen se istui Rovaniemen pääpoliisiasemalla. oli vangin puvussa ja poliisi saattajana. Oli ainakin saaman näköinen. On aika isokokoinen ukko ehkä 185 - 190 cm pituutta ja painoa paljon yli 100 kg.

      • Anonyymi

        Kyllä se niissä filmeissäkin näyttää isolta ja rotevalta.


    • Anonyymi

      Voiko jostain lukea hänen profetioitaan tai muita mielenkiintoisia vastaavia?

      • Anonyymi

        Tuubissa on hänen puheitaan monta kymmentä, kannattaa katsella.


    • Anonyymi

      Onkohan into lopahtanut vai kunto pettänyt? Hyviä oli puheet, mutta on näkyy joko into sammunut tai kunto pettänyt. Asuntovaunu vienyt terveyden.

      • Anonyymi

        Eihään asuntovaunu ole ihmisen asuinpaikka talvella, varsinkaan vanhan miehen. On tainnut tulla sossun korviin epäinhimillinen tilanne. Eräässä videossa kertoi aika tarkkaan tilanteensa. Mutta miksi hänellä ei ole oikeaa asuntoa?


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Lapin profeeta on ilmeisesti koirakoulussa rahat mennyt asuntovaunu jäänyt. Siellä vanhus viettää yksinäisiä päiviään liekö ruokaakaan kunnolla.

    • Anonyymi

      Ei sellasta ole ollutkaan. Kyseessä oli pääosin Natopalstalla (ja karjalan palautuspalstalla) riehuvan narsistisesta mielisairaudesta kärsivän keksintö, ja nyt jos haluatte löytää samaisen "Lapin profeetan", menkää Imatran sivuille. Siellä se saattaa olla Pena nimellä ja tekee itsestään kuuluisuutta hehkuttamalla itseään visuaalisin sydänmerkein yms.
      Sama tyyppi löytyy ateismipalstalta useammalla eri nimimerkillä. Se ukko juoksee mihin hyvänsä, ja tekee mitä vain kameleonttimaista samaistuakseen paikallisiin, ja antaa luulla olevansa sitä mitä väittää. Monet huuhaa aloitukset mm. Helsinki palstalla on sen tekemiä, eli hänen elämäntehtävänsä on pilata kaikki palstat roskalla, koska tyyppi on kehitysmaan alkuasukkaan tasolla.

      • Anonyymi

        Sinä taidat olla Ameeban tasolla!


    • Anonyymi

      Hän ei enää asu asuntovaunussa. Nyt majailee uudehkossa omakotitalossa.
      Timo.

    • Anonyymi

      Oliko tämä se Jarmon "profeetta"

      • Anonyymi

        Ei minkään Jarmon vaan oma itsensä!


    • Anonyymi

      Eiköhän tuo jossainvaiheessa taas ilmesty palstalle.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tämä mies josta aloitus puhuu, on latautumassa uuteen tulemiseensa.


    • Anonyymi

      Pääsi vihdoin hoitokotiin.

      • Anonyymi

        Korjasiko sossu sen talteen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      334
      1325
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      971
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      822
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe