Pukukopilla NÄHTYÄ!!!

Syyslomaviikolla tuli uitua pitkästä aikaa. SUOSITELTAVA HARRASTUS!!!

MUTTA!!!

Ehkä EI KUITENKAAN!!!

Vaikutteet joita tarkkaamaton mieli pukukopeilla saa, on VÄHITÄÄNKIN TURMELUTTAVAA!!! MITÄ ON TAPAHTUNUT ALUSVAATTEILLE!!! MIKSI NIITÄ EI ENÄÄ KÄITETÄ???!!!??? Vai kutsutteko alusvaatteeksi sitä narua, joka kulkee PYÖRÄHTELYLIHOJEN VÄLISSÄ!!!???!!!

Eihän tämä uusi ilmiö ole, MUTTA UINTIHARRASTUS LOMAVIIKOLLA JA PUKUKOPPIASIOINTI PALJASTI SYNTIPUKEUTUMISEN LAAJUUDEN!!!PYÖRÄHTELYLIHAT PALJAANA OLI "PUKEUTUNUT" ELI EI!!! RELLESTUSVAKO OLI SENTÄÄN JOLLAKIN KANGASPALALLA JUURI JA JUURI PEITETTY!!!

KRISTITTY KUNNIOITTAA KEHOAAN!!! SE ON PYHÄN HENGEN TEMPPELI!!! KYLLÄ KRISTITTYKIN PUKUKOPISSA ON HETKEN ILMAN VAATETUSTA, TIETYSTI!!!

MUTTA!!!

KUN KRISTITTY PUKEUTUU, ON HÄNEN VARTENSA SOVELIAASTI PUETTU!!! NARU PYÖRÄHTELYLIHOJEN VÄLISSÄ EI OLE ALUSASU!!! SE ON HEKUMAVIIRI!!!

KAVAHTAKAA!!!

41

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miesten vai naisten puolella?

      • Anonyymi

        Miehet kai vähemmän noita narumalleja käyttää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miehet kai vähemmän noita narumalleja käyttää

        Juu sellaiset HEKUMA narupikkarit ei ole miehille suotavia hengellisissä saunailloissa.
        HEKUMAN HIMOON johtava kauhistus pastoreille.


      • Anonyymi

        Naiset menee naisten puolelle, tietysti.


      • Anonyymi

        Se on nainen. Vanha.


    • Anonyymi

      Kohta alkaa hiihtokausi. Minkähänlaisia ovat talven trendikkäät hiihtoasut?

    • Anonyymi

      ai menit naisten puolelle 🤣 kivitaskun kivellä hengiltä heittänyt

    • Anonyymi

      Sellainen historiapläjäys, että alunperin naisten alushousut otti käyttöön prostituoidut. Silla tavalla riisuutumiseen saatiin lisää jännitystä, kun mekon ja alushameen riisumisen jälkeen vieläkään ei ollut se makein herkku näkyvissä. Alkujaan hienona ja siveellisenä itseään pitäneet naiset eivät käyttäneet alushouja, jotka olivat huorien kotkotuksia.

      • Anonyymi

        No sittenhän maailma on menossa siveämpään suuntaan kun pikkareissa kangas vähenee 😄


    • Anonyymi

      Ostin kerran narupikkarit, että on seksikkäät kun menen kumppanin viereen. Ne on tarkoitettu vain riisuttaviksi, ei niillä lenkille lähdetä, hankaavat vaikeesti. Kaapissa ovat ja slogit käytössä. Pitäkööt muut, minä en.
      Itiksessä oli ollut kyltti jossa oli pyydetty pukeutumaan peittävästi (en muista sanamuotoa ja juttu oli jo hävinnyt.) Ei muuta kun huivit päähän ja burkat päälle jos sinne on asiaa. Se kylttikin oli jo hävinnyt, oli jo joku ehtinyt lähteä katsomaan.

    • Anonyymi

      Jotkut eivät tykkää alushousujen saumoista takana, etenkin joidenkin housujen ja hameiden läpi ne erottuvat ja voivat saada takamuksen näyttämään oudon malliselta. On olemassa myös sellaisia ohuita saumattomia alushousuja, jotka eivät erotu minkään vaatteiden alta. Luulisi niiden olevan kivemmat kuin pakaroiden vakoon menevä kangas, mutta en sitten tiedä miten hyvin sellaiset saumattomat pysyvät paikoillaan, voivatko reunat rullautua tms.

    • Oletpas todella tarkkaa syynännyt. Itse asiassa oikein pikku kiikarin kanssa varmaan. Ja ensi viikolla sitten taas uudestaan. Josko vaikka taas tulisi vastaan. Tai sitten ensi viikolla. Tai seuraavalla. Muista ottaa kamerapuhelin mukaan jotta voit kotona sitten lisää vielä siunailla ja esitellä myös kavereillesi...

      PS. Melkein laitan sata veikkaa niin aloitus on selvä trolli.

      • Anonyymi

        Totta, voipi olla trolli. Ehkä kuitenkin nykyään vedetään trolli-kortti liian helposti esille. Minusta on jotenkin mukavaa, jos nyt näin voi sanoa, ajatella, että kirjoittaja tarkoittaa sitä, mitä kirjoittaa. Myös ne sekopäisimmät.


    • Anonyymi

      Näyttäähän ne hyvältä mutta en tiedä tuntuuko hyvältä. Miksi naiset pitää niitä?

      • Anonyymi

        Eivät välitä hygieniasta, mitä tapahtuisi,jos ripuli yllättäisi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät välitä hygieniasta, mitä tapahtuisi,jos ripuli yllättäisi

        No mitä ripulilla on tekemistä tuon kanssa. Jos oikein vetelee tavaraa niin tulee housuista läpi vaikka takamus olisi neliömetrin kokoinen.


    • Anonyymi

      Ei kai kristityllä ole mitään pukeutumissääntöjä

      • Anonyymi

        Kyllähän kristityn elämään kuuluu säädyllisyys. Tietyt toiminnot, ja siten tietynlaiset asusteetkin, kuuluvat vain aviovuoteeseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän kristityn elämään kuuluu säädyllisyys. Tietyt toiminnot, ja siten tietynlaiset asusteetkin, kuuluvat vain aviovuoteeseen.

        Raamattu ei anna ohjeita sänkypukeutumiseen. Paavali kyllä kieltää pihtaamasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raamattu ei anna ohjeita sänkypukeutumiseen. Paavali kyllä kieltää pihtaamasta.

        Näin on, Paavalin mielestä aviovuoteessa pitä olla säpinää. Vaan miksi mies itse oli sinkku ja pohdiskeli kovasti homoseksuaalisuuden pahetta...hmmmm...


    • Anonyymi

      Kyllä on niin että kunnon julistus on aina ollut osan mielestä hullutusta ja osalle sielun ravintoa. Tästäkin aloituksesta varmaan joku rakentuu.

    • Anonyymi

      Titityy livahti väärään pukukoppiin🤣

      • Anonyymi

        Eikö kyseessä ole nainen naisten puolella?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikö kyseessä ole nainen naisten puolella?

        Juuri siitä on kyse


      • Anonyymi

        Kyllä voi olla. Kommentissasi ei ole järkeä.


    • Anonyymi

      TÄRKEÄ aihe. MITÄ LÖYTYY kristityn naisen päällysvaatteiden ALTA!
      🙄

    • No onhan sinun juttusi kieltämättä hiukan kummallisia hekumahousuista siementen linkoamiseen mutta toisaalta olet kyllä kuin raitista ilmaa palstalle koska nosta muitakin asioita rohkeasti framille kuin vain jotain homojen hommia eli siitä ihan 👍

      • Anonyymi

        Jospa myös tuo uus-terminologiakin löytää vielä tiensä ihan laajempaankin käyttöön 🤣🤣🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jospa myös tuo uus-terminologiakin löytää vielä tiensä ihan laajempaankin käyttöön 🤣🤣🤣

        Tuskin ei palstalla heterous kiinnosta.


      • Anonyymi

        Taidat olla ainoa joka arvostaa titityytä


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, kyllä kunnon hihhuli palstalla piristää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä, kyllä kunnon hihhuli palstalla piristää.

        KYLLÄ TITITYY on aina mukava KUUNNELLA!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        KYLLÄ TITITYY on aina mukava KUUNNELLA!

        Jännää että fanejakin. Enemmän vihaa ja närää aiheuttaa titityy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jännää että fanejakin. Enemmän vihaa ja närää aiheuttaa titityy.

        Titityy on hyvä malli esimerkki siitä mitä uskovaisuus aiheuttaa!!!!!!!111


    • Tarkaampa olet katsonut. Ihan kiikarillako tiirailit tappi kovana....

      PS. Sovitaan että tämä oli trolli-aloitus. Ei edes hihhuli voi olla noin tyhmä, että mittaa sentit ja joa millit....

      • Anonyymi

        Kyllä tässä tapauksessa voi ja on!


    • Anonyymi

      Trolli tai ei, mutta kuuluu islamistien osastolle.

      Tosin pikkujuttu sinällään kun joidenkin tosi rasistien mielestä heidät pitäisi kansanmurhata.

    • Anonyymi

      Mutta tuo sanasto 🤣🤣🤣
      Pyörähtelylihat ja rellestysvako😂😂😂
      Melkein haluaisin lisää tältä kirjoittajalta jos vaikka uusia hulvattomuuksia irtois.

      • Siitä vaan rustaamaan uutta sanakirjaa :d


    • Anonyymi

      Adhd napit vain naamaan niin jotain tekstiä voi syntyä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      129
      1528
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1431
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1233
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1169
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1004
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      981
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      198
      976
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      924
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      840
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      828
    Aihe