https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuttopolitiikka-kiristyy-koko-eussa-ps-meppi-sebastian-tynkkynen-ratkaisujen-aika-on-tullut-kokoomuksen-meppi-aura-salla-nosti-aarioikeistokortin/
Tämä on hyvä uutinen.
Maahanmuuttopolitiikka kiristyy koko EU:ssa-Sepastian Tynkkynen: ratkaisujen aika tullut.
15
349
Vastaukset
- Anonyymi
se menee niin että kun äärioikeisto nousee valtaan niin suvakit ovat kohde numero 1 🙂ja he tietävät sen
- Anonyymi
Kunhan Euroopan laajuinen sisällissota alkaa niin suvakkeja vedetään niin korville että kansalaissota oli kuin kevätretki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan Euroopan laajuinen sisällissota alkaa niin suvakkeja vedetään niin korville että kansalaissota oli kuin kevätretki.
Luuseri Aura nuoleskelee matuja.
Sen sijaan laittoman oleskelun torppaamisen keinoista kokoomusmeppi oli erimielinen kollegansa Tynkkysen kanssa. Salla mainitsi pitävänsä ”kestämättömänä” niin sanottua Albania-mallia.
Albania-malli viittaa Italian uuteen käytäntöön. Italia on alkanut siirtää Välimeren yli pyrkineitä siirtolaisia Albaniassa oleviin keskuksiin. Kyse on uudesta linjauksesta ja politiikkatoimesta, joka on kerännyt myös kritiikkiä.
Albania ja Italia solmivat jo aiemmin sopimuksen, joka koskee Italiaan Välimeren yli saapuvien turvapaikanhakijoiden vastaanottoa.
https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuttopolitiikka-kiristyy-koko-eussa-ps-meppi-sebastian-tynkkynen-ratkaisujen-aika-on-tullut-kokoomuksen-meppi-aura-salla-nosti-aarioikeistokortin/
- Anonyymi
Sebe parka , sit kun on lopullisen ratkaisun aika .
- Anonyymi
Rasismia kun eurooppaa ei saa vallata...
- Anonyymi
Oomi878
- Anonyymi
Ahaa
- Anonyymi
Matut karkotettava Suomesta.
- Anonyymi
Tynkkynen voisi keskittyä nauttimaan sitä BBC-herkkua ja pitää muuten suunsa kiinni.
- Anonyymi
kiitos kardox
- Anonyymi
Mrrr
- Anonyymi
mikä tuota Sallaa vaivaa-vaihtakaa se atte kalevaan mepiksi ja Salla liittyköön vasemmistoliittoon
- Anonyymi
Perussuomalaisilla on jo kolme kokoomuksesta loikannutta kansanedustajana joista kaksi ministerinä. Kepu meni punikkileiriin ja kuihtui välittömästi, liika liberalismi olisi Kokoomuksen riski. Punavihreys ja äärioikeistolaisuus on EU:n tuho kun se ruplamarinaadissa pelaa Venäjän pussiin.
Suomessa se nähtiin rajalain käsittelyssä missä kukin puolue ja missä kukin asiantuntija seisoo.
- Anonyymi
Kulla sano manu
Rovaniemi suomi24 - Anonyymi
EU turvallisuus
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36874Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29839Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?37770Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663