Jeesus tulee takaisin panseksuaalina transhenkilönä. Tämä asia kerrotaan jopa Raamatussa.
Jeesus tulee takaisin!
Anonyymi-ap
25632
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Taikuri palaa takaisin,hallelujaa!
Raamatun mukaan Jeesus oli homoseksuaali.
Kaikki te pilkkaajat tulette heittäytymään maahan hänen, maailmankaikkeuden Luojan ja hallitsijan edessä, kauhusta kankeina.
Tätä silmällä pitäen kannattaisi alkaa anomaan armoa ja anteeksiantamusta NYT, KUN SE ON VIELÄ MAHDOLLISTA.
Jeesus on lunki äijä. Sen kanssa ois varmasti ihan kiva vetää pari bissee ja kuunnella Black Sabbathia. Terveisin AP.
Jeesus tulee takaisin muslimina, hän tuhoaa ristin ja julistaa islamin ainoaksi uskonnoksi
MUista tämä, tulee hetki kun olet Jeesuksen edessä kauhusta kankeana.
Älä kastuta tuskaasi helvetissä, rukoile parannuksen armoa.
Jokainen muslimina kuollut herää helvetissä. Ei ole muhammedista pelastajaksi.
Kyllä. Raamatusta löytyy kyseinen kohta, jos oikein osaa tulkita. Terveisin aloituspistaaja.
🤣🤣🤣 hahhahha tää oli hyvä
Ikuinen tuska helvetissä, ei ole hyvä kenellekkään. Tulen tämän kokemaan jos ei käänymystä tule. Kamalinta on, että joutuu katselemaan niitä Kristuksen ristiinnaulitsemisessa syntyneitä naulan reikiä ja kylkihaavaa, josta vuotava veri olisi pelastanut tästä kauhistuksesta. Muista että niiden haavojen ja niistä vuotaneen viattoman veren ansiosta sinullakin olisi mahdollista saada syntisi anteeksi.
Olet ateisti, sinulla ei ole mitään moraaleja koska moraalit tulevat Jumalalta, Onko millään sitten väliä jos ei ole moraaleja? Miksi et mene tappamaan lapsia ja vauvoja koska moraaleja ei ole olemassa ja ei ole objektista voimaa joka antaa meille moraaleja... Te ateistit olette pahimpia murhaajia
Ei profeetta Muhammed (SAW) ei ole pelastaja, mutta profeetta muhammed (SAW) rukoilee meidän puolesta Allah (SWT):en edessä (arabian kielinen sana shafa'a) ja hän pelastaa rukouksen kautta meidät helvetistä. Oi Sinä käänny islamiin ennen kuin on liian myöhästä, Allah (SWT) tuomitsee jokaisen idoli, Jeesuksen yms palvojan helvettiin ja palat siellä ikuisuuden
Onneksi talibaneilta löytyy tuota moraalia, ehkäpä asut aivan väärässä maassa,
Talibaneilla on parempia moraaleja kuin ateistelta ( Toki he ovat harhaan johdattejua), Ateisteilla ei ole moraaleja, mikä estää ateistin tappamaan lapsia? ei mikään. Mikä estää uskovaista tappamasta lapsia? Jumala, koska meidän moraalit ovat objektiivisia.
Ilman taikauskoasi sinä siis tappaisit lapsia?
Meikäläinen (SAW) olen myös (SWT).
Kannantatko Iranissa pian voimaan tulevaa lakia, jonka mukaan avioliitto sallitaan 9-vuotiaille tytöille ja 15-vuotiaille pojille?
Tiedoksi kaikilla kyseiset pilkkaajat ovat hinduja otka katkeroituivat kun kristittyjä tuli hindu palstoille. Tässä näette kuinka pahoja he ovat
Esikoislestadiolaiset ovt tosiasiassa melkoisia pilkkaajia, koska tuomitsevat, vaikka väittävätkin, että Jumalan sana vain tuomitsee, kaikki muut kuin esikoislestadiolaisuuteen uskovat helvettiin?
Tulkaahan kaikki väittelemään idän viisaiden kanssa jotka aloittivat tämän kristinuskon solvaamisen täällä https://keskustelu.suomi24.fi/t/18684971/hinduistit-uskovat-evoluutiosatuun
Valheita vastaan ei ole mitään väittelemistä. Totuus vapauttaa, mutta sen kohtaaminen sattuu lujaa. Kristuksen murhaajaksi paljastuminen on kammottavaa.
Lestatiolaisten kumartelu ei taivaspaikka tuo. Saisivat hävetä ja pyytää anteeksi heidän nykyistä yrityskulttuuria.
Lestaatiolaisuus on mielisairautta ihan kuten kaikki uskonto..hahah!
Kyllä tyhjää jumalanaan palvovat ateistit ovat maailman tyhmimpiä ihmisiä.
Hyvin pieni promille maailman väestöstä tuo porukka. Ilman Jumalaa ei olisi mitään, sen verran suurta tekijää nämä tyhmät pilkkaavat.
On käsittämätöntä miten hullu voi ihmisestä tulla professoritasolla, kun pikkulapsikin tietää ja näkee kaikesta Luojan olemassaolon. Sääliksi käy ihmisparat. Jo maan päällä heidän elämänsä on usein helvettiä, myrkyillä yritetään jotakin sisältöä saada, mutta portti helvettiin avautuu äkkiä, kun vetäisee muuntohuumetta kitusiinsa. Käsittämättömintä on, ettei hulluuttaan edes ymmärrä hävetä.
Ei se ole mielisairautta, mutta on toki aika ihmeellinen juttu se, että et EDEs osaa kirjoittaa d-kirjainta!!!