Mitä arvelette, kuinka kauan kestää...

...saada selvilie ensi keskiviikosta alkaen Usan vaalitulos, jos alustavien tulosten perusteella Harris näyttää voittaneen?

-päivän
-viikon
-kuukauden
-puoli vuotta
-sisällissodan jälkeen
20173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Harris ei näytä voittavan, joten ihan turhaa arvailla.

Äänestä

Jos on tiukka kisa niin muutaman viikon voi kestää harrikisen voiton varmistuminen mutta trumille ja megoille se ei selviä 4 vuodessakaan kuten ei ole selvinnyt vielä edellistenkään vaalien häviö heille. Megat toki aloittaa mellakat mutta nyt niihin on varauduttu paremmin kun on tiedossa mitä tulee kun hviävät.

Äänestä

Se riippu postiäänten määrästä. Jos trump johtaa niitä tulee niin kauan että harris voittaa.

Äänestä
  • Juuri näin trump vaari ei voi mitenkään voittaa vaaleja mutta onneksi hänelle on paikka mäkkärissä ei jää vaari tyhjän päälle.

    Äänestä

Turha äänestää, sisällissota käyntiin jo heti nyt.

Äänestä

Jos ei ole selvinnyt tammikuuhun mennessä niin kongressi nimeää presidentin. Sitten se on Trump.

Äänestä

Oikeuskäsittelyt tulevat vaalipäivänkin jälkeen kestämään viikkoja, ellei kuukausia.

Äänestä

Ääniä lasketaan kunnes Harris voittaa.
Tarvittaessa luodaan lisää postiääniä.
Fake it, till U make it.
Seniili Biden korvataan höpötiti Harriksella.
Ne muutama kulttiukko 3. suurimman varainhoitoyhtiön takana vetelee edelleen naruja.

Trump 2 tarkoittaisi uutta lockdownia ja myrkkyliemiä passeineen.

Äänestä
  • voi ei voi ei ihanko totta onko Sanna ja Donald menneet pussauskoppiin?

    Äänestä

Vähintään viikko, olettaen, että Trumpin etumatka ei ole ylitsepääsemätön.

Toivottavasti tulos selviää heti vaalpäivänä.

Äänestä

Ai että odotan innoissani hetkeä kun Harrisin pitää käydä onnittelemassa Trumpia vaalivoitosta :D :D

Äänestä

Harris ei tuu hyväksyy tappiota!

Äänestä
  • sisällissota tulee myös trumpin hävitessä.

    Äänestä

Mureneva maa käy toteen.

Äänestä

Ehkä 2028?

Äänestä

Postiääniä lasketaan niin kauan että harris voittaa. Rehelliset vaalit?

Äänestä

Olidko jo juhannuksena selvillä?

Äänestä

Kongressin puheenjohtaja Johnson on uusi presidentti.

Äänestä

Vaikea sanoa. Esim. Georgiassa monet demokraattien vahvoilla kannatusalueilla olevat ennakkoäänestyspaikat pidensivät aukiolojaan ilman asianmukaista ennakkoilmoitusta.

Demokraateille rehelliset vaalit sääntöjen mukaan on kuin kova pala hyväksyä. Haluavat kaikkialle Kalifornian säännöt, jossa vaalivirkailija ei lähtökohtaisesti saa vaatia äänestäjää todistamaan henkilöllisyyttään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...saada selvilie ensi keskiviikosta alkaen Usan vaalitulos, jos alustavien tulosten perusteella Harris näyttää voittaneen?

-päivän
-viikon
-kuukauden
-puoli vuotta
-sisällissodan jälkeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu