Olen seurannut tätä asiaa jo vuosien ajan. Ihan mukana .
Tämä on johtopäätös. Pakko paperit oltava työhön kuin työhön ja suurelta osalta kädet nousee heti pystyyn.
On siis opetus koulutus järjestelmälle annettu valta ja se ei toimi tässä sukupolvessa.
Meillä on ällistyttävän hyviä työihmisiä työttöminä jopa niin hyviä, että meinaa itku päästä tästä idioottimaisuudesta joita Lin kaltaiset on pakkoajaneet .No jokainen älykäs tajuaa, että eduskuntaan ei pitäisi päästää ketään kenellä ei ole vähint. 20v työkokemusta.
Nämä kirjanoppineet ei tajua työelämän lainalaisuuksia millään tavalla.
Nyt meillä on siis täydellisiä jokihiekan ja virtauksen muovaamia helmiä kuoren sisällä eikä ne sieltä pois pääse.
Nyt äkkiä ...äkkiä ..äkkiä toimia että tämä järjestelmä purettaisiin jossa typerät paperit ja vielä idiootimmat pakko koulutukset ajaa työttömyyden jatkumiseen.
Ne koulutukset ne vasta idiotismin syvintä olemusta lähentelee.
Pakko paperit suuri syy työttömyyteen
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822084Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452027Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1191798Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311761Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1831476Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071379Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261215En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001