Sovinismi tarkoittaa ikävä kyllä myös yltiöisänmaallisuutta, siksi se ei ole varsinaisesti feminismin vastakohta. Olisiko maskulinismi hyvä sana? Ehkä ei, siinä korostettaisiin miehissä oletettua fyysisyyttä. Antifeminismi on yksi sana, ja sillä sanalla saattaa löytää jotain juttua. Feisbuukissa on yksi ryhmä, englanninkielinen Feminism is Cancer, jossa tuodaan esille naisaatteen huvittavampia piirteitä.
Feminismin vastakohta?
6
422
Vastaukset
- Anonyymi
Edelleenkin samaa f-emakkosontaa friillä, tlc:llä ja kutosella vaikka hiukan vähentynyt,
- Anonyymi
Ainakin feministit käyttävät antifeminismi-termiä aina, kun jäävät keskustelussa alakynteen, jolloin yrittävät siellä siirtää keskustelun koskemaan sitä henkilöä, jolle ovat häviämässä.
- Anonyymi
Se asenne että tytöt ovat kilttejä ja pojat tuhmia, jatkuu aikuisiässäkin.
- Anonyymi
Älykkö on femakon vastakohta ja lähes kaikki älyköt ovat miehiä.
- Anonyymi
Ääri-islamismi (case: Taleban) on feminismin vastakohta. Ääri-islamistit ovat ole oppineet perus- ja ihmisoikeuksia, jotka kuuluvat peruskoulun oppimäärään.
- Anonyymi
Islam on vaan toinen ääripää, mutta kumpikaan ei kannata tasa-arvoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1058227- 1105743
- 555211
- 2895196
- 783831
- 583031
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452491