Venäjä kostaa

Nappaalla Suomitalon.
Kun Venäjä tuhoaa jotain ja siitä uskalletaan vaatia korvauksia niin Venäjä kostaa.
Kostoja koston päälle.
6114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kosto on suloista venäläisille.

Äänestä

Ihme että suomella on viellä tuolla kansmurhaajien maassa venäjällä kiinteistä onneksi niitä päästään nyt vihdoin jo eroon ja kansanmurhaajien kiitoistöt suomessa möys otetaan pois heiltä.

Äänestä

Kosto on suloista.

Äänestä

Kostoja koston päälle

Äänestä

Kosto on suloista.

Äänestä

Saavat napata ja pitää omat talonsa, mutta Suomessa pitää kaikki takavarikoida. Mitä suotta sitä yrittää pitää välejä Venäjän kanssa, niin kauan kun sotivat naapurimaiden kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nappaalla Suomitalon.
Kun Venäjä tuhoaa jotain ja siitä uskalletaan vaatia korvauksia niin Venäjä kostaa.
Kostoja koston päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu