Suomen köyhillä on temppeleitä

vaikka kuinka paljon sairaalat, terveysasemat, ja kaikki muut julkiset rakennukset, jotka nyt sattuu maksaa miljardeja henkilökuntineen. Ettei vaan pääse sairastuneet loppumaan. Lihavuus on sairauksista pahin.
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sote käynnin hinta pitäisi olla 100e.

Äänestä

Asuntoja köyhille ei rakenneta- vaan valtio rakentelee nuota hallintopalatseja , jne...

pääasia heille on että ne miljardimäärä-rahat kulutetaan kaikkeen muuhun paitsi köyhän kansan auttamiseen...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vaikka kuinka paljon sairaalat, terveysasemat, ja kaikki muut julkiset rakennukset, jotka nyt sattuu maksaa miljardeja henkilökuntineen. Ettei vaan pääse sairastuneet loppumaan. Lihavuus on sairauksista pahin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu