Netti kaatusi eilen joksikin aikaa.

Hajanaisia tietoja sieltä sun täältä saaneena.
Mutta kukaan ei pidä sitä minään, ei väliä?
Mitäs jos netti kaatuu kokonaan?
9133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei netti kokonaan voi kaatua koska meillä on kotona LAN

Se ei koskaan kaadu

Äänestä

Olemme jo aika riippuvaisia tästä netistä,muutama päivä ilman sitä ja olemme raivonpartaalla.
Sellainen on ihmismieli. Mutta netti on kyllä helpottanut monia asioita ja rahaa säästynyt sekä valtiolta ja yksityisiltä,sikäli hyvä keksintö. Nettirosvot on taas sitten se paha asia siinä.

Äänestä

Voin lyödä vetoa, ettemme ole edes varautuneet netin kaatumiseen, Meillä ei ole varasuunnitelmaa.

Äänestä

Kaipaan aikaa jolloin tietolähteinä oli vain radiossa ula1, rinnakkainen ja ruotsi. Televisiossa yksi kanava ja paikallislehti.

Äänestä
  • Ja sinä äänestät vaaleissa!

    Äänestä

mulla ei vaikuta mitenkään

yhdentekevää

Äänestä

Kaatusi.? Vai ehkä kaatui...

Äänestä
  • Sekö ei ole mitään että kaatusi? Oikeinkirjoitus on?!

    Äänestä

Venäjä on tässäkin asiassa kaukaa viisas, niillä on taustalla myös oma netti. Sen testi tosin taisi mennä vituiksi ennen sotaa mutta on netti kuitenkin...Suomi olisi kerta laakista black out

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hajanaisia tietoja sieltä sun täältä saaneena.
Mutta kukaan ei pidä sitä minään, ei väliä?
Mitäs jos netti kaatuu kokonaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu