Nyt tänä syksynä ollut todella paljon uutisia siitä kuinka susi raadellut metsästyskoira tai läheltä piti tilanteita
Miksi metsästäjät laskevat koiransa metsään kun on olemassa tällainen vaara?
Ei siinä kyllä koiran turvallisuutta ajatella yhtään. Koira on näille kuin jokin esine.
Hirvenmeysädtyksen ymmärtän että siinä pitää olla koira apuna (ei sekään aivan pakko) mutta nämä jäniksen-ja muun pienriistan metsästäjien touhu ihmetyttää, nykyään kun ei ole pakko hankkia lihaa metsästämällä niin on suorastaan rikollista laskea koira metsään susien armoille. Eläintenpitokielto tällaisille metsästäjille!!
Koirat susien raadeltavina!
Anonyymi-ap
2
292
Vastaukset
- Anonyymi
Nälkäänsähän se susikin vaan syö. Mutta kun nuo jäniksetkin ovat niin vaarallisen oloisia niin eihän nuo itseään metsästäjinä pitävät uskalla metsään ilman koiraa. Ylipainoiset kaljankittaajat ajelevat metsäteillä kaljapäissään ja ammuskelevat mitä sattuu kun koirat juoksevat vapaina muita ihmisiä pelottelemassa ja karjaa repimässä.
- Anonyymi
Kaikki metsästysinnottamat rakit viedään metsään ja vitjalla kiinni puuhun, alueelle missä on susia, kun kuulevat haukun niin pistävät poskeensa ja valtiolta rahat liiviin, jes näin pitää toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688392Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195770Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524713Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli504570Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614075Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603910SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673702- 901667
- 901128
- 41809