Miksi suomi on junttila?

Vielä herran vuonna 2024??? En voi käsittää, menkää itseenne rasistit!!!
5122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mamujen arvostus vaan nousee mun silmissä.

Äänestä

Herran vuos..?!

Äänestä

Suomi ensin ajattelu on rasismia anna omaisuutesi pankeille...

Äänestä

Ei Suomessa sydämen sivistystä kansalta puutu. Päinvastoin.
Empatia sekä syvällisyys vaan ovat antihyveitä päälaellaan olevassa (anti-)arvo-maailmassa; ja niin vornaisten tasoiset täysjuntit ovat häpeällisyyden sijaan otsikoitavissa oleva myykaikille-sensaatio ja aidot sankarit - kuten siinä poliisit ohjelmassa ne kenttäpartiolaiset, palomiehet, rohkeat start up yrittäjät jne suorastaan kakistokratian omima itsestäänselvä' "vitsi".

Siksi minä oisin tahtonut upseereista sekä isänmaallisimmista poliiseista Arkadianmäen täyteen. Jottei sankaruutta kohdeltaisi enää kakistokratila-absurdistaniloissamme roskuutena.. vaan olisikin AITO, meritokraattinen Suomi sekä paljon, hyvin paljon Elävää Kristinuskoa bonuksena vielä päälle.

Luojan haltuun em. kannatus. :)

Äänestä

Lärvisen kauhu on se, että Suomessa zumbakin liittyy Neuvostoliittoon tai sen romahtamiseen. Junttien maassa zumba tuli Suomeen erään Beverly Hillsin filmitähden mukana ja suomalaisen naistanssijan kautta se muuttui kuntosalikävijöiden tasoiseksi tanssihitiksi.

Neuvostoliitto oli lakkautettu vuonna 1991 ja seuraavana vuonna 1992 sen toiminta saatiin loppumaan jopa Neuvostoliitossa. 90-luvun alussa kaikki asiat eivät vielä olleet yhtä ikuisia kuin Neuvostoliiton romahtamisen jälkeen, kun edes eri alojen asiantuntijoilta ei enää onnistu maailmanhistoriallisten muutosten seuraaminen. Sitten pitäisi vielä reagoida niihin muutoksiin.

Neuvostoliitto romahti Tsernobylin ydinvoimalaonnettomuuden takia, kun silloisen Neuvostoliiton johtajat eivät viitsineet reagoida siihen mitenkään. Ydinvoimalan aiheuttamia pelastustöitä johtivat paikalliset viranomaiset ja apua pyydettiin ulkomailta Suomesta ja USA:sta. Neuvostoliiton johtajilla ei koskaan ollut minkäänlaista kokemusta johtamisesta. Ei löydy kokemusta, oli vakiovastaus. Neuvostoliittolaiset eivät enää jaksaneet ja Neuvostoliitto vain lakkautettiin häpeällisen huonon johtamisen takia.

Neuvostoliiton johtajaa kiinnosti lähinnä aivan upeiden miesvartaloiden palvominen ja yleinen luulo on se, että johtijalla on pelkät seksiorgiat ja ihmissuhdeongelmat elämässä niitä tärkeitä asioita. Eikä se ole mikään pelkkä harhaluulo, koska sellaisiakin maita on. EU:ssa oli heti jo 1. 15 minuutin jälkeen aivan liian pitkä juttu ja EU sai omat loisijat Turkuun ja Helsinkiin. Johtamistyylinä oli sama kuin Neuvostoliitossa eli tunteminen, flirttailu ja makaaminen. He makaavat homomiesten kanssa.

Entisen Neuvostoliiton johtaja oli sitä mieltä, että Neuvostoliiton johtamisen jälkeen hän haluaa johtaa zumbaa. Hän oli joutunut muuttamaan Suomeen, koska maine oli mennyt. Lärvinen oli zumban tuonut Suomeen ja keksinyt sen vasta Suomessa uusiksi. Neuvostoliiton entinen johtaja halusi olla zumban johtaja ja sen takia Lärvisen navetta-allergologiaa piti vastustaa. Tsoukkina, koska Lärvinen luulee olevansa zumban keksijä.

Neuvostoliiton romahtaminen oli pientä siihen verrattuna, kun kaikille puhkeaa atooppinen sairaus Lärvisen navetta-allergologian vastustamisen takia. Kaikki johtuu vain pelkästä johtamistyylistä, koska se vastustaminen on vain pelkkää työtä. Miesten kanssa makaaminen ei ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vielä herran vuonna 2024??? En voi käsittää, menkää itseenne rasistit!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu