Kaikki Lada omistajat ovat kommunisteja, eikö?
Kukaan normaali ei aja ladalla.
Kertooko Ladan omistaminen ja ajaminen, että omistaja toimii kommunismin palauttamiseksi ja demokratia tuhoamiseksi?
Lada kommunistin merkki
5
517
Vastaukset
- Anonyymi
ON MOSSEKIN!!
- Anonyymi
Lada on kommari Skoda on Länsi ihmisen paras!
- Anonyymi
Ehkä...mutta oikea oikeisto länsimainen hidalko ajaa LÄNSISKODALLA!
- Anonyymi
minäki oon IKL,n miehiä ja alla on LÄNSISUPERB!
- Anonyymi
Lada liittyy Suomen ajoneuvojen historiaan. Samoin Mosse ja moni muu itäauto. Vaikket sinä ehkä sitä haluaisikaan. Suomi ei ole ikinä ollut mikään 50-luvun Kalifornia vaan käytännössä ryssän ikeen alla elänyt sekasikiö markkinataloutta ja sosialismia päällekäin yhtä aikaa kummankaan toteutumatta kunnolla ja rehellisesti. Sitäpaitsi kommareilla ja sosialisteilla niitä Cadillaceja ja limusiini-mersuja ym ökyä todella löytyi kun mietit kommunismin nokkamiehiä. Kaikesta huolimatta joku rellu tai sitikka ym tai melkein mikä vaan nykyauto joista suorastaan kuulee miltä ruostuminen kuulostaa ovat sinusta laadukkaampia länsiautoja? Vai oletko audi- tai bemarijonne 20 vuoden rahoituksella, kun samaan tapaan naapurissakin odoteltiin että sais auton? Minusta jollain Ladalla saati Warrella ajaminen tänä päivänä on sangen viitseliästä kun ei ole ihan helppoa, mukavaa eikä taloudellistakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127207
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t364242törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383718Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi631398Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1771090Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111020