Tee itse "hunajaa" eli inverttisokeria. Se on helppoa!

8281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Cream of tartar on viinihappoa.


Inverttisokeri on halpaa. Sitä käytetään hunajan väärentämiseen. Usein sitä sekoitetaan oikeaan hunajaan.

Silloin se on lantrattua hunajaa. Se onnistuu, koska hunajan laatu vaihtelee. Sekoitettua hunajaa on varsin vaikea todistaa väärennetyksi.

"markkinat"

Äänestä
  • Höpö tupakki on parempaa hunajaa

    Äänestä

Parempi kun ostaa kotimaista hunajaa suoraan tuottajalta ja varsinkin pieneltä hunajan tuottajalta.

Äänestä
  • Ehdottomasti tämä on totta!
    Suosi kotimaista.

    "markkinat"

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ehdottomasti tämä on totta!
    Suosi kotimaista.

    "markkinat"

    Niinpä ostin kotimaista ja kalliimpaa kun luin väärennöksistä joita tuotteita olen vuosia käyttänyt,mutta nytpä loppu ,ostan kotimaista ja suosin Suomalaista.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ehdottomasti tämä on totta!
    Suosi kotimaista.

    "markkinat"

    Höpö höpö. Ulkomailta saa parempia tuotteita.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Höpö höpö. Ulkomailta saa parempia tuotteita.

    Höpö,höpö,ulkomailta tuoduissa elintarvikkeissa on ollut paljon virusperäisiä bakteereja,joten suositaan Suomalaista!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hunaja koostuu glukoosista ja fruktoosista.


https://uteliaskokki.wordpress.com/2015/10/14/tee-se-itse-inverttisokeri-ja-resepti-kananmunattomalle-vaahtokarkille/

"markkinat"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu