"Tämä on elokuvahistorian huonoin aikakausi"

Anonyymi-ap

5

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyviä pienemmän budjetin elokuvia vielä tehdään taiteellisella vapaudella, mutta vähemmän tosiaankin isommilla budjeteilla. Uusin Indiana Joneskin “seikkailu”, josta puuttuu seikkailu. Edellisessä oli ufojakin, eikä se nyt niin huono ollut kehnoista arvosteluista huolimatta.

    • Anonyymi

      politiikka näivettänyt/näivettää kaikki elokuvat ja elokuva arvostelut nykyään?
      aatelkaas vaikkapa conan elokuvaa, jos tulisi moinen nykyään niin haukuttaisi lyttyyn

    • Anonyymi

      Ainakin jenkkien valtavirtaelokuva on tylsää, dollarinkuvat silmissä tehtyä.

      • Anonyymi

        Hyvien ja rohkeiden elokuvien kohtalona on nykyään usein täyteen tuntemattomuuteen ja marginaaliin jääminen. Toisin kuin 1970-1980-luvuilla, niin enää eivät helmet helposti erotu tarjonnasta. Jäi niitä elokuvahelmiä kyllä 1970-1980- luvuillakin marginaaliin ja jatkuvasti uusia hienoja teoksia löytyy edelleen, joista kukaan ei tiedäi mitään. Mainitsen nyt yhden katsomisen arvoisen uudemman satiirisen elokuvan: K-Shop (2016).


    • Anonyymi00006

      Lisää Ilona Vehmaksia peliin, niin koko homma muuttuu samaksi kuin k.o. leidin ex-työ (7päivää -lehdessä tutki julkkisten roskiksia ja nyt pyrkii SES johtajaksi!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      99
      4880
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      237
      1981
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      81
      1593
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1180
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      328
      1137
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1090
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1089
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1057
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      974
    Aihe