Mitä mieltä olet lapsi-bonuksesta

Kannattaisiko harkita sen maksamista.
6116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kai niitä lapsia tehdä rahan houkuttamana. Valtion perhepolitiikka on täysin persiissä. Kuka uskaltaa perhettä perustaa jos ei pysty elättämään perhettä valtion toimien vuoksi.

Äänestä

Persuilla on epätoivoisia yrityksiä saada suomalaiset lisääntymään , ettei tarttes ottaa maahanmuuttajia.
On se kiva nähdä kun lessu persut alkaa pursua vielä enemmän kersoja tähän maahan. Sekundaa pukkaa .

Äänestä

Jotkut saattavat kyllä laittaa lapsia alulle ja kun kakara on maailmassa ja rahat saatu, niin lykätään kakara jollekkin tai annetaan huostaan, jotta yhteiskunta elättää….kyllä Persut keksii, miten yhteiskuntaa lypsetään .

Äänestä

Nato tarvitsee tykinruokaa ja siksi pitää säätää synnytyspakko.

Äänestä

Kyllä tuo vanhanpiian ja vanhanpojan vero on paras keino lapsettomuuden hoitoon. Kun tuokin maksaa ettei tee lapsia niin siinä sitten saman hintaista tekikö tai ei.

Itse voi vähän määrätä rahankäytöstä jos tekee.

Ja saaduilla lisärahoilla joita homot joutuu maksaan lisäavustusta lapsiperheille.

Äänestä

Ehdotus on 20 vuotta myöhässä, ei kannata enää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kannattaisiko harkita sen maksamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu