apua susia

Anonyymi-ap

juu, susi ei ole hyökännyt IHMISTEN kimppuun, mutta taas tuli 30 lammasraatoa. Mitä susien rakastajat sanoo lampurille jonka talous ja tulot menivät kirjaimellisesti hukkaan+

4

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnon aita lampaiden ympärille ja laumanvartiakoirat (vähintään 5)aitaukseen kaveriksi. Kohta lampuri saa susiturkin itselleen.

      • Anonyymi

        Aita ja koirat ovat hyvä yhdistelmä, mutta kallis. Lampurin eurot käyvät vähiin. Jos susien ystävät rahoittavat niin mikäs siinä.
        Paras tapa kuitenkin on pitää susikanta aivan minimissä. Muutamia kymmeniä yksilöitä riittää. Ei niitä kukaan Brysselistä tule tänne laskemaan.
        On aivan idioottimaista suojella haittaeläintä yli tarpeen. Kaikki asutuksen lähistöllä oleskelevat häirikköeläimet yksinkertaisesti vain pois. Näin myös jäljelle jäävät pedot alkavat taas vieruksua ihmistä.
        On se kumma kun Suomen päättäjillä ei ole selkärankaa päättää noin yksinkertaista asiaa.


    • Anonyymi

      luonnonsuojelijat syövät uudestaseelannista lennätettyä lampaanlihaa ja juovat afrikasta tuotua punkkua kyytipojaksi.
      ei niitä kiinnosta maaseudun ongelmat.
      sitäpaitsi, susi on telkkarissa niin syötävän söpö!

    • Anonyymi

      Aloittaja näyttäisi olevan varsinainen ongelmanratkaisuexpertti 😟🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      135
      3885
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2538
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      54
      1933
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1844
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1714
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1025
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1002
    8. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      136
      706
    9. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      19
      697
    10. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      655
    Aihe