Aamu teveessä iloisia ilmeitä.
Häviääkö yle taas vaalit
Anonyymi-ap
40372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Itsekin häviät, koska maailman voimakkaimman valtion johtoon valittiin täyssontalapamato.
Sille ei voi mitään, jos Trump voittaa. Amerikkalaiset ovat idiootteja. Nyt sitten elämme tilanteen kanssa ja näemme, mitä tästä seuraa.
Trumpin on aika lunastaa puheensa ja Putin lienee tyytyväinen. Näillä mennään.
Todella rasistista väittää jotain kokonaista kansaa idiooteiksi.
Pyydä anteeksi kuvottavaa rasistisuuttasi.
No mites Truth..pieretkö nyt verta ainakin mielessäsi? :)
Ei koko kansa ole idiootteja. Trumpin kannattajat ja äänestämättä jättäneet ovat.
Tuo tsh taitaa olla kännissä alati, tai sitten iso pyörä lipsuu.
Ainaista rählnää ja muiden mollaamista, etenkin jos se on "trendikästä".
Katkeruutesi on suorastaan hykerryttävää🤣🤣🤣
Olet typerä.
Et tiedä mitään, kunhan vain öyhötät.
Totuus sattuu, sille ei voi mitään.
Tätä herkkua on nyt piiiitkääään tiedossa :D
Kyllä amerikkalaiset on tyhmiä. Koko kansakunta lähes tulkoon. Vain 10 % on järki-ihmisiä, oikeasti. Ja kysyihän Trumpkin, että kuuluuko Suomi Venäjään.
Suurin osa amerikkalaisista ei edes tiedä missä Suomi on? Meillä viskarilaiset (5 vuotiaat päiväkotilapset) tietää enemmän maailmasta ja USAsta.
Miksi amerikkalaisten pitäisi tietää missä Suomi on. Suomella ei ole mitään merkitystä amerikkalaisten elämälle. Amerikassa tehdään töitä .. hankitaan lapsia .. käydään sunnuntaisin kirkossa.
No eivätpä he kyllä tiedäkään. Kansan perustaso sivistyksessä on matala. Se nähtiin juuri vaaleissa.
Amerikkalaisten koulujärjestelmä on pääosin heikko.
Mikä "totuus"?
Sinäkö tiedät?
Voi kunpa olisinkin kännissä... selvin päin tässä joutuu olemaan - toisin kuin sinä.
🤣🤣🤣
Popparit esiin.
Ylen pyllyntuoksuinen aamutv pisti taas salaliittoproffessorit viherpunikkien asioille, tuhlasi vaan rahojamme yli puoli vuotta, turpaan ja pois!!!!
Kohta me trumputetaan !!
Voisikko Arabia-TV olla seuraava rahakolo?
Demarit soittavat jo Peer GUnttiä ja hiovat manchetejaan, nuotiotanssit kiihtyvät kaduilla!
Miksiköhän iltasanomien kommentti kenttä on kiinni? Olisi voinut muutaman kommentin heittää? Väärä henkilö menossa voittoon?
S24 yrittää sensuroida, mutta ei vaan pian enäää pysty! BUHAHAA...
https://polymarket.com/elections
Vassarimode, harmittaaki??!! 😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅
BUHHAAAHHA, AAAAAAAAA... KAIKKI TIETÄÄ SUT.
Siltä näyttää..
Heh taitaa olla vassarimedialle karvas pala hih hih hiii
Ylen ja iltapaskojen kusihoroilla naamat taas niin norsunfitulla kuin olla ja voi.
Järkyttävää. Avasin telkkarin. Ensimmäinen lause "Ei näytä hyvältä". Kävin vessassa ja palasin telkkarin luo. Toinen lause "Tämä ei lupaa hyvää".
Me maksetaan verorahoista punavihreän YLE:n entisten taistolaisten propagandakoneen kulut.
suomessa on korruptiota jopa mediassa. miten voi olla mahdollista???
suomessa on kipeitä ihmisiä kun yritetään vääristää ja aivopestä
pahan näköisiä ilmeitä on mediassa ja suomen "kansassa"😂😂
Hienoa, hyvä Trump!
Trump on parempi kuin woke harris
Miten puolueettomassa mediassa kommentit ovat: Ei näytä hyvältä.
Yle vääristi uutisointia tuloksista alusta lähtien aivan kuten se teki v.2016
Tähän astisesta vaalituloksesta (Trumpin YLIVOIMAINEN johto) voi hyvin päätellä, että demokraateiksi itseään kutsuvien kommunistien ehdokkaa k. harrisin voittoon on vain sama mahdollisuus kuin höperö bidenin voittoon, räikeä vaalivilppi, joka kommunisteilta onnistuu.
Tähänastinen tulos, joka ilman vaalivilppiä säilyy lopullisena, palauttaa uskoa yhdysvaltoihin kansakuntana, maa ei olekaan täynnää möliseviä, matalaälyisiä, hyödyttömiä kommunisteja. Sangen säälittävää kun tässäkin ketjussa äärivasemmistolaiset haukkuu Trumpia, vaikka kaikki tilastot osoittavat kuin valtava taantuma maahan tuli kun kommunistit pääsivät Trumpin jälkeen (vaalivilpillä) valtaan.
MAGA sanoo amerikkalainen!!!!!!
Teemu Selänne kommentoi Yhdysvaltojen vaalitulosta??
Kun akka/akat on asialla , näin siinä kävi Harrisille ja demokraateille,huutamalla toimitaan kuin punakaartin plutoonan päällikön valinnassa.Viesti ei mennyt perille äänestäjille.Säälittävää selitystä ja toimintaa myös Ylen naistoimittajilta.