Tuskinpa tuo ketään yllättää.
Martina tienasi taas enemmän kuin Sofia
Anonyymi-ap
1972824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 197
Vanhimmat
Naapurikin tienasi enemmän kuin minä, tuskin se ketään yllättää, mutta mua ottaa päähän 🤕🤕
Pysy pelle aiheessa.
Kyyse ketuttaa ku naapuri osaa hässätäki paremmihi
Itsestään selvä asia.
Oliko Aitolehden tulot jo miljoona € vuonna 2023 ?
Kyllä mijoona meni nyt rikki.
Ai kun Sofian tulot nolla 😉 hieno vertauskohde. Niin tyypillistä Martinan seuraajalta. Ettekö väittäneet, että tienaa paremmin kuin Sanna Marin? Sannan tienistit 233 tuhatta. Mites Martinan?
Ei ole kukaan verrannut Martina Sanna Marinin tuloihin koskaan!
Miksi Sofialla ei ole tuloja?
Kyllä vaan on, sulla on nyt jäänyt aukko sivistykseen.
Ei makaamalla tule tuloja sen kaikki tietävätkin.
Miten Martinan tulot 2023 ??
Höpsistä, itse olet sellaisia provoja kirjoitellut 😂😂
Inhoan Martinaa ja myös sinua.
Martinan tuloja on verrattu jopa pääministerin tuloihin. On myös verrattu lääkäreiden tuloihin.
Löytyy googlettamalla.
Sofian tuloja voi verrata muurahaisen tuloihin.
Nytkö meni puistojumpparilla pupu pöksyyn?
"Some kihisee! Martina Aitolehti ja ökytulot villitsevät!" Suomi24 viihde 18.11.2022.
Kyllä vain verrattiin pääministeriin. Kyse oli kylläkin 2021 tuloista. Mitä sitten on viimeiset tulot 2023.
Onks noin vaikeeta löytää jonkun henkilön tulot, vai miksi täällä niitä kyselette?
Kuka elätti Sofian ja maksoi sen vuokrat 2023.?Koska on ollut 0 tulot naisella?
Inhoa vaikka koko maailmaa, sun inhosta ei kukaan välitä!
Niin verrattu on ja silloin olikin paremmat tulot kuin Sanna Marin.
Martinalla tulot alle 120 000 e niin verokone ei näytä.
Vaan eipä ole enää , vaivaiset 70 000 ja sillä ostellaan kiinteistöä Lapista ja Turun saaristosta unohtamatta kallista ratsuhevosta, jonka ylläpitäminen ei ole halpaa.
Aikamoinen taikuri pitää olla että noilla ansioilla yltää moiseen luksukseen !
Martinan vuositulot olivat 74 600 €- hyvät olivat tulot näköjään olleet.
Ansiotulot 62 tuhatta.
Martinan firman liikevaihto oli 233 eli saman verran on tullut firmaan rahaa kuin Marin on saanut palkkaa. Martina nosti firmastaan vain tuon summan mikä mainitaan verotuksessa. Mutta siis firmaan on tullut enemmän.
Nyt Sannalla oli tulot 233 tuhatta ja myös Martinan firman liikevaihto oli 233 tuhatta.
Näköjään samat kuin Sauli Niinistö on Martinan tulot olleet ja seiskalehden uutiset löytyy sieltä tiedot 😂.
Vuosi 2023. Firman tilikausi taisi päättää just nyt lokakuun lopussa. Mikähän mahtaa olla 2024 tilanne
Pääomatulot siihen lisäksi.
Etkö sinä vieläkään erota mikä on yrityksen liikevaihto ja palkansaajan tulot/verot?
62 tuhatta enemmän kuin Sofialla.
Ei makaamalla jos ei makaa miljonäärin vieressä silloin vinkuu kortit mutta tää sohvihan seiskan mukaan pelasi helsingissä rulettia ja pyöräytti kakskytviisi tonnia ecuja. Tartteeko niistä verottajalle ilmottaa?
Hänellä on hyvä verosuunnittelija, yksinkertaista eikös vaan?
Tuleehan niitä makaamalla kerralla miljoonia...
Palkkatuloon ei kohdistu samanlaiset kulut kuin liikevaihtoon. Onko täällä oikeasti noin tyhmiä kommentoijia? Palkasta menee verot ja maksut. Liikevaihdosta kaikki liiketoiminnan kulut. Meneekö palkkatulo tappiolle? Ei mene, mutta Martinan yritystulo meni.
Martinalla niin pienet tulot, että verokone ei näytä. Eerikäinen ja Sieppi komeasti ohi. Eerikäisen tuloille täytyy kyllä nostaa hattua.
Paskan puhumisella ja muutamalla tv ohjelmalla ja festarikeikalla ( sinkkulaiva, salatut elämät ) näin täällä Suomessa pärjää heikompi älyinenkin hemmo.
Martina tienasi ihan mukavasti v. 2023, vaikka täällä on väitettykin, ettei kukaan osta hänen valmennuksiaan, eikä häntä huolita enää mihinkään tv-projekteihin. Kyllä tuolla summalla pärjää ihan mukavasti.
Eipä ole ainakaan 0 tulot, kuten eräällä Lokilla.
Maisalla myös surkeat 29.000 Euroa
Eskolla mahtavat 157.216 Euroa.
Millä summalla?
Martinan tulot jotain 70 000 / 2023, ei se paljon ole !
Kyllä on hyvät tulot 74000 €- ei muuta koulutusta kuin kursseja ainoastaan käynyt. 👍
Se on 70 tonnia enemmän kuin 0 tuloisella😂
No aikamoinen alamäki! Ja tuosta vielä verot niin ei paljon kalliin vuokran lisäksi jää. Onneksi on varakas mies ja avioituvat ensi vuonna…
Hussin J- on samat tulot näköjään ja kuitenkin on kokoajan tv - ohjelmissa Hussi. Oh ho ompa olli laihtunut on sanonta.
Martinan firman liikevaihto oli yli 200 tuhatta eli saman verran kuin Siepilläkin. Martina oli nostanut firmastaan vähemmän palkkaa kuin Sieppi. Therman on varmaankin myynyt omaisuutta koska on pelkkää pääomatuloa.
Siepilläkin oli pari vuotta sitten firman liikevaihto 500 tuhatta mutta nyt sitten enää jonkin verran yli 200 tuhatta. Mutta joo, palkkaa nostaa itselleen ruhtinaallisesti mutta mikäs on ollessa kun itseään vain elättää ja bisnes sellaista että siitä ei tule isoja menoja.
Martinan firman liikevaihto oli yli 200 tuhatta eli se on se todellisuus. Tuon verran nostanut itselleen palkkaa.
Joo nämä ei täällä tajua että kyse on siitä että kuinka paljon yrittäjät nostavat firmastaan itselleen palkkaa. Se näkyy tuossa verotettavassa tulossa.
Hyvin jää kuitenkin nettona käteen 50 000 €. Eli kk - tuollaiset yli 4000 €-.
Martinan firman vuoden 2023 liikevaihto oli toi 200 tuhatta. Nythän sillä on tulossa tämän vuoden tiedot. Mikähän mahtaa olla liikevaihto. Älä sinä seuraaja selitä. Martinan firman tulos on ollut tappiolla jo pari tilikautta. Ei sitä palkkaa voi silloin enempää nostaa kun tappiolla tulos.
Mitkä ne Martinan bisneksen isot menot on?
Ei sitä palkkaa voi nostaa enempää, kun firman tulos tappiolla. Vai mitä luulet 😀
Yksityiselämän myynnistä julkisuuteen. Kyllä siitä pitää maksaa
Hahaa, ei ole paljon? Ihan mukavasti 74.192 eurolla pärjää. Niin miten se täällä väittämä, ettei tienaa valmennuksilla? Taas vainoajat saivat nenilleen....
Sinä 12.34 voisit katsoa niitä omia mitättömiä verotietojasi....oletko edes ylittänyt köyhyysrajaa?
Neljätuhatta euroa netto on todella vähän. Mutta ilmeisesti leasingauto on yrityksen, voi olla myös vuokrakämppä eli maksaa vaan asunto- ja autoedun.
Eikös ne Martinan tulot pitänyt olla jo miljoonia,jos uskoo kaiken maailman höpöjen juttuja. kjhäh kjäh...!
Hupsista Stefan Thrmnin tulot melkein 90000€- mitäs siihen sanotte?
Ei luulis tarvita vaatteita myydä kadulla miehen ainakaa 😂.
Jää viinaan rahaa.
Sitä minäkin tässä ihmettelen että mihin ne miljoonat ovat kadonneet?
Suuna päänä täällä joku kehui että tienaa miljoonia,plaa plaa,ja nyt joku vaivaset 70.000...
hohhoijaa.
Stefan on rikas sijoittaja 🤗.
On rahaa miehellä ja turha on muuta edes väittää 😎.
Ja ulosotolle.
Eihän se vihaamasi ihminen sitten pilannutkaan Stefanin elämää vaikka sitä uliset täällä päivittäin, eix niin? 😊
Onko täällä ihan oikeasti noin tyhmiä kirjoittajia että ne luulee että se minkä yrittäjä nostaa firmastaan palkkaa on se summa mikä on firman liikevaihto? Ei ihme että niistä on tullutkin pelkkiä nettikiussaajia kun älli ei riitä mihinkään.
Toki media ohjaa asioita tuohon suuntaa uutisoinnillaan eli ei ihme että menee tyhmimmille kuin häkä.
Ei nuo tyhmät näytä tajuavan liiketoiminnasta yhtään mitään.
Mutta kuulepas 13:11, kun ei se osakeyhtiön liikevaihto myöskään ole yrittäjän tuloa. Kulut pois. Tappiollehan se o mennyt. Etkö nyt itse ole tyhmä? Martina nosti sen minkä pystyi
Heittäytyvät tahallaan tyhmäksi tälläisessä asiassa tietenkin.
Huono korvaus siitä, että yksityiselämä myyty osittain julkisuuteen.
Martinan firman liikevaihto oli yli 200 tuhatta ja Martina nosti itselleen palkkaa tuon summan mikä näkyy verotuksessa. Siis oikeasti rahaa tuli yli 200 tuhatta. Eikö teillä tyhmillä mene kaaliin tuollainen asia? Siepin firman liikevaihto oli samaa luokkaa mutta Sieppi nosti itselleen paljon enemmän palkkaa kuin Martina.
Miten Hussi J. - on pienemät tulot kuin Martinalla? Kuitenkin on tv - ohjelmissa niin monessa mukana.
Liikevaihto on eri kuin liiketulos.
Liikevaihto on se summa joka on vuoden aikana tullut. Ja siitä summasta Martina on nostanut palkkaa itselleen tuon verran. Jotkut luulee että Martinalla on ollut käytössään vuoden aikana vain tuo summa minkä nostanut palkkaa. Niin tyhmiä ihmiset ovat.
Osoitat kyllä nyt itse oman tyhmyytesi. Hävettää jo sun puolesta. Selitän: liikevaihto on laskutus ja ylipäänsä yrityksen myyntituotto. Siitä vähennetään liiketoiminnan menot. Näiden kahden erotus on se yhtiön tulos. Osakeyhtiön osakas voi nostaa joko palkkaa tai osinkoa. Osakeyhtiön rahat eivät ole osakkaan rahoja. Martina nosti palkkaa yhtiöstä sen mikä on sen ansiotulo. Ko summaan voi sisältyä muita ansiotulojakin. Ymmärrätkö, että yrityksessä on aina kuluja? Ne vähennetään siitä "mitä on vuoden aikana tullut ". Martinalla on siis ollut käytössään juuri noiden bruttotulojen netto mitä on verotiedoista. Kannattaisi ottaa selvää ja kannattaa miettiä kuka se tyhmä on.
Martina ei voinut nostaa enempää, kun firman tulos meni tappiolle. Lue osakeyhtiön tulos, verotus yms asioista, niin ehkä ymmärrät. Epäilen.
Jep fanit ei ymmärrä, että ei se firma itsestään tappiolle mene. Kulut on niin suuret jostain syystä, että liikevaihto ei riitä kattamaan. Tämä on se totuus.
Mitä se liikevaihto ei nyt kata?
Aika hyvin sinne on tullu fyrkkaa jos se on nostanut palkkaa 70 tuhatta.
En usko että edes tämä selitys auttaa joitain ymmärtämään liiketaloutta.
Liikevaihto ei kata kuluja, koska firma tappiolla. Yksi kulu muiden joukossa on Martinan nostama palkka. Eli edelleen, jos tulos on tappiolla, ei silloin tulot ole kattaneet menoja. Oletko oikeasti noin tyhmä? Peruskoulukin jäänyt kesken?
Mistä sä nyt näit firman tuloksen?
Ja tuosta yli 200 000 e kun miinustaa firman menot niin tulos on tappiolla.
Tuolla joku kertoi Stefan Thermanin tuloista 90000 euroa, mutta tuostahan puuttuu yksi nolla, eli Stefun tulot 968 346 Euroa, joten huikeaa...
Raha menee rahan luokse, kyllä se vaan niin on!
Stefulta kyllä löytyy rahaa ja onhan se tiedossa ollutkin...
Tuostakin summasta menee 34 prosenttia veroihin ja sitten Stefulla on velkoja eli tiedä vaikka olisi kaikki jo mennyt. Mutta hyvä jos on ollut omaisuutta mitä myydä ja saa velkoja maksettua. Kun nyt sitten laittaisi rahat ulosottojen maksuun. No, ei ole ketään Sofian tyyppistä siinä nyt viemässä rahoja.
Entäpä naapurisi?
Ketäpä sivullista tuo haitannee....
Kauheen älämölöö jonkun puistojumpparin mini tuloista.Ja mitä jonkun rapajuoppo Stefun tulot tähän kuuluu,eihän tämä pari ole enää edes yhdessä.
Pellejä molemmat.
Mini tuloista ??? 🙄🙄🙄
Olispa minullakaan tuolakset minitulot, saan kuitenkin vain 34000 €- vuositulot ja olen vie yksinhuoltaja.
TOTTA 😂
Täydellisiä pellejä molemmat . Toinen sekopää ja toinen muuten vain yksinkertainen julkisuuden turhuus.
Vaikka olisi 10 miljoonan € tulot niin so what, ei se äly siitä parane kummallakaan.
Martinakin väittää olevansa yksinhuoltaja jos asiayhteys on sopiva.
Ketä kiinnostaa oikeasti meidän Marat ja Sohvit? No, fanaattisia faneja tietenkin!
Meidän Tyrkky-Kortsu-Mirri-Minniminna-Martta-Martti-Marzu-Martsu-Martsa-Marsu-Maratiina-Maritza-Marakatti-Martviina-Lehdykkä-Lehdyskä-Kotletti-Trikotletti-Gosmopoliitti-Salarakas "Mara" Impilinna-Kortelampi-Aitolehmä-Maitolehmä-Aivolehti-Aitolehti-Eremenko-Eerikäinen-Hyvönen-Therman-Täärmanni-Kadhum-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palaci se vain juoksee, aerobikkaa, lauleskelee ja piereskelee ja tienaa siinä sivussa vähän fyrkkaa!
Samalla Mara laulaa lurittaa:
"On pakko painaa pitkää päivää
Vain siten homma hoituu
Ja ote ehdoton, niin ammatti-akan on
On pakko painaa pitkää yötä
Kun tekee täydet yöt
Niin tosi arvoonsa, myös nousee lyhyiksi jäävät yöt
Kiire on mun
Joka yö vain luokse Plösön
Voimani vaan
Plösön lähellä saan
Vartaloni tää
Plösö vahvan pystyy virittämään
Aamua päin
Hyväilen näin Plösön sylissä, on elämäin
On pakko painaa pitkää päivää
Ja minimarat noituu
Kun ote estoton, näin joskus ammatti-akan on
On pakko painaa pitkää yötä
Ei mitään sille voi
Jos tosistrippari, myös kesken aktinsa tunnelmoi"
Se on nimihullu päässyt hoidosta ja heti on jäänyt lääkkeet ottamatta. 🙄🙄🙄
19:26 Vanha ukko on näköjään vapaalla ja ihan sekaisin, kuten tavallisestikin!😁😁
Mihin sen riihimäkeläisen nimi unohtui? Eikä tuossa listassa ole Kuvajaakaan. hm?
Ei nyt ollut Sofiastaan mitään kivoja uutisia niin tuo siitä taas seurasi.
👍🏻 👍🏻
😂 😂
Joutu varmaan triahtloninkin lopettamaan todennäköisesti siitä syystä että oli kallista matkustaa ympäri maailmaa ja nyt sellaiseen ei enää ole varaa kun tulot ovat ihan tavallisen kuolevaisen. Somessa toki esittää kaikkea muuta edelleen ja jotkut hönöt jaksaa edelleen uskoa.
Mutta Sofia se larppaa rikasta ja luksusta nollan euron vuosiansioilla.
Matkustelee ympäri maailmaa ja workworkworkkaa ja dinneröi milloin missäkin, ilman palkkaa!
Elääkö se vaihto taloudessa, vaihtaa tavaraa tavaraan? Vai miten tuo on mahdollista, kun ei ole lainkaan tuloja eikä asuntoa.
Etkö sä ole tähän saakka kirjoittanut, että lopetti, kun on niin onnettoman huono, kun ei tullut yhtään voittoja ja 70 vuotiaat meni ohi?
Nytkö syy onkin muuttunut lompakon laihuudeksi?
😊😊
19:46 Tavallinen kuolevainen ei kyllä tienaa yli 70.000 euroa, sulle tuskin on ollut tuloja edes puolet tuosta....😂🤣
En ole kertaakaan sanonut että lopettamisen syy olisi se että on niin huono. Se että hehkuttaa itseään kovaksi urheilijaksi ja taso on todellisuudessa huono, niin sitä olen minäkin kritisoinut. Nyt arvioin lopettamisen syytä ja se on todennäköisesti raha.
70k on ihan tavallisen kuolevaisen tuloja. Ei tuollainen joku 6000e/kk bruttona ole mikään ihmeellinen tienisti. Siitä jää ehkä 4k käteen. Se on ihan hyvä tulo ja sillä tulee varmasti kivasti toimeen, jos elämä ei ole pelkkää luxusta, kuten Martina ainakin kovasti esittää elävänsä. Täytyy ottaa huomioon että Martina maksaa yksin muun muassa kallista vuokraa ja kallista autoa. Ne vievät varmasti jo suurimman osan tuosta käteen jäävästä rahasta.
Kyllä varmasti avopuoliso maksaa vuokraa asunnosta.
Eihän Martina elä mitään luksusta. Tyttöjen harrastuksiin varmasti osallistuvat isät ja molemmat ovatkin hyvä tuloisia Esko ja Stefan.
Onkohan sinulla nyt mennyt henkilöt sekaisin 22.39, kun puhut tuosta, että Martina elämä on esittää ja elää vain luksusta? 🤔🤔
Vähän vertailuja palkkaan. Sairaanhoitajan palkka KK - on 3300 €. Nimikkeellä lääkärin palkka on 5618 €. Joten ei Martinan palkka voi olla silloin huono, koska saa esimerkiksi parempaa palkkaa kuin lääkäri. Kaikki palkkaus tiedot löytyvät kun menette googlen sivuille tarkistaa asiat.
Martinan vainooja kirjoitteli läpivuoden, et nyt romahtaa tulot ja valmennukset eivät mene kaupaksi. Meni hyvin kaupaksi ja tulot oli sen mukaiset. Ei yhtään mitään TV - töitä edes ollut vuonna 23. Vainoojan ennustukset menneet jo 20 vuoden aikana kokoajan aivan pieleen.
Jos Martinan tulot olivat hyvät tuossa koronan aikana ja ylsivät 200k paikkeille parina vuonna, niin kyllä viime vuoden 70k on isoiso droppi. Tuollaisella palkalla ei yksin elävä kovin prameasti voi elää varsinkin kun perusmenot ovat suuret ja on vielä lapsetkin kustannettava osittain. Ihan hyvä tulo jos elää normaalia arkea, mutta Martina ei elä normaalia arkea ainakaan somen mukaan. Jos maksaisi vuokra-asuntonsa ja autonsa puoliksi vaikka jonkun kanssa niin se tekisi jo vähän tilaa lompakkoon. Noihan vie pelkästään jo 300e/kk. Kyllä tuollaisella elämällä mitä esittää on kustannuksensa ja siihen nähden 70k brutto ei ole edes riittävä.
Eihän se edes asu suomessa kun aina ajoittain
Martina ei hyväksy miestä joka olisi vetelys ja ei hoitaisi kunnolla töitä ja yrittäisi elää hänen siivellä. Varmasti kihlattu maksaa vuokraa asunnosta ja omat menonsa tietenkin. Stefan ja Esko tietenkin maksavat molemmat tyttärensä harrastuksista ja sehän on aivan itsestään selvä asiakin. Hyvät on tulot molemmilla ex- puolisoilla todellakin.
Ai niinkö? Et nyt sitten kuitenkaan tiedä totuutta ja hyvä niin.
Palkka on parempi kuin esimerkiksi lääkärillä, joten kyllä sillä Martina pärjää hyvin. On tietenkin kihlattu joka asuu hänen kanssaan ja maksaa oman osuuden asunnon vuokrasta. Lasten isät osallistuu tietenkin lastensa harrastus kuluihin ja sehän on itsetään selvä asia.
Taitaa olla Oy se Martinan yhtiö. Tilikausi päättyi tappiolle sekä 2022 ja 2023. 2023 mistä sinäkin 07:43 kirjoitat alkoi 2022 puolella. Nythän kohta tulee 2024 tiedot. Eikö Martinalla ollut 2022 tv töitä? Milloin oli esim se kiroiluohjelma, jossa luotsasi duudsonia? Milloin oli se Martinan matka triathlonkisoihin? Ps läpi vuoden, koko ajan eivät ole yhdyssanoja.
Miten niin palkka on parempi kuin esim lääkärillä? Ei pidä paikkaansa kuin ehkä terveyskeskuslääkärin kohdalla. Toisekseen, kyllä siitä yksityisyyden myynnistä ja jatkuvasta huolesta, että pitää tuottaa matskua instaan, pitääkin maksaa.
Voihan se syy olla sekä että eli lompakon laihuus & huono tuloskunto. 😩
Koville se ottaa, kun ei tyttärenkään kilpailut tuottaneet sitä paljon hehkutettua mitalia.
Nyt ei mene ihan putkeen tj Aitolehdellä. Jospa Australian ihme tulisi pian apuun ja saataisiin lisää kiinteistöjä hankittua, niin kyllä se siitä....🥴
Sitä varten se avokki on kovalla työllä ja sinnikkyydellä hankittu, että avittaa jokapäiväisissä menoissa ja saada sitä luksusta, jota mieluusti esitetään somessa 😂
Mikä avopuoliso? Eihän yksityishenkilö Suomessa majaile.
Älä nyt jaksa valehdella lääkärien palkoista.
Sofia Belorfin vuositulot 0 euroa...😂🤣🤣ja larppaa muka rikasta, luxusta, merkkilaukkuja, koruja ja matkustelua...😂🤣😂
Mihin Pätkis on kadonnut?
Pätkis on muuttanut vaimonsa ja vauvan luokse ja Sofia ehkä asuu entisten ystävien luona.
No voi voi sentään. Vasta muutama viikko sitten seiskassa hehkutti rillimiljonääri-pankkiirin suurta rakkautta. Ja nytkö se rikas-rakas rillimies menikin takaisin oman perheensä luo.
Sofia kertoi seiskassa tavanneensa jo mysteerimiljonäärin lapset ja tulevan anopinkin. Taisipa lasketella luikuria toimittajalle siinäkin asiassa.
Sofian ystävät olivat myös kertoneet Seiskalle että Sofia oli kertonut heille että Bambi on Sofian äidin luona hoidossa Ylivieskassa. Niin siinä Soilan jutussa luki että Ylivieskassa.
Soilan mukaan Sofia tapasi hotellissa lähipiiriään ja ystäviään ja näiden Soila kertoi itselleen tarinoineen. Eli Soila vain välitti Sofian lähipiiriläisten juttuja. Se tulee kyllä hyvin selville siitä kirjoituksesta.
Lienee samanlainen tapaus kun toukokuun puolessavälissä 2020 on Seiskassa juttua että Sofian ja Stefun lähipiiri on Seiskalle supissut että ehkä heillä jo kesähäät tulossa?
Lienee samanlaisia tapauksia nämä Martinankin rakkaudet, 2020 oli Mr B, Pikkarainen (kurkoitettu tähtiin) ja Lippisjonne.
On näillä naisilla on ruuhkaa rakkausrintamalla. Ken lienee supissut noistakin Seiskalle?
Julkisuuden pellejähän nuo ovat kaikki niin Martina, Esko ;Sofia etc...
Ei mitään merkitystä ovatko heidän ansiotulonsa 0 tai miljoona € , eiks niin !
Mihin rillimiljonääri muka mennyt? Älähän unta nyt nää.
Mutta kovasti sua etenkin Eskon ja Martinan ansiot kiinnostaa ja monta kommenttia olet niistä kirjoittanut..eiks niin 😂😂
Lähipiiriin taisi kuulua ainoastaan Roope...🤣😂
No pelleksi voit kutsua ainoastaan esc.....ti Sofiaa ja itseäsi, joilla 0 tulot. Eiks niin!
Pistä muuten se pilkkusi ja huutomerkkisi oikeaan paikkaan, pelle!
Esko tienasi yli tuplat enemmän kuin Martina!
Martinan firman liikevaihto oli suurempi kuin Eskon firman mutta Esko nosti firmastaan enemmän palkkaa. Se on selitys.
Menikö Eskon firman tulos tappiolle? Martina ei kai voinut nostaa enempää, koska tappiosta ei voi nostaa. Miten asia voi olla noin vaikea? Yrityksen pitää kuluttaa mielellään sen verran ettei mene tappiolle.
Eskolla ei ole liiketoimintansa pyörittämiseen mitään isoja kuluja, toisin kun Martinalla on. Myöskään Siepillä ei ole paljon kuluja tuohon liiketoimintaansa, joka on yhteistöitä pelkästään. Silti huolimattomuuttaa tapansa mukaan Sieppi kierrättää maksuja ulosoton kautta edelleen.
Sieppi on kuvannun yhteistöitäkin asunnon nurkassa kännykällä. Nyt ehkä edes yrittää hieman skarpata yhteistöihin ja hankkia jo tuntipalkkaisen kuvaajan ja assistentin. Siepillä ei tahdo nuo assistentit pysyä. Mutta Sieppi julkaisee paljon vähäpukeisia kuvia ja se on paras keino saada paljon seuraajia. Muusta viis. Ei sentään pyllisten uikkarit persvaossa jatkuvasti kuten moni muu tekee.
Esko ei vain pääse irti katkeruudestaan että Martina jätti. Taas se tulee ilmi tuosta lapsensa synttäripostauksesta. Mutta Eskolla ei olekaan muuta elämässä kuin tuo lapsi.
Jos on yksinyrittäjä ja firmassa yksi työntekijä ja palkat ja palkkiot nyt tulee firmaan niin miksi pitäisi tähdätä johonkin voittoon koko ajan jos kerran elää elämäänsä ja menot on suuret. Joku pieni tappio sitten kompensoituu ajan myötä. Eri vuosina on erilaisia menoja. Ja kun Martinan tappiosta toissa vuonna oli uutisoitu niin firmalla oli kuitenkin rahaa ja Martina sai veronpalautuksia eli plus miinus nolla.
Onko Martinan firman tulos jotenkin sinun ongelmasi? Siepinkin firman tulos romahti eli puolittui. Gekkonen uutisoi että myös Sonja Aiellon tulot puolittuivat ja firman tulos romahti ja firma teki miinusta. Kun katsoo miten hengästyttävää elämää Martina on viettänyt eron jälkeen (ennen eroa en ole seurannut) niin kyllä voi vain ihailla kuinka hyvin pärjää ja kuinka paljon satsaa kaikkeen, perheeseen ja tällä tavalla. Koko kööri joulunakin äitiä ja veljen perhettä ja Eskoa myöten saa Martinan järjestämän joulun. Ja vie perhettään matkoille jne.
Persaukista Pikkaraistakin vei heidän vajaan vuoden seurustelun aikana kotimaassa ja ulkomaille lähes kerran kuukaudessa ja järjesti tälle auton ja myöhemmin vielä asunnonkin sattuneesta syystä. Kyllä täytyy sanoa että on empaattinen ihminen. Ja mitä sai palkaksi. Jatkuvaa piikittelyä eron jälkeen.
Ei uskois, että Martinan oli pakko hankkia toyboy.
Hannun on nyt sitten pakko etsiä joku toinen bosslady. Eiks niin?
Millä tavoin hengästyttävää elämää se Martina viettää? Aika tylsää näyttää olevan ja pakko jumpata instavideoihin. Olethan nyt ottanut kyykyt käyttöön?
Juu tappiolle on jokaisen yrittäjän tavoite. Kyllä.
Hannu maksoi muun muassa heidän yhden Lapin reissun kun hankki synttärilahjaksi Martinalle. Mikäli puoliso haluaa lähteä espanjaan ja viedä oman perheensä sinne, niin pitäisikö miehen olla menemättä? Kun Kimi Räikkönen lentää yksityiskoneella ja viettää lomia hienoissa paikoissa, niin luuletko että Minttu on koskaan niistä maksanut penniäkään. Tai maksaako heidän yhteisestä kodista ja sen ylläpidosta yhtään mitään. Tai mistään muustakaan. Kummallista että jos naisen tuloilla maksetaan menoja jotka ovat omasta tahdostaan isompia mitä puolisolla olisi tarvetta, niin miten se onkin sitten ongelma? Ja miten se on ongelma varsinkaan sinulle.
Niin että kukaan muu ei osallistu noiden reissujen kustannuksiin kun Martina itse? Ja miten se muutenkaan vaikuttaa siihen mitkä ne tulot nyt olivat. Toihan on nimenomaan säälittävää että pitää reissata yms kuluttaa vaikka tulot ei todellakaan ole erityisen suuret. Taitaa luottokortti olla vinkunut ja hevos jututhan on ilmeisesti maksanut mies toiselta puolelta maailmaa.
Niin mitä kuluja Martinalla on niin paljon enemmän? Eikö Eskolla ole kuitenkin lainanlyhennykset, auto ja vakuutukset noin niinkun perus menoissa. Kenkiinkin uppoaa ja varmasti syö poikkeuksetta ulkona. Mitä siis Martinalla on enemmän pakollista menoa? Kaksi lasta joiden rahoitusta varmasti isät hoitaa myös.
Mistä sä tiedät kenen järjestämä joulu? Et mistään. Eikä Martina näytä reissaavan kuin yksin tai nuorimman tyttären kanssa. Sulla toi käsikirjoitus vähän pielessä.
Minkä eron jälkeen? Koko ajanhan Martina on eroamassa jostakin vai tarkoitatko Eskoa kun olivat avioliitossa?
Oliko yksityishenkilö mukana ratsastusleirillä Espanjassa?
Mitä sitä täältä utelet, hölmö?
Lopettakaa nyt tään vainoojan kans kinaamiset ja ottakaa järki käyttöönne. Jos haluaa tietoa Martinan tuloista ja muista tapahtumista, ne löytyy mediasta ja Martinan omasta Instas . Hyvää viikon vaihdetta vaan kaikille 🍁🍁.
On täällä hölmpiäkin juttuja. Eli oliko Napapaita ratsastusleirillä?
Onko Sofian lähipiirissä jotain teinejä kun näyttää täällä sellaiset kirjoittelevan?
On tainnut pinkaista karkuun yksityishenkilö 🏃
Sofia EI OLLUT ratsastusleirillä, eli en nähnyt häntä ja hänen napapaitaansa kyseisissä tapahtumissa. Riittikö selvennys?
Niinhän ne Martinan tulot kerrottiin mediassa ja ihan niistä täällä keskustellaan.
12:55 Juu Sofian yksityishenkilö "mun mieheni" on pinkaissut karkuun vaimonsa luokse.
vaan ketä kiinnostaa tuollainen tieto ...
Teemu Selänne on fiksu kun ihmettelee että Suomessa julkaistaan jotain verotietoja koska sehän nehän on yksityisasioita. Muualla maailmassa ei tällaista tehdä. Ja kun vielä tiedetään että ne ei kerro koko totuutta monessakaan tapauksessa ollenkaan. Sitten täälläkin nähtävät sairaat ihmiset vielä pääsevät entistä enemmän vääristelemään asioita. Toki toimittajatkin ovat ammattitaidottomia. No, nyt sentään oli etukäteen juttu esim. jääkiekkoiljoista että verotiedot ei kerro totuutta koska urheilijoilla on rahasto, johon voivat laittaa rahojaan ja näinollen tulot eivät näy verotuksessa. Veroja maksetaan vasta sitten kun niitä rahoja otetaan ulos urheilijarahastosta.
Lisäksi tuollaisia vääristelevillä tiedoilla saadaan mustamaalatuksi esim. ihmisten yritystoimintaa ja yritetään saada ihmisistä epäluotettava tai muuten negatiivinen kuva julkisuuteen. Samaa asiaa ajaa toimittajat esim. nyt tuolla Siepin maksetun ulosoton uutisoinnilla. Yritetään saada yrittäjästä negatiivista juttua ihmisten mieliin eli pyrkimys vaikuttaa negatiivisesti henkilön liiketoimintaan.
On sulla ongelmat. Eivät nuo ratkea täällä itkemällä.
Ai Teemu Selänne on fiksu? 😀 sun kommentin lukeminen loppui tuohon väitteeseen. Teemusta sen verran, että pysyisi nyt siellä ameriikan ihmemaassa eikä vaivaisi pientä päätään Suomen asioilla.
11:57, Martinalla ei kuitenkaan ole urheilijarahastoa tai muuta mitä ei julkisissa tiedoissa ole. Ansiotulot 62 tuhatta ja pääomatulot sen kymppitonnin.
Selänteen pariskunnan möläytykset ja tietämättömyyden osoitukset saa jostain syystä iltapäivälehdistä palstatilaa.
Oikeammin yhteensä 74.192 Euroa ja Sofia B. 0-tulot....
Ansiotulot 62tuhatta, toi 70tuhatta sisältää pääomatulot.
Kyllä hän ne pääomatulotkin on saanut, nehän on vuokratuloja joka kuukausi!
Radiojuontaja Esko Eerikäisen, 50, ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehden, 42, yhteinen tytär Victoria täyttää tänään 15 vuotta.
Martina tienaa rehellisellä työllä, Sofia epärehellisellä 0-tuloilla....😁
On se vaan mielenkiintoista, että Martina ja Sofia on aina verrokkeina. Ei taida Martinankaan arvotus kovin korkealla olla.
Huvittavaa, että Sofia on Martinan verrokki. Eikös Martinaa pitäisi verrata naiseen, jolla on rahaa, omaisuutta, statusta, kihlattu ja ennenkaikkea Levi.
Martinan seuraaja voisi joskus avata tätä, että miksi juuri Sofiaan verrataan?
Martinaa voisi verrata Pernillaan, Ilonaan. Paitsi että voisi olla tyttöjen äiti.
Eihän sitä voi tietää miksi Martinan vainoaja eli aloittaja tekee tällaisia aloituksia. Kysy tuota asiaa Martinan vainoajilta että miksi vertaavat Sofiaa ja Martinaa.
Eli toisin sanoen kysy sitä itseltäsi.
Oho, nyt se startti alkaa näyttää Simolta = . Simo täällä, moi, mun kamat sattuu
Seiska vois jo selvittää pikkuhiljaa Martan ja Pullukan suhteen tilanteen. Kyllä toi ulospäin vaikuttaa hyvin erikoiselta varsinkin kun ovat mukamas menossa naimisiin
12:28 Mitä ihmeellistä tuossa on, on minunkin puoliso ulkomailla töissä ja tuhansien muidenkin puolisot? Onko sulla noin pienet kuviot?
Sinulla ei ole puolisoa ja jos on niin ei ainakaan asu isoa osaa vuodesta toisella puolella maailmaa. Älä keksi selittelyjä. Toi Martan ja Pullukan suhden on todella outo ja tulee ennemmin tai myöhemmin päätökseen ellei sitä jo ole. En käsitä mitä järkeä tuollaisessa on että elää eri puolella maailmaa ja välillä viettää lomaromanssia toisen maassa. Eikai sillon kannattais naimisiin ainakaan mennä.
Silti Sofia antaa ymmärtää, että elää leveämmin kuin kukaan muu suomalainen.
Nyyh epäreilua!
Näimpä..
Laita oma talous kuntoon, aloita vaikka tuolta:
https://kokemuksia-crypto-visa-kortista.webnode.fi/crypto-visa/
Martinahan on ihan fiksu nainen, tulinen luonne mutta silti saa enemmän järkevää aikaiseksi kun sofia joka taas ei järkeä osaa käyttää.
Onko helposti suuttuva ihminen tulinen vai sellainen jolta puuttuu itsekritiikki?
Jaa-a..
https://kokemuksia-crypto-visa-kortista.webnode.fi/
Sofia tienaa elantonsa maailman vanhimmalla ammatilla ja miehet vaihtuneet tiuhaan tahtia. Rilliskin on jo häippässyt ja palannut kauniin vaimonsa luokse.
Ihan yhtä rumia transumuurareita kummatkin. Valuvat varmaan samasta loossistakin pilaamaan ilmaa. Kaikkea tekin uskotte.näähän on ammattivalehtelijota.
Eipä taida olla biologisilla naisilla tuommosia leukoja :D vaikka kuinka taistelevat luontoa vastaan niin sieltä se oikea sukupuoli puskee läpi. Sukupuoli vaihdettu jo sikiövaiheessa hormoneilla.sitä ne muurarit ja muut mieleltään sairaat ihmiset harratavat.
Harrastavat
"harratavat"?🤣😂🤣
Et näköjään osaa lukea. Kirjoittaja korjasi heti perään. Sinä raasu kommentoit tunteja myöhemmin. Tyhjää täynnä.
Esko tienasi lähes kolme kertaa enemmän kuin ex-kantturansa, joutuuko kanttura nyt luovuttamaan familian valtikan Eskolle? Käytetäänkö tilanteessa äidillisiä otteita?
Ei mene sinullakaan hyvin.🙄🙄🙄
Kanttura Oy on Salossa. Onkohan kirjoittaja sieltäpäin?