Teidän aikanne on ohi. Ette ikinä enää pääse valtaan. Kannattaa lopettaa politiikan harrastaminen. Sieltä teille tulee vain katkeraa tappiota.
Punaviherpaskojen olisi aika lopettaa
Anonyymi-ap
8114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Höpö höpö meidän suuri aikamme on vasta tulossa.
Kannattaisi etsiä joku muu harrastus kuin politiikka. Esim pitsinnypläys.
Eurooppa ei koskaan suostunut nostamaan tasoa Ruotsin vaatimalle tasolle niin, että neuvostoihminen olisi pärjännyt Euroopassa. Kun New York ei enää ollut riittävän vetovoimainen ja tasokas heille, kun Euroopasta valittamiseen meni hermot, niin tämän maailman rikkaat perustivat neuvostoihmisille oman planeetan ulkoavaruuteen.
Avaruusmatkailu on tätä päivää ja Sputnikilla pääsee. Euroopassa on oma tasonsa, eikä tason nostaminen kiinnosta. Neuvostoihmiset eivät ole ufoja, vaan lääkäreiden suunnittelema uusi ihmistyyppi, jolle tämän planeetan olosuhteet eivät ole riittävää tasoa. Koirat ovat liian likaisia ja kevään siitepölykausi aiheuttaa allergiaoireita. Sputnikilla pääsee toiselle planeetalle, jossa ei tarvitse niiskuttaa. Trumpin kannattajilla on taas liian suuria suunnitelmia tämän planeetan muuttamiseksi ja rakentamiseksi. Onhan tästäkin sanottu jo 10 vuotta sitten, että ihminen lajina jakaantui kahdeksi eri ihmistyypiksi, joista vain toinen pärjää enää tällä planeetalla ja toiselle piti perustaa oma planeetta.
https://youtu.be/JBrz-5ai1mo?feature=shared
Punaviherpaskalle suomalaiselle uuden planeetan perustaminen neuvostoihmisille on helppoa kuin edamin teko. Trumpin kannattajien kaavailemat rakennemuutokset tämän planeetan toimintaan on toteutettu jo kauan sitten, mutta sitä varten piti perustaa toinen planeetta. Fitneksen olen keksinyt ja perustanut itselleni tälle planeetalle, mutta se toinen planeetta on muille. Koska New York ei enää kiinnostanut, eikä EU-Suomen taso ainakaan. Siinä on hittibiisi tästä tilanteesta. Koska sun sydän sanoo niin. Sputnikilla pääsee.
https://youtu.be/RjqSUm-CePk?feature=shared
Yleensä duunarit äänestävät ääri-oikeistoa jossain vaiheessa, mutta kun oikeistohallitus on ollut vallassa riittävän pitkään kouluttamattomat juntitkin vähitellen ymmärtävät, ettei oikeistohallitus ole heidän kannalta mikään hieno-homma. Ja sama pätee myös toisinpäin. Ihmiset haluavat aina välillä kokeilla jotain uutta, kun nykyinen tilanne ei miellytä…
Oikeastaan kysymys on, miten tyytyväisiä porvareita ja persuja äänestäneet ovat siihen, miten Suomen tilanne on kehittynyt. Joko alkaa näyttämään, että Suomen tilanne on parempi kuin demarien hallituskaudella?
Monille tärkeintä on, että saadaan matut ulos. Muulla ei ole väliä.
On liian paljon sellaista, että vaaditaan muutoksia tälle planeetalle. Aina on valittajia, joille ei kuitenkaan mikään kelpaa. Kun on niitä omia suunnitelmia niin paljon. Niitä Ruotsin tasoon liittyviä suunnitelmia varten on perustettu oma planeetta jo aika kauan sitten, jossa ruotsalaiset ovat päässeet toteuttamaan omia visioitaan rakentamisesta. Eli ne ruotsalaisten visiot eivät kelvanneet tälle planeetalle, vaan he tarvitsivat oman ja tietenkin ilman matuja ja monia muita. Vain niille, joilla on varaa Sputnikiin.
Vaimoni kävi siellä toisella planeetalla jo kauan sitten, mutta hän päätti palata takaisin tälle planeetalle. Nykyään psykiatrit ovat kiinnostuneet siitä skitsofreniasta, millaiseksi hän muuttui toisella planeetalla käymisen jälkeen. Yritä sitten tätäkin selittää psykiatrille. Hän pelästyi sen toisen planeetan tasoa ja päätti jäädä maahan. Tämä hittibiisi kuvailee vähän niitä fiiliksiä, kun vessanpöntön hajuste on tärkeintä kaikesta.
https://youtu.be/Jx3PxA5QeBM?feature=shared
Paskalla politiikalla häviää koko puolue. Kepu esimerkkinä. Kutistui reippaasti.