Toisen ruokapaikan Lapualla ja kumman lopettaa ?
Lopettaako Ember
8
444
Vastaukset
- Anonyymi
Molemmat.
- Anonyymi
Entäs rilli ?
- Anonyymi
Rilli tuli ja meni saman tien.
- Anonyymi
Emberin keskusgrillis oli hampurilaisissa sämpylät kumman makuisia, ei olleet hyviä, ja kaverit sanoi, että pihvissä oli liikaa maustetta. Yhden kerran tuli käytyä ja se riitti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Emberin keskusgrillis oli hampurilaisissa sämpylät kumman makuisia, ei olleet hyviä, ja kaverit sanoi, että pihvissä oli liikaa maustetta. Yhden kerran tuli käytyä ja se riitti.
Lapuan leivän sämpylät on valovuoden pääs oikeista hampurilaissämpylööstä
- Anonyymi
Oliko erilaisia ku rasvassa uitetut ja litistetyt sämpylät, mikä on aivan käsittämätön paikallinen tapa pilata hampurilainen.
- Anonyymi
Mee mäkkärille syömään sahajauholta maistuvia pihvejä.
- Anonyymi
En mene enää ikään Mäkkärille, käyttävöt ulkolausta lihaa niin se ei minulle käy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3439310Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3515351SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden853755Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33182Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662743Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal672706Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52513Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72448- 1132416