Käytän nyt sananvapauttani ja ihmettelen ärtyneenä, mistä noille ministereille maksetaan palkkaa, kun ne jauhavat joka ikisessä asiassa ja joka ikinen päivä noita samoja lauseita esim” meillä ei ole ollut talouskasvua ….. ja meidän pitää leikata…..ja tämä hallitus on sitoutunut jne….” Todella järjetöntä touhua. Mitään asiallista ja monipuolista keskustelua opposition kanssa ei tule, kun aina jankutetaan samaa, eikä edes harkita muita vaihtoehtoja joita esitetään, ihan asiallisestikin.
Omassa ” poterossaan” pysyvät ministerit eivät ole kansalaisten asialla, vaan näyttämässä omaa itsepäisyyttään joka välillä lähentelee tyhmyyttä.
Palkan alennus noille jankuttajille ja äkkiä !
Sama nauha pyörii muuttumattomana jatkuvasti
Anonyymi-ap
2
252
Vastaukset
- Anonyymi
Joukossa tyhmyys tiivistyy. Ainakin tässä hallituksessa.
- Anonyymi
Johtuu varmaan ihan siitä yksinkertaisesta syystä että meillä on tässä hallituksessa harvinaisen rehelliset ministerit jotka uskaltaa pitää kiinni totuudesta ja myös sanoa sen ääneen VAIKKA sitten kannatuksen laskunkin uhalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061