Keskisarja esiintyy taas edukseen

Anonyymi-ap

Historioitsija Teemu Keskisarja on taas edukseen eduskunnan kyselytunnilla. Paita repsottaa ryppyisenä, tukka pystyssä kuin olisi hypännyt suoraan sängystä, silmät tapittavat siihen malliin ,että…..?!?
Persuja on kyllä moneen junaan, mutta valitettavasti useimmat Persulaiset kansanedustajat ovat jääneet jonnekkin syrjäiselle asemalle. Ja pysyvät siellä . Valitettavasti. Jos ihminen ei pysty huolehtimaan edes omasta pukeutumisestaan tai olemuksestaan asialliseen / asianmukaiseen kuntoon, niin miten hän voi pystyä / kyetä päättämään muita ihmisiä koskevista asioista ?

3

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi, voi sentään. Kai kansanedustajiltakin voisi vaatia työkykyä ? Niinhän muiltakin työntekijöiltä vaaditaan.

    • Anonyymi

      Hänen kysymyksensä liittyi jotenkin opiskeluihin ja opiskelijoihin ?
      Hänellä on usein näitä haperoita kannanottoja liittyen opiskelijoihin. Usein negatiiviseen sävyyn. Taitanut jäädä jotain kaivelemaan mieltä opiskeluun liittyvissä asioissa ?

    • Anonyymi

      Persut ovat kyllä hmmmm, miten nyt sanoisi nätisti , outoa sakkia. Jotenkin ylijäämä ihmisiä. Niitä, jotka eivät ole muihin puolueisiin sopineet tai hyväksytty. Sorry siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe