Keskisarja esiintyy taas edukseen

Anonyymi-ap

Historioitsija Teemu Keskisarja on taas edukseen eduskunnan kyselytunnilla. Paita repsottaa ryppyisenä, tukka pystyssä kuin olisi hypännyt suoraan sängystä, silmät tapittavat siihen malliin ,että…..?!?
Persuja on kyllä moneen junaan, mutta valitettavasti useimmat Persulaiset kansanedustajat ovat jääneet jonnekkin syrjäiselle asemalle. Ja pysyvät siellä . Valitettavasti. Jos ihminen ei pysty huolehtimaan edes omasta pukeutumisestaan tai olemuksestaan asialliseen / asianmukaiseen kuntoon, niin miten hän voi pystyä / kyetä päättämään muita ihmisiä koskevista asioista ?

3

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi, voi sentään. Kai kansanedustajiltakin voisi vaatia työkykyä ? Niinhän muiltakin työntekijöiltä vaaditaan.

    • Anonyymi

      Hänen kysymyksensä liittyi jotenkin opiskeluihin ja opiskelijoihin ?
      Hänellä on usein näitä haperoita kannanottoja liittyen opiskelijoihin. Usein negatiiviseen sävyyn. Taitanut jäädä jotain kaivelemaan mieltä opiskeluun liittyvissä asioissa ?

    • Anonyymi

      Persut ovat kyllä hmmmm, miten nyt sanoisi nätisti , outoa sakkia. Jotenkin ylijäämä ihmisiä. Niitä, jotka eivät ole muihin puolueisiin sopineet tai hyväksytty. Sorry siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      37
      2071
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      182
      1510
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1209
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1108
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1050
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1000
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      960
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe