Kokoomuksen ja Perussuomalaisten talousosaaminen tarkoittaa käytännössä sitä, että emme joudu Kreikan asemaan ja EU:n tarkkailuluokalle.
Muuten EKP, IMF ja EU-komissio tulevat tänne ja ne tekevät meidän valtion budjetit. Silloin leikinlaskun aika on ohi ja lakkoilut loppuu automaattisesti.
Muuten EKP, IMF ja EU-komissio tulevat tänne ja ne tekevät meidän valtion budjetit. Silloin leikinlaskun aika on ohi ja lakkoilut loppuu automaattisesti.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja ovatkin onnistuneet tuossa ihan upeasti:
https://yle.fi/a/74-20122992
Suomen talouskasvu jämähti 10. huonoimmalle sijalle koko maailmassa.
Tuo on Sanna syy, ei nykyisen hallituksen.
Heh. Tuon te persut varmasti osaatte sanoa unissannekin lopun ikäänne oli kyse ihan mistä tahansa.
Lipposen hallitus oli leikkauksien mestari. Nykyisen hallituksen leikkaukset ovat vain puolet siitä.
Suomi ei pelastu heidän teoilla vaan kurjistuu. talousguru
Älä unta nää ketjun aloittaja.
Sinähän se varsinainen vitsiniekka olet
Ei tarvitsisi leikata jos ei elätettäisi vieraita ihmisiä. Suomalaisten rahat pidettäisiin itse ja vain omille kansalaisille.
Kiitos hyvistä nauruista!!!
Surkeinta talousosaamista mitä täällä on nähty vuosikymmeniin. Pelkkiä leikkauksia ja sen myötä pelkkiä konkursseja ja paljon lisää työttömyyttä. Ei mitään talouskasvua, vain konkurssien määrä ja työttömien määrä kasvanut valtavasti.