halla-aho-tylyttaa-liberaalia-wokemediaa-

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-tylyttaa-liberaalia-wokemediaa-trumpin-voitto-on-tyovaenluokan-kapina/-

Puhemies Jussi Halla-aho naulasi keskiviikkona someen omat teesinsä syistä, jotka avittivat Donald Trumpin Yhdysvaltain 47. presidentiksi. Trump voitti vaalit siitä huolimatta, että liberaalit ja media nimittelivät Trumpia toistuvasti "pelleksi, huijariksi, fasistiksi, rikolliseksi, epäpäteväksi ja ties miksi”.
15225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Yhteiskunta
Maahanmuutto

aika säätää oma kirkollisvero islamkansalle?
Anonyymi-ap
2024-11-09 05:42:25

valtio vissiin vaan- köyhtyy maahanmuutolla?

eikö siinä niin ole käynyt?

Äänestä

Noin se H-A väänti Trumpin voitonkin persujen mainokseksi.

Äänestä
  • Niin niin, kas kun ei syyttänyt kommareita.

    Äänestä

Amerikkalaiset ovat kyllääntyneet woke ideologiaan.

Äänestä
  • Amerikkalaiset ovat keksineet koko woken.

    Äänestä

Jussi voi olla seuraava presidentti.

Äänestä

Suomi on woke-hurmiossa.

Äänestä
  • Vain persut ovat wokehurmiossa, samoin mamuhurmiossa, ne ovat heidän ainoat poliittiset asiat.

    Äänestä

Trump taas on aina esiintynyt korrektisti ja poliittisia vastustajiaan kunnioittavasti. Ei ole nimitellyt eikä solvannut tavalla, josta esimerkiksi Suomi-nimisessa valtiossa saisi syytteen kunnialoukkauksesta. Kansa on puhunut, pulinat pois, sanoi muuan Virolainen kymmeniä vuosia sitten. Samalla tavalla asiallisesti suhtautui myös Trump tappioonsa vuoden 2020 presidentin vaaleissa ja luovutti vallan ilman mutinoita Bidenille. Nyt Trump suorittaa näyttävän paluun Valkoiseen taloon. Mahtavaa.

Äänestä


  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Trump saajo mamutkin puolelleen...
    Sosialismi kauhia asia?

    Ei kyse ollut sosialismista, vaan väärästä luulosta ja sen aiheuttamasta pelosta, eli oikeiston propaganda on tehonnut.

    Äänestä

Ylös

Äänestä

Mestari

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-tylyttaa-liberaalia-wokemediaa-trumpin-voitto-on-tyovaenluokan-kapina/-

Puhemies Jussi Halla-aho naulasi keskiviikkona someen omat teesinsä syistä, jotka avittivat Donald Trumpin Yhdysvaltain 47. presidentiksi. Trump voitti vaalit siitä huolimatta, että liberaalit ja media nimittelivät Trumpia toistuvasti "pelleksi, huijariksi, fasistiksi, rikolliseksi, epäpäteväksi ja ties miksi”.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu