Vähemmänkin tunnetuille kissoille on tehty patsaita. Tämän kissan adressi keräsi vain 17000 nimeä ja se riitti näköispatsaaseen.
https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/tombili-istanbul-cat-and-worldwide-meme-honoured-with-statue-a7344671.html
https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/tombili-istanbul-cat-and-worldwide-meme-honoured-with-statue-a7344671.html
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sinäkö järjestät keräyksen?
Voin laittaa hapansilakkapurkin vuodelta 1996 keräykseen. On vielä hyvää vaikka on hiukka pullistunu kyljistä.
Pönde maksaas, niiku Nikkarin pattahan. Kin.
Suvanto jo korvaamaan keltaista graniittia.
Huh huh ! Tuli juotua kanisterillinen viiniä johona kissinkuva kylies, nyt olis suolasilakka tarpeen.En koskaan enää ota.
Aika rennon oloinen. Aikoinaan mulla oli Maine Coon. Sekin otti rennosti.
>simiti<
Kyllä Hyrre ja Tahvo lepäsivät rennosti metsästäjän ottamassa kuvassa, ikään kuin rannalla, eikä ollut hampaanjälkiä.
Niin voi käydä, kun henkilö ei viitsi valvoa lemmikkiensä ulkoilun turvallisuutta.
Olkoon tapaus opiksi niin omistajille kuin muillekin kissanpitäjille!
Kissat eivät olisi kuolleet, jos tuo paska-aivo olisi noudattanut metsästäjäin keskusjärjestön sääntöjä. Täytyy olla sataprosenttisen varma, ettei kyse ole kenenkään lemmikistä.
Tämä oli kyllä sataprosenttisen varma, että kyseessä olivat naapureiden lemmikit. Herra on tunnustanut lukemattomia kertoja facebookissaan, että "poistaa“ juuri erityisesti lemmikkejä.
Höphöp!
Ainoa virhe ja rikos tapauksessa oli se, että kissojen omistajat eivät viitsineet huolehtia lemmikeistään, vaan olivat päästäneet ne LAITTOMASTI HEITTEILLE.
Metsästäjä puolestaan oli LAILLISELLA alueella LAILLISENA AIKANA kouluttamassa koiriaan, joten turhaan vingut.
Jos ei huolehdi kissoistaan, saattaa toisinaan käydä ikävästi.
Poliisi tutki tapauksen, eikä muuta rikosta kuin HEITTEILLÄ olleet kissat todettu.
Turhat pulinat pois!
Mitä virkaa on koiralla joka jahtaa kissoja?
Mitä virkaa on kissalla joka jahtaa pikkulintuja ?
Se on lemmikki. Aniharva lemmikki on millään tapaa kiinnostunut linnuista. Meillä oli ennenvanhaan oikeita maatiaiskissoja, eikä ne jahdanneet lintulaudan lintuja. Hiiriä sitäkin enemmän.
Et sitten vastannut kysymykseen, mitä virkaa on kissoja ajavalla koiralla?
Mitäpä näsäviisas?
Oikea metsästyskoira käsittelee samalla tavalla kissaa kuin muitakin pienpetoja. Tajuuksä? Paska-aivo.
Metsästyskoira jahtaa kaikkea saalista, tietenkin.
Ja kissa on yksi saalislaji muiden joukossa.
Kissat eivät ole vaarassa joutua saaliiksi, jos niiden omistaja noudattaa lakeja sekä hyviä tapoja eikä päästä kissojaan HEITTEILLE kulkemaan.
Jos päästää, niin voi käydä huonosti.
Meillä oli päivastoin, linnut kiinnosti enemmän.
Vähintään yhtä saastainen nilviäinen on hän, joka ihan tahallaan ottaa kissapoloisen lemmikikseen, eikä sitten kuitenkaan viitsi huolehtia eläimestä asiallisesti, vaan päästää sen yksin, valvomattomana ja vailla turvaa HEITTEILLE kuljeksimaan.
Hyihyi semmoista henkilöä!
Totta! Tuolla ulkona voi liikkua vaikka minkälaisia murhanhimoisia psykopaatteja, kuten tämä tapaus on osoittanut.
Ja entäpä ne kissaansa HEITTEILTÄ kotona lämpimässä odottelevat psykopaatit?
Siinäpä vasta onkin julma ja kauhea olentolaji.
Lapualaisten järki ei riitä muuhun kuin kissakeskusteluun.
Totta puhut. Tasapäät on tasapäitä.