Hyvä Vesilahti, onneksi olkoon!

Anonyymi-ap

Vesilahden pitkäaikainen kirkko herra oli aamu-televisiossa ja kehui vesilahtelaisia positiivisesta suhtautumisesta häneen. Minulle tuli heti mieleen, että Vesilahdella asuaa tosi joviaalista ja armeliaita ihmisiä, jotka ovat Jumalan armon ympäröimiä. Ihmiset otetaan ihmisinä.

Samaan hengenvetoon muistelin Imatran papin kohtaloa, jossa umpimielisyys ajoi erilaisen muualle. Imatra onkin menossa alaspäin. Siellä ei ole hyvä feng-jui. Johtuuko politiikoista?

7

535

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä että joku edes tekee kuntaa tunnetuksi. Ei kunnan vetelät siihen pysty ja kykene vaikka olisi millainen asiahenkilö palkattuna valmiina koitokseen joka on ylivoimainen tehtävä.

    • Anonyymi

      Kirkkoharri on hyvin joviaali ihminen.

      • Anonyymi

        Toista kuin kunnan vetelät . Ilmaista pyyteetöntä PR.ää Vesilahden kunnalle .


    • Anonyymi

      Lisää sirkuspellejä edustamaan vesilahtea niin tulee ainakin näkyvyyttä! Hieno ratekia!

    • Anonyymi

      Opettele yhdyssanat

      • Anonyymi

        Mennyt yli rajan . Pian koko Suomi tulee tänne vihittäviksi sukupuoleen katsomatta. Tuo itseään liikaa esille . No olen jo vuosia sitten jättänyt kirkollisverot muiden maksettavaksi,tosin en siksi että nykyinen kirkkoherra olisi syy ratkaisuuni.


    • Anonyymi

      Komia transu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      147
      970
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      697
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      619
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      618
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      585
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      530
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      33
      520
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      508
    Aihe