Pohjois -Suomen tiet ovat huonokountoisia

Anonyymi-ap

Suomalaiset eivät muka tienneet / huomanneet, että Pohjois-Suomessa tiet ovat huonossa kunnossa. Tarvittiin Naton sotaherroja kertomaan sekin asia. Nyt sitten teitä kunnostetaan ja päällystetään vauhdilla. Huoltovarmuuden takia, Nato joukkojen takia.
Vopihan siinä käydä niinkin, että jos sota tulee, niin itänaapurin on oikein mukavaa” lasketella omalla kalustollaan” Pohjoisesta alaspäin kohti Helssinkiä, kun tiet ovat priima kunnossa. Kun niitten Nato joukkojen tulosta ei oikein tiedä, mihin vaiheeseen ne ehtivät. Meinaan kun tuo päätöksenteko on Natossa niin monen mutta, jotta, sitten kun , sanan takana.

6

145

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se hyvä kun Suomi on nyt Natossa, vaikka se ei mitään sotilaalista turvaa toisikaan, niin hyviä havaintoja tekevät.

    • Anonyymi

      Suomi korjaa tiet, Naton raskaat ajoneuvot särkevät ne , Suomi korjaa taas, Nato särkee…. Riittääpähän töitä , edes tientekijöilke. Mutta kumpi maksaa kulut ?
      Suomitietenkin. Ketä vedettiin nenästä ? Suomea tietenkin.

    • Anonyymi

      Kusipäisten päättäjien vuoksi kaikki tiet vähän rempallaan.

      • Anonyymi

        Ei päättäjät kuuntele kansalaisia, vaikka kansalaiset eisttävät, että teitä pitäisi kunostaa, niin vastaksena kanslaiset saavat, että ei teillä ole aisaan mitään sanomsita, ei kansalaisilla ole valtaa saada asioita kuntoon.


    • Anonyymi

      Ei kuulemma kaksi panssarivaunua mahdu tulemaan tiellä vastakkain.
      Täh, onpa huonoja panssarivaunuja, jos vaativat tietä kulkeakseen.
      Eikö ne panssarivanut voi väistää pientareen kautta, eivät ilmeisesti, juuttuvat kiinni.
      Eikös panssarivaunujen pitäisi pystyä liikkumaan maaastossa.

      • Anonyymi

        Lapin maastossa ei pahemmin tankeilla kuljeta tiestön ulkopuolella. Suota, vesistöjä ja rakkakiveä on siellä sen verran joka paikassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      243
      1492
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      26
      1445
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      146
      1200
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1017
    5. 136
      988
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      891
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      842
    9. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      416
      832
    10. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      804
    Aihe