MYYRMÄEN TERVEYSKESKUS

Anonyymi-ap

SOITIN TILATAKSENI AIKAA MYYRMÄEN TERVEYSKESKUKSEEN SIELTÄ VASTASI SAIRAANHOITAJA EI MEILLÄ MITÄÄN LÄÄKÄRI AIKOJA OLE MENEE 3KK PÄÄHÄN SANOIN ETTÄ PITÄISI OTTAA LAPRA KOKEITA VAI VIELÄ OIKEIN KOKEITA SANOI SAIRAANHOITAJA MINNE ON HÄVINNY OMALÄÄKÄRI KUN EI PÄÄSE LÄÄKÄRILLE OMAAN TERVEYSKESKUKSEEN KUOLLAKKO PITÄÄ NYKYÄÄN KUKA SINNE LÄÄKÄRIIN SITTEN PÄÄSEE MAAHAN MUUTTAJAT EI KANTA SUOMALAISET VERON MAKSAJAT PERKELE 👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿🤡

11

447

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP tuhosi terveydenhuollon. Piti alkaa leikkimään maailman parantajaa ja kaikki ulkopuoliset hoidetaan vaan miten kävi maksajalle? Kuka enää äänestää sdp tä? Häh?

      • Anonyymi

        Ensi vuonna köyhä köyhtyy lisää
        Petteri Orpon hallitus valmistelee myös toimeentulotuen muutosta ensi vuodelle 2026. THL teki alustavan arvion myös sen vaikutuksista köyhyyteen.

        Tulos on karu.

        – Se syventää köyhyyttä entisestään, Jussi Tervola toteaa.

        Käytännössä ne jotka ovat köyhiä jo nyt, köyhtyvät arvion mukaan lisää.

        Keskustelu aiheesta sulkeutuu 26.8.2025 kello 23.00.

        Keskustele (574)
        Aiheesta enemmän: Paketissa 5 linkkiä
        Aiheesta enemmän
        Työtön saa noin kolme euroa vähemmän rahaa päivässä – näin hallituksen leikkaukset näkyvät Kelan tuissaToimeentulotuki on niin sanottu viimesijainen tuki. Ajatus on, että omat tulot tai muu sosiaaliturva pitäisivät ihmisen pinnalla. Toimeentulotuen asiakkaiden määrää on viime aikoina leikkausten ohella kasvattanut pitkäaikaistyöttömyyden kasvu.KOKOOMUS .MAAMME HYVINVOINNIN TÄYSTUHO
        Tässä sinulle Suomen kurjistavat viime 20 vuoden ajalta
        Sipislö29.5.2015 - 6.6.2019 1470 Suomen Keskusta Enemmistö
        Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 340 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
        Katainen 22.6.2011 - 24.6.2014 1099 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
        Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 366 Suomen Keskusta Enemmistö
        Vanhanen II 19.4.2007 - 22.6.2010 1161 Suomen Keskusta Enemmistö
        Vanhanen 24.6.2003 - 19.4.2007 1396 Suomen Keskusta Enemmistö
        Jäätteenmäki 17.4.2003 - 24.6.2003 69 Suomen Keskusta Enemmistö


      • Anonyymi

        Sekoita nyt kokoomusken ja SDP

        SDP on naisten ,pyhien työläisten puolue

        Kokoomus monimiljonäärien etujärjestö


    • Anonyymi

      Matut vei rahat.

    • Anonyymi

      Semmoista se on ollut jo vuosia. Päivystyksessä hoidon arviointiin olen jonottanut yli 5 tuntia ja useampaan kertaan.

    • Anonyymi

      täällä eu-maissa oleilevat sotilaskarkurit, nuoret miehet kolmatta vuotta suomessa täydellä pitopalvelulla, on vastaanottokeskuksia jotka tarjoavat kelakortit, maksusitoumukset, tukirahat nostettiin syksyllä että on vielä enemmän millä mällätä.terveydenhoito kaikillet autipesäkkeille kun on syyhyt, satiaiset, hiv, luteet ja täit tuotu suomeen tullessa. ei sähkölaskuhuolia, vesilasku ja puhelinlaskuista huolta, ajokoulut , tulkit, koulutukset joiden jälkeen ei ole edespakko tehdätöitä annettujen etujensa eteen.
      matkustus suomessa ja kotomaihinsa.helvetti jasuomen vanhuksilta otetaan kokopäivälaitosten, terveyskeskusten palvelut. kotihoito kussut jo monta vuotta, yksin vanhat, sokeat, dementoituneet ja huonosti liikkuvat vailla hoitoa kun ei ole rahaa . surkeaa pahoinvointia ja sit löydetään kuolleita, muumioituneita ja vaikeasti loukkaantuneita. perusterveydenhoitojonot ihan hirveät ja kun ei hoideta siirtyy erikoissairaanhoidon kalliille eli helvetin kalliiksi tulee. naapuristahenkilö poti kolme päivää vatsaa niin soitto terveyskeskukseen poiki vastauksen ettei tänne kannata tulla kun on ruuhkaa sit ambulanssi tuli kun oli kahteen kertaankyselly että onko taatusti tarvetta ,kun vihdoin tulivat niin suoraan leikkaukseemjasitten kolmen viikon tehohoito pahan tulehduksen jälkeen ja nyt viikkojen toipuminen, NYT KUNNAT HOITAVAT 2025 TYÖLLISYYTTÄ, SUOMESSA ERITTÄIN PALJON NIIN SUOMALAISIA KUIN MATUJA TYÖTTÖMÄNÄ. konkurssit ja lomautetut jatkuva lisääntyminen tuo ovat menot koska 101 päivän laökeen kunnat maksaa sakkoja 450€ per pää.
      tulee aina vaan kalliimmaksi tämä jatkuva alamäki ja samalla tarve tukien maksamiseen lisääntyy varsinkin kehäkolmosen valtavat massa matuja joita on jo 30 vuotta elätetty . kukaan eivarmasti suomesta poistu kun täällä loisinsinen on niin hyvällä tolalla heidän samalla suomen nuoriso on huumeiden ja päihteiden orjia lisääntyvässä määrin jaheidän elättämisensä, kannattalemiset on järkyttävän kallista ja rikoksien määrä kun hulluna pörrätään ja tapellaan ,tuhotaan ja varastetaan muiden omaisuutta. LAPSET JOTKA SYNTYY HUUMEPERHEISIIN OVAT KAIKKEIN SURKEINTA MITÄ VOI OLLA, ENSI N PIENI VAUVA KÄRSII KAUHEISTA VIEROITUSOIREISTA JA SITTEN ELÄVÄT HUNNINGOLLA VASTUUTTOMIEN AIKUISTEN KONTOLLA, ei varaa ruokaaan ei vaatteisiin ,ei mitään turvaa ja kun malli on tämä yleensä perintönä siirtyy.

    • Anonyymi

      Se hyvä varmaan ainakin etten taida se Nelly- niminen lääkäri olla enää siellä töissä. Sukunimeä en muista. Suht nuori. Paska lääkäri.

    • Anonyymi

      Kun mulle tuli paha allergiakohtaus ja kieli turposi niin, ettei puhe sujunut ja henki kulki huonosti. Viikonlopun takia lähdin Peijakseen, jossa sainkin ensikertalaisena ja kokemattomana hoitoa, mutta paksu somalinaislekuri kehtasi sanoa, että älä sitten tule tänne enää toista kertaa tosta syystä. Tätä olen kertonut suomalaisillekin lääkäreille ja hoitajille. Olisiko pitänyt tehdä rasistivalitus ?

      • Anonyymi

        Valviraan voi tehdä muistutuksen tai kantelun riippumatta kansalaisuudesta tai ihonväristäkään.


    • Anonyymi

      Järkyttynyt olin tällä viikolla siitä, että Vantaan tervari ei tiennyt mitään Petteri Orpon uudistuksesta + 65 vuotiaille hoitoa yksityisellä julkisen sektorin hinnalla, tietty määrä vuodessa. Ne oli ihan hoomoilasina.

    • Anonyymi

      Ei ne kaikki ota vastaan kaupungin maksusitoumuksella. Voi olla että joutuu odottamaan aikaakin ihan yhtä kauan ja matkustamaan jonnekin hevonkuuseen.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      91
      8958
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      315
      6767
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5960
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3860
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3241
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      66
      3182
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      168
      2235
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1826
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1478
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1256
    Aihe