Lääkekannabis pyramidihuijauksessa mukana myös suomalaisia pörssikeinottelijoita

Anonyymi-ap

Onko EK-Ylen tarkoitus hämätä, harhauttaa ja häivyttää suomalaissyntyisten pörssirikollisten jäljet, niin sanotussa suuressa lääkekannabis pyramidihuijauksessa, josta se uutisoi vain venäläisten osalta:

https://yle.fi/a/74-20123554

Nimittäin kyseisen lääkekannabis pyramidihuijauksen jäljet, johtavat mm. Dominikaaniseen tasavaltaan, Cayman saarille ja Usaan, Ukrainan lääkekannabiksen laillistamisen ja sen Suomen kansalaisilla maksattamisen lisäksi, elikkäs veroparatiisivaltioihin joihin myös PetosKokPersjne:n isoimmat talous-pörssirikolliset, välttelevät veroja Suomesta.

https://www.lemonde.fr/en/international/article/2024/09/14/ukraine-s-legalization-of-medical-cannabis-is-a-source-of-hope-for-veterans_6726042_4.html

Noin tuota kyseisestä isoa lääkekannabis pyramidihuijausta, jonka äärioikeiston pörssirikolliset toteuttivat mm. Ukrainassa, mainostettiin ja siinä mukana ovat suomalaissyntyiset pörssirikolliset, ökyrikkaat verovälttelijät, joilla on yhteyksiä Suomen valtionjohtoon JA ase-hävittäjä-ym bisneksiin, Suomen valtion nimissä, kansalaisten rahoilla.


https://keskustelu.suomi24.fi/t/18595127/petoskok-suursijoittajat-soveltavat-dominikaanisen-mallia-suomeen

Arvoisat Suomen kansalaiset, teiltä on lypsetty rahaa Ukrainan verukkeella, venäläisten, ukrainalaisten, jenkkien ja suomalaisten isoimpien talous-pörssirikollisten LÄÄKEKANNABIS-pyramidihuijaukseen.

Aihe on ilmeisen tulenarka, koska siitä on suorat yhteydet, niin ase-hävittäjä-ym bisneksiin, Suomen valtionjohtoon, poliittisiin päättäjiin, siksi on todennäköistä, että EK-Yle kääntää jutun, pelkästään venäläisoligarkkien lääkekannabis-pyramidihuijaukseksi, mutta jättää mainitsematta suomalaislähtöisten pörssirikollisten nimet, tuon jutun yhteydessä.

8

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomi irrotettaisiin ja erotettaisiin parhaiten, venäläismielisestä taloudellisella väkivallalla, veroparatiisi-sote- ja kerjuuttamis-IHMISKAUPAN orjiksi, eläkeläisväestön pahoinpitelemisestä, toteuttamalla aito ajanmukainen taloudellinen oikeusturva 2 500€/kk MINIMIELÄKKEET Suomen eläkeläisväestölle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18700373/ulkomaalaiset-quothoitajatquot-ovat-sote--ja-kerjuuttamis-ihmiskaupan-vanginvartijoita#comment-132210575

      Aidon demokratian ja oikeusvaltion aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, alkavat 2 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ Suomen vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.

    • Anonyymi

      Suomen kansa alkaa olemaan väsyneitä, uhrautumaan vieraiden takia, on aika alkaa nostamaan omaa kansaa köyhyydestä, alkaen 2 500€/kk minimieläkkeiden toteuttamisesta. Mitään ei saada kukaan, jos ay-liike erikseen, eläkeläiset erikseen, nämä ja nuo erikseen koettavat huutaa, vietyjen oikeuksien perään, pitää vaatia yhdessä, vaikka yleislakolla.

      Kansainväliseen oikeuteen rikoskanteita joukkoporukalla, kun mepeistä ei näytä olevan mihinkään.

    • Anonyymi

      Mitenkäs luokitellaan nämä CBD-öljyjen nimellä kulkevat hamppuöljytuotteet, ovatko ne osa tuota huijausta, vai eri asia ?

      https://yle.fi/a/3-10769723

      Liian kalliita ne sairaimmille köyhiksi tehdyille, sote- ja kerjuuttamisbisnes-ihmiskauppa orjuuttamiseläkeläisille ovat, mutta tarvetta varmasti olisi.

      • Anonyymi

        Myös thc pitoiset lääkekannabikset ovat kalliita. Apteekin kannabis on kalliimpaa kuin kadulta ostettu. Itse kasvatettuna sen hinta on noin euron grammalta. Samaa lajiketta kun voi kasvattaa kuka tahansa. Kasvatustarvikkeita saa ihan hyvin alan liikkeistä.


    • Anonyymi

      Liian kalliiksi hinnoiteltuja, eli vain varakkaiden ulottuvilla, ovat nuo CBD-öljyt, vaikka ne auttaisivat vähentämään, tappavia liitännäissairauksia aiheuttavia kortisoneja ja solusalpaajia ym big pharman lääkemyrkkyjä. esim. jos laillisia ja kohtuuhintaisia, kun

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      masennus lienee lääketehtaiden suurin saavutus, mikäli rahassa mitataan,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7096
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe