Iltalehti uutisoi

5238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyenat

Äänestä

mutta ei saa karkoittaa
ei saa
ei saa

hyysäri kuoro huutaa

Äänestä

Jos olisi kuullut vanhaa klassista musiikkia, niin saisi 1500 euroa korvausta.
Nyt ei itse mitään.

Äänestä

"Hovioikeuden mukaan miehen teossa ei ollut mitään lieventävää seikkaa." Pitääkö tämä ymmärtää niin että HO:n tuomarit hakemalla hakivat, mutta eivät silti löytäneet mitään lieventäviä seikkoja?

Äänestä

Ruotsissa nämä uutisoidaan kuvien ja jopa videoiden kanssa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Painavaa asiaa maahanmuutosta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/51e23c3c-c53b-4c12-9c77-8c5e9b0ac468

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu