Eilen telkkarsissa haastateltiin Suomessa johtajana töitä tekevää jenkkiä. Tykkäsi olla täällä. Arvosti Suomea ja tykkäsi työstään josta saa palkkaa josta tietysti maksaa veroja.
Laittaa rahaa Suomen kansantalouteen elättäessään perheensä täällä.
Nyt viranomaiset huomasivat, ettäkun täällä asuva ja osin täällä kasvanut lukiolais-poika täytti 18v joten hänet karkotetaan maasta.
Onko siis niin, että otamme tänne vain elättejä jolloin maksamme mukisematta koko perheen koko elämän mutta häädämme hyväpalkkaisten veronmaksajien lapsen pois ja rikomme perheen?
Kertokaa mielipiteenne tällaisesta maahanmuuttopolitiikastamme.
Työtä tekevän jenkin poika karkotetaan
6
196
Vastaukset
- Anonyymi
Niin? Jos karkotetaan niin siihen on syynsä ja niin toimitaan. Oliko muita asioita mielessä?
Siis pojan oleskeluluvan puute oli syynä. Perheen moka kun eivät aikanaan anoneet alaikäiselle lapselle oleskelulupaa.
- Anonyymi
Taas uusi nyyhkytarina, tälläkertaa amerikkalaisesta huippuosaajasta.
Taitaa tapaus kuitenkin olla harvinaisemmasta päästa.
Useimmat karkoitusta ansaitsevat lapset eivät ole huippuosaajien kakaroita vaan luku- ja kirjoitustaidottomien lapsentekokoneiden tuotteita.
Useimmista maahanmuutaja perheista ei ole yhteiskunnallemme hyötyä vaan he ovat raskas taloudellinen taakka lopun elämäänsä.
- Anonyymi
Jos olisi arabi tai afrikkalainen toimisi niin, että toimisimme perheen yhdistämisen puolesta lähettäen lentoliput ja oleskeluluvat jotta (mukamas) perheenjäsen pääsee tänne elätiksi!
"Onko siis niin..."
Niin on, jos siltä näyttää, sanoi Kekkonenkin.
Tiukka maahanmuuttopolitiikka on tämän näköistä. Uskoisin, että perussuomalaiset ministerimme hyrisevät tyytyväisyyttään.
Miten muuten Suomi ajattelee saavan niitä huippuasiantuntijoita Suomeen, kun touhu on tämän näköistä?
Kummastelee, Moktar. ;)- Anonyymi
No lammaspaimenillekin on sitten vaikeuxia
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861437EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36810Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804- 54793
- 30716