Liettuasta saa suomalaista suklaata paljon halvemmalla. Kannattaa sieltä tilata. Lontoon rae 180g suklaalevy Fazer mainostaa 4.09.
Ei hyvää päivää mitä riivaavaa hintaa.
Ei hyvää päivää mitä riivaavaa hintaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei-helluntailainen kommentti:
Suklaa taitaa olla nykyään halvempaa kekseissä, kuin levyinä.
Suomessa on alettu verottaa rajusti sokeria ja se on lisännyt ja lisää kaiken sokerisen hintaa.
Kansa ei saa saada enää edes suutaan makeaksi !
Mukamas "kansanterveydellisistä" syistä !
Kukin kuitenkin laittaa suuhunsa sen, mitä haluaa, toki köyhillä siihen ei sitten ole enää varaa, sen sijaan rikkaita päättäjiähän sen hinta ei hetkauta pätkääkään.
Olet ymmärtänyt kansalaisen aseman holhous-suomessa väärin. Alamainen on valtiota varten. Ei suuhunsa voi mitä vain laittaa! Siitä voi koitua menoja valtiolle!!
uuu
Ei-helluntailainen kommentti:
Jos suklaan kaltaista haluaa mahdollisimman halvalla, sitten leivontaan tarkoitettua pelkkää kaakaojauhetta, sekä vanilliinisokeria mukiin, ja kuuman veden kanssa sekoitella kaakaoksi.
On se saatanallista kun Suomessa tuotetun tuotteen saa ulkomailtakin halvemmalla: Siihen ei valhepuheet toimi. Päättäjät ja työläiset SUOMESSA pitävät hinnat ylikorkeina ylikorkeiden palkkojen takia.
Suomessa työntekjöiden palkat ovat liian suuret.
"Suomessa työntekjöiden palkat ovat liian suuret."
Ei-helluntailainen kommentti:
Ihmettelin äskettäin pääministerin puheita radiosta. Että pelkää lakkojen estävän talouskasvua. Mutta jos lakoilla aikaansaadaan palkankorotukset, niin sehän on juuri nimenomaan talouskasvua. Eikä sen vastakohta.
Salakuljettajat Liettuassa: Suomessa tarvitaan Fazerin suklaata 1,5e/ levy.
Suomen valtio ja Suomen koira kyyläävä tulli pitää huolta siitä ettei suomalaiset saa halvalla suklaata.
suomi riistää kansalaisiaaan ja pakottaa rintamalle sotimaan. liittykää muslimeihin ja ollaan aseisiin tartumatta Itä-Helsingissä ja os´dotetsan Putinia tai Mahdia avuksemme.
https://www.youtube.com/watch?v=l8N-J_VB_G4
Köyhät venäläiset sotii UKrainassa ja kuolee. Rikkaat venäläiset piilottelee ulkomailla, Moskovassa tai Pietarissa.
Suomalaiset köyhät ne ohjaa rintamalle ja itse pysyvät kaukana rintamssta nämä uomen rikkaat suklaansyöjät kuten Teemu Selänne.
Teemu taitaa etupäässä niitä kalleimpia ja maukkaimpia suklaakonvehteja syödä.
Kallis autonhinta ärsyttää mutta ei selvästikään iltiksen toimittajaa.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/804a754c-bf6d-44f2-8bfa-ab3ffe546dfd
"Helvetin kallista suklaata Suomessa?"
Eipä se mittään... Mutta taivaassa ei ole sitten tarjolla muuta kuin maustamatonta öylättiä seuraavat 1000 vuotta. Mutta se on ihan ilmaista.