En saa taksia tulemaan kuin monen tunnin odottelun jälkeen. Eilen kuski kertoi minun olevan taksikuskien "mustalla listalla", johon kaikki voivat laittaa hankalat asiakkaat. Mahtoiko valehdella. Ei tuollainen lista voi olla edes laillinen.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Olet pyytänyt laskuttamaan kyydin, se on pomminvarma keino päästä listalle. Toinen syy on hinnasta uliseminen.
- Anonyymi
Tää on siitä mielenkiintoinen palsta, että kukaan tänne kirjoittavista ei aja taksia, ja harva sillä matkustaa. Kaikenlaista sairasta pölinää kyllä riittää kun avohoitopotilaat viihdyttää itseään .
- Anonyymi
Nopeasti takseissa opitaan tuntemaan kaikki hankalat tapaukset ja osoitteet. Ei niitä kukaan kokeneempi kuski hae.
- Anonyymi
Tietääkö kukaan että kuinka pitkään musta listalla ollaan?
- Anonyymi
Kysyttäessä, tiedänkö kuinka kauan mustalla listalla ollaan, vastaan, että tiedän:
Kun luonnossa liikkuessanne huomaatte, että sammakoille kasvaa höyhenet, tiedätte, että mustalle listalle joutunut poistetaan listalta. - Anonyymi
Jos Kelakyydeissä pyytää matkan omavastuun laskulle ja jättää vielä laskunsa maksamatta, niin varmasti pääsee mustalle listalle. Mutta sehän on tietenkin kuskien vika, jos itse yrittää harjoittaa rikollista toimintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 871438
- 721224
- 831124
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois270921- 95909
- 34833
- 49777
- 79727
- 55723
- 45655