Wolt ulkoisti pyöräparkkinsa rakentamisen veronmaksajille

Näin se käy korruptio Suomessa.

https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010832492.html
5162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmankos woltin perustajat ovat äyrikuninkaita

Äänestä

Kokeilin kerran josko tuonne voisi viedä pyörän parkkiin.

Varsin tuima sakki antoi ymmärtää, että nyt on poikarukka eksynyt ihan väärille reviireille.

Äänestä
  • Joo. No woltti-n: ät omineneet koko paikan

    Äänestä

Suomi on läpeensä korruptoitunut maa

Äänestä

Painuisivat jo omiin maihinsa, noista ei ole kuin harmia ja kuluja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin se käy korruptio Suomessa.

https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010832492.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu